Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabancs

    addikt

    válasz vicze #20 üzenetére

    Jaj, bocsáss meg, hogy megbántottalak!
    A vélemény meg olyan, hogy van. Baj?

    "A 80milló veszteség az szinte semmi, gyakorlatilag 0-ás a negyedév."

    Szóval ez nem gáz! Akkor semmi gond! Csak így tovább!

    Akkor ez egyiket cseréld ki a HTC-re!

    [ Szerkesztve ]

  • gabancs

    addikt

    válasz vicze #23 üzenetére

    Már megbocsáss, de én nekem nem a veszteség összegével van bajom. Nem értettél meg.
    Magával a veszteséggel. De úgy tűnik, hogy ez nem zavarja a gyártókat, így nincs gond.
    Csak én gondoltam annak.

  • Youri

    veterán

    válasz vicze #36 üzenetére

    Sonynak a PSN átjáróházzá tétele okozott irdatlan veszteségeket

    Motorola: [link] És ez még a válság előtt! Ehhez képest 12 milliárdért kelt el most.

    mrlujoak: meg arról, hogy a SE != Sony, csak pár hónapja

    [ Szerkesztve ]

    RTX ON

  • erdoke

    titán

    válasz vicze #33 üzenetére

    A Motorola veszteséges az utóbbi években szinte egyfolytában. Ha szerinted ezt jelenti a "kihúzta a csődből", akkor beszélgess el a befektetőkkel...
    Az LG szintén veszteséges volt tavaly szinte végig, most az és negyedévben már éppen nem. Ezen hőbörögsz (megint) teli tüdővel? Szoktad figyelni a mondandó lényegét, vagy az abból a szempontból tök lényegtelen részleteken lovaglásra szakosodtál?
    Leírom neked egyszerűen, mint a szög: az androidos gyártók összes nyeresége a vicc kategóriába tartozik, ha az Apple-höz hasonlítjuk. Még a Samsungé is, ha külön nézzük. Elad egy csomó szart, amin szinte, vagy egyáltalán nincs haszon, meg pár millió felsőbb kategóriás okostelefont, ami némileg kompenzálja ezt.

    Szerintem sokat segítene, ha nem érzelmi alapon közelítenéd meg a témát, akkor talán nem véres köddel reagálnál minden hozzászólásra. Igazad az, hogy nem teljesen pontosan fogalmaztam, mert némelyik gyártónak volt nem veszteséges negyedéve az elmúlt oázis évben, de ennek a jelentősége a mondanivaló lényege szempontjából 0. És te valamiért pont azzal a nullával állsz le vitatkozni...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz vicze #50 üzenetére

    Javaslom, tekintsd meg a téma címét. Egy nagy nevű mobiltelefon gyártó üzleti veszteségéről szól. Ehhez képest a harmadik legnagyobb telefongyártó hasonló paramétereivel való összevetés szerintem nagyon is ide tartozik. Sőt, mivel nyereségesség szempontjából példaként kell lebegjen az összes telefongyártó előtt, szinte kötelező az összehasonlítás és az okok keresése.
    Az Exxon Mobile talán nyereségesebb az Apple-nél, viszont qrvára nem gyárt telefonokat, tehát szinte egyáltalán nem tartozik a témához. Ha nem érted a különbséget, és szerinted az enyém a demagóg duma, csak sajnálni tudlak, de szomorúan tudomásul veszem, és nem fogok reagálni a jövőben a hasonló ledózerolós hozzászólásaidra.

    "Az Alma is volt csődszélén, amiből pont az utált MS rángatta ki, ha emlékszel..."
    Majdnem így volt, de emlékszek. És? Egy év alatt megfordították a tendenciát és közel 14 éve növekedési pályán vannak. A Motorola mióta küszködik, és egészen pontosan hol a kiút?

    "Egyik gyártó se a Droidtól veszteséges"

    Mindhárom nagyobb gyártó, akiket említettem (Motorola, LG, SE) az általuk favorizált Androidot használva maradt le az okostelefon biznisz legdinamikusabb (és legnyitottabb!) növekedési periódusáról. Ugyanis aki ekkor nem csinált komoly nyereséget, az később még nehezebben fog, lásd a ZTE és a Huawei felfutását. Felülről a Samsung és az Apple eszi a piacot, alulról a kici kínaiak. Aki középen van, és nem igazán méretgazdaságos, az baromi rossz helyzetbe kerülhet, kivéve ha nem mozdul tudatosan (és gyorsan) valamilyen specializáció irányába.

    "továbbra se értem, hogy miért fáj az neked hogy más cégek is megpróbálnak túlélni egy igencsak erős recessziós időszakban."

    Itt vagy erősen eltévedve, mert a saját hozzáállásodat próbálod rám is kivetíteni. Én max. üzleti szempontból csodálom, ahová a mobiltelefon piacon jutott az Apple szűk 5 év alatt úgy, hogy évente egy típust ad ki. A többieket pedig hasonló nézőpontból nem csodálom, mert sokkal hosszabb idő alatt, lényegesen nagyobb iparági tapasztalattal sokkal kevesebbet értek el. Részemről kb. ennyi a téma, már ami a nyereségességet illeti. És újra emlékeztetnélek rá, a topik pont erről szól...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz vicze #57 üzenetére

    35,1 millió telefont adtak el 2012 Q1-ben. Ha tudsz mondani 3 gyártót, aki ennél többet értékesített, akkor nem a harmadik helyen állnak. ;) Kis segítség.

    A többire semmi újat nem tudok mondani. Szerintem az Android egy összekapirgált, összelopikált dzsuva, de annak nem rossz. Ami gond még, az a katyvasz, amit a gyártók csináltak belőle – gyakran nulla haszonért cserébe. Már a HTC is belátta, hogy kevesebb, ámde jobban átgondolt, erősebben támogatott, komolyabb hozzáadott értéket tartalmazó portfólióval sokkal többre viheti a jövőben, ugyanis az alacsonyan lógó gyümölcsök könnyű szüretének ideje lejárt. Éppen ezért nem látom a Motorola, az LG és a SE jövőjét, mert nincs igazán mivel megkülönböztessék a cuccaikat. Ahogy a platformo harcává alakul a piac, a csak odacsapódó cégeknek hosszabb távon nem lesz sok keresnivalójuk. Van az Apple, lesz a MS-Nokia, és talán a Google-Moto. Még a Samsung helyzete is bizonytalan, ha a Google elkezd kedvezményeket tenni a Motorolának.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • montyx

    aktív tag

    válasz vicze #50 üzenetére

    Az ExxonMobil nem mobilcég, szóval az e betűt hagyjuk le a végéről!

    Mindenesetre a legfontosabb mondata a cikknek úgy látom nem érdekel senkit, csak engem

    Némi öröm az
    ürömben, hogy a teljes forgalomból 5,1 millió
    okostelefon volt, így a részleg bevétele a
    forgalom visszaesés ellenére 3 százalékkal
    emelkedett.

    Azaz a Motorolanak is a veszteséget a butafon részleg okozza..
    Bár lehet, hogy én tévedek, de akkor így jártam!

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

  • erdoke

    titán

    válasz vicze #61 üzenetére

    Állandóan jössz, hogy nem olvasok utána, de linket persze nem adsz. Én adtam neked, de megnézni büdös, majd még visszajössz hőbörögni? :(( 2011 Q4 önmagában 37 millió iPhone volt, miféle éves 35 millióról beszélsz? Ráadásul az Apple minden negyedév után közli az eladásokat, ellentétben a Samsunggal, akinél most is annyi szám szerepel, ahány elemző cég csak tippel.
    Ezekkel a benyögésekkel teljesen nyilvánvalóvá teszed, hogy halvány lila fingod nincs arról, amiről vitatkozol... Már engem is zavar, furcsa, hogy téged nem. :F
    Utolsó segítség (bár ott van az előző linken):

    (Gy.k: mobiltelefon eladások 2012 első negyedévében, millió darab)

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák