Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsoci

    tag

    válasz Goose-T #42 üzenetére

    Tudom hogy nem nekem írtad, de mivel én is egyetértetk a kollegával elmagyarázom hogy értsétek ti ''mezei'' userek is:

    Vannak emberek akik nem játéknak veszik a telefont , hanem mert munkaeszköz.Sőt képzeld olyan ember is van aki nem csak magának vesz telefont hanem a kollegái telekomunikációs ''felszerelésért'' is felelős. Na ( talán pechhemre ) én is ilyen vagyok. Ugyan nem nagy cégnél, csak 150 ember telekomunikációjáért és in formatikai háteréért felelek. ( nem nem renszergazda vagyok, hanem a főnöke). A cég ahhol dolgozom egyik fő tevékenysége műszaki fejlesztés. Erre éves szinten 300-400 milliót költünk.És sajnos sokszor ( túl sokszor ! ) találkozunk azzal hogy valahogy kiszivárog az infó. Egy rosszul sikerült fotó is elég arra hogy lejárassanak egy még el sem készült terméket. ( például ). De két cég között a legnagyobb bizalom jele ha bemehetsz és fényképezhetsz a fejlesztési részlegen. Ez ellenőrizhetelen ha olyan eszköz lehet valakinél amivel engedély nélkül lehet képet csinálni. Én sem engedem a ''részlegemnél''.

    És lehet hogy ez neked hihetetlen, de egy egyszerű biztonsági őr nem tudja azt hogy le van-e tiltva softwaresen a kamera.És ennek megfeleően volt már rá precedens hogy csak az után engedték be a kollegámat valahova hogy leadta a telefonját.Csak hát így nehéz telefonos segítséget kérni, neadj isten távolról csatlakozni a céges hálózathoz.

    Ráadásul más téma, de baromi idegesítő mikor lépten nyomon arra kérnek hogy mentsdd le a kollegák telefonjáról a pótolhatatlan fotókat. Tehát nekem ne legyen benne semmi ilyen felesleges sz.ság.

    Mert ugye a telefonban levő fémyképez nem jó semmire sem , csak játszani. A képe a legolcsóbb gagyi fényképezőnél is nagyságrendel gyengébb. Ez pedig fizika. ha kicsi a CCD ( vagy CMOS ) ,kicsi a lencse nem lehet jó képet csinálni. Ahhoz hogy értékelhető kép legyen minimum 4 tagból áló lencse rendszer kell. ( már a SZMENA 8M tip olcsó szovjet gyerekfényképezőben is lencseRENDSZER van ) az az egysze , ráadásul műanyag lencse ami a telefonokban van az vicc. Több meg nem fér el.

    Ugyanígy vicc hogy a szines kijelzők többsége ( kb mind ) nem látható a napfényben. És akkor hogy a csudában fog tudni dolgozni az aki kint van egész nap a pusztában ?

    Ugyanez pepitában hogy a színes kijelzőn nem lehet elolvasni semmit ha nem megy a háttérvilágitás ( a monokrómon ez nem gond ). Márpedig az a tetves világitás kikapcsol pár rövid másodperc után. Csak azt nem tudom hogy miért ??? Mi a francal takarékoskodnak?? Az akkuk simán bírják 1 napig akár folyamatos világitás mellet is. Tovább meg nem kell. ( mert ugye nem valoszínű hogy valakinak van tlefonja, de nincs otthon villanya, ha meg van valószínüleg hazamegy és esténként feltölti.)

    És igenis legyenek benne a többek által hiányolt ''alap'' funkciók. NEm feltölteni akarom, legyen rajta.Már csak azért is mert ugye valamilyen ostoba szerzői jogi okból a telefonra letöltött programok nagy részét nem lehet lementeni a telefonról, tehát ha softwarelik vagy pl alaplapot cserélnek benn elveszett a programod. ( én már jártam így ).

    Hát ennyi az üzleti telefonról alkotott véleményem. Összefoglelva attól hogy Téged ( titeket ) nem érint közvetlenül vagy nem rész ez a probléma az életednek még másnak ez is fontos lehet.

    üdv Zsoci

Új hozzászólás Aktív témák