Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #158 üzenetére

    Igazából nem tudom, mennyit fogyasztanak az integrált videokártyák, azt tudom, hogy egy GTX1050 5W-ot eszik Blu-Ray lejátszás közben, a GT1030 gondolom annyit sem, az RX550 durva 11W-ot, és mindhárom jócskán erősebb bármelyik IGP-nél. GT1030-ból passzív is van.
    Az újabbak közül a GTX1650 5W, az RX5500 XT 10W.
    Ha tudsz idézni IGP fogyasztási értékeket(mért értéket), szívesen veszem, engem is érdekelne.
    A HW encoder nem tudom mit számít, annyian kódolnának videót azok közül akiknek nem telik vagy nincs helye dVGA-ra?
    Ezzel szemben annyival növeli a selejtarányt, hogy az Intel is elkezdett levágott IGP-s procikat árulni, mihelyt egy kicsit megszorult.

    Ráadásul nem arról van szó, hogy ne lehetne Ryzen APU-t kapni, jelenleg két féle van, 4c4t és 4c8t CPU-k mellé, az új generációban ezek mellé jön várhatóan egy 6c12t az idei generációban.
    Tehát aki akar az tud is venni. Akinek meg 6/12-nél erősebb proci kell annak bele kell férjen egy olcsó VGA is, azokat a procikat amúgy se hűtöd le egy low-profile házba beleférő hűtővel(amelyikkel meg mégis, az kompakt egyedi tervezésű házakban van, jófajta VGA mellett.)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #160 üzenetére

    A hardveres encoder miért is fontos? A dekódert még értem...
    Ráadásul i3-7100-szintű APU-t kapni AMD-től is jó ideje(R3-2200G/3200G, de a 3000G se sokkal gyengébb, feleakkora fogyasztásból), nem látom a problémát...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #162 üzenetére

    Ó igen, a videóvágás meg kódolás, értem...
    Nem, nem vennék most, mert idén februárban már megvettem a 2200G-met, tavaly áprilisban meg a 2400G-t a szüleimnek... igazából egy 200GE is elég lett volna(AM1-es 5350-et váltott), de azt akartam, hogy egy jó ideig ne kelljen cserélni.
    Nem tudom, neked milyen gondok akadtak vele, nekem semmilyen.

    "De nem az volt az alap felvetés, hogy van-e ilyen APU, mert van, hanem hogy miért venne valaki csak iGPU-s processzort." - te talán itt kezdted el olvasni, de nem ez volt az alapfelvetés, sokkal inkább ez: "tehetnének az összes prociba", vagy még korábban "i7 8700T alternatíva kell", mondjuk utóbbihoz több köze van annak amit te boncolgatsz, de pont abba a kategóriába fog jönni a 4600G elvileg, tehát az AMD is felismerte a piaci rést.
    Intel oldalon persze van majdnem mindben, de most őszintén, akkora különbség van az i3 és i5 kategórián belül a procik közt, hogy nem elég kategóriánként egy APU?

    Ja igen, amire nem mondtam semmit a #160-ból:
    - olcsó ITX: LGA-1200-ból 37e körül van a legolcsóbb B460-as ASrock... az első ASUS 59e... B450-es ASRock ITX 40e, ASUS 57e (iPonban néztem). Szóval?
    Tudom, te B550-et emlegetsz, az tényleg drága is ITX-ben, de igazából csak a PCIe v4-gyel tud többet, azt meg jelenleg egyik Intel lap se támogatja, így nem érzem fairnek az összahasonlítást

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #162 üzenetére

    "De nem az volt az alap felvetés, hogy van-e ilyen APU, mert van, hanem hogy miért venne valaki csak iGPU-s processzort. "
    Inkább onnan, hogy csúnya AMD kihagyja az iGPU-t a procikból, mert hogy ő sosem venne iGPU nélkül procit.
    Pontosabban: " Igp nelkul nem veszek procit, de amd szarik bele "

    Ebből én azzal a feltételezéssel éltem, hogy a gond az, hogy a Ryzenekből hiányzik az integrált GPU (miközben intel bele tudja rakni az erős procijaiba is), és ha mondjuk az a gond, hogy jaj, mi van, ha meghal a vidkártya, akkor milyen hasznos az iGPU, hiszen addig is van kép, amíg az ember beszerez egy új kártyát. (sokan emiatt akarnak iGPU-t)
    Erre jó megoldás egy olcsó, passzív kártya, nem zajos, nem drága, képet ad,stb.

    Alacsony fogyasztásra, mint prioritás nem is gondoltam, hiszen APU-ból mindkét oldalról tele a padlás, lehet válogatni, felesleges lett volna felháborodni az iGPU hiányán.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #165 üzenetére

    Jó, túlzás, hogy tele, de van APU náluk is, ez a lényeg.
    De tény, intel oldalon valóban tele a padlás, szinte minden prociban van igpu, ami valóban előny lehet, akinek ez kell.

    Azt meg, hogy "régi": miközben arról elmélkedünk, hogy egy apu miben versenyez egy i3-7100-zal, szerintem nem régi az a 2-3 év :)

    B450: Ha újan veszed, veheted friss biossal. Ha meg használtan veszed, akkor az előző tulajjal frissítteted. De bármelyik boltban/szervizben frissítik neked, még ha nem is ingyen.
    Ez nem egy megoldhatatlan probléma, legalábbis nem kizáró ok a B550-nel szemben.
    Hogy lesz-e hivatalos támogatás (ez szinte biztos), és mikor, az nyilván egy másik kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #167 üzenetére

    Nyilván, ha cserél az ember, akkor újabbra, jobbra cserél szívesen.
    De közben ha azt nézem, hogy mennyire fogynak a 2xxx-es Ryzenek meg az 1600AF, pedig a Zen+ is már kb. 2éves, nem ördögtől való nem a legfrissebbet venni.
    (meg ha gonosz lennék, azt mondanám, 7100-ról bármire érdemes váltani :) ;] :P )

    Most az a furcsa helyzet van, hogy mindenből várakozás, nyakunkon az új generáció, szerintem _most_ nem érdemes váltani, ha valaki az újra gyúr.
    Jön a Zen3, a 4000-es APU-k, 10.gen intel, az új B550-ös alaplapok (utóbbiak végülis már vannak). Vidkártya vonalon meg új szériás nv kártyák, a sokat várt AMD kártyák, szóval durva ősznek nézünk elébe. Aki újat szeretne, még pár hónapot mindenképp érdemes várni.

    A B550-tel egyetértek, hogy nyilván kényelmesebb megoldás azt választani, problémamentes, újabb, stb.
    Mindössze arra reagáltam, hogy azt írtad, hogy proci nélkül nem lehet B450-en BIOS-t frissíteni, ami inkább terelés, mint valós érv a B550 mellett.
    Ha akarja az ember, megoldható (nyilván nem most), de emellett persze a B550 a kényelmesebb, jövőbemutató választás. (de egyben drágább)

  • solfilo

    veterán

    válasz Dave™ #171 üzenetére

    De ma miért vennék deszkát proci nélkül? Hogy álljon a polcon?

    Korábban volt ilyen, hátha lesz most is:
    Igény esetén boot kitet biztosít az új Ryzenek mellé az AMD

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #171 üzenetére

    1. B550-et, X570-et is frissíteni kell majd, lásd fent.
    2. léteznek olyan alaplapok, amikhez nem kell proci a BIOS frissítéshez, hanem van a hátulján (akár egy erre dedikált) USB-csati, beletolod az új BIOS-t tartalmazó pendrive-ot, és már megy is az upgrade - keresd a "USB BIOS flash-back" kulcsszót.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • solfilo

    veterán

    válasz Dave™ #174 üzenetére

    "de ha most veszel a boltban egy B450M ITX-et, abban szinte garantáltan nem megy majd. BIOS-t pedig nem tudsz frissíteni CPU nélkül."

    Ez csak akkor lehetséges, ha nem veszek procit a lappal együtt és még nem kapható a 4000G így nem is lehet kérni bios frissítést a boltban.

    solfilo

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #186 üzenetére

    Na ja, ezek megjelenéséig semmiképp nem éri meg semmit venni, bár ha rám hallgatsz, utána vársz még pár hónapot, hogy a neofíliás felár mérséklődjön... ha csak nem az ezáltal olcsóbbá vált régebbi procik közt mazsoláznál... egy i5-10600 60e körül nem lenne rossz vétel...most 80-90e körül van.

    Amúgy meg: hol írtam pl. én bármit is játékokról?

    (#188) Dave™: már kezdtem aggódni, hogy eldumálunk egymás mellett... a többség kapcsán alighanem igazad lehet . nem mint ha meglepő lenne egy ilyen oldalon, hogy mindenki gamer vagy legalább is hobbista...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #186 üzenetére

    Pont erről beszéltem, ha valaki újat akar, akkor most épp a várakozás célegyenesében vagyunk, ősszel proci és vidkártya fronton nagy tüzijáték lesz, mindenki most hozza ki az újgenerációkat.

    venni semmit sem (új APU-kat meg nem lehet ugye).
    Hivatalosan nem, de 5perce olvastam, hogy megjelentek a 4000G APU-k a szürkepiacon, ebayen már vannak.
    [link]
    +szerk: Kansas #191: ha kiskerben nem is, de úgy néz ki, ha valaki mindenáron (bármilyen áron :) ) be akarja szerezni, elvégre meg fogja tudni tenni.

    (#182) AlStokes: Ha neked az elmúlt pár évben elég volt a Haswell teljesítménye is, (félreértés ne essék, a 4790K baromi jó proci volt), akkor igencsak erős a hangnem az elvárásaiddal kapcsolatban.
    (még ha a mondanivalót tekintve igazad is van, hogy AMD-nél valóban hiány az erős proci IGP-vel, míg Intelnél ez default)
    De nyugodtan válogathatsz a mostani procik közül is, már az i5-ösök is 6magosak. (pl. a 10600K 4.8-ra boostol, az i7-10700k meg 5.1-re, ha az egymagos tempó annyira kell.).
    szerk: látom, közben pont írtad a 10700k-t

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #197 üzenetére

    Azért egy arcátlan kérdést, ha megengedsz: végül is mi a fontosabb, hogy friss fejlesztés legyen, vagy hogy tudja azt amire szükséged van? :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #199 üzenetére

    Na most miért vegyen valaki valamit, ami már a vásárlás pillanatában elavult? Mert a Zen/Zen+ már annak számít.
    Sajnos most csak ilyenek vannak a piacon, mert a 10.gen intel meg Skylake alapú, szóval az is 5éves cucc.
    Majd a Rocket Lake lesz új, viszont az is 14nm. Ebből a szempontból az is elavult.
    AMD-nél meg az APUk mindig az előző generációra épülnek (mint intelnél anno az X-es HEDT procik), tehát az is mindig elavult már a megjelenéskor.
    Sok sikert a további várakozáshoz :)

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #199 üzenetére

    Hát, nem tudom, én azért szoktam lecserélni a dolgokat, mert az új valami olyat tud, amire szükségem van, és a régi nem tudta.
    pl.:
    HD7790 -> R7-270X -> RX480 -> RX5700XT ezt gondolom, nem kell magyarázni
    i5-4440 -> R5-1600X(sokkal erősebb) -> R5 2400G(IGP miatt, jó árban volt, hosszú távon a szüleimnek szántam) -> R5-3600(rájöttem hogy nincs szükségem IGP-re, sokkal erősebb a 2400G-nél)
    RAM-ból máig azt a 16GB 3000-es kit-et használom, amit még az 1600X-hez vettem, pedig a 3600 meghálálna egy pár 3600-as modult helyettük, de a DDR5-ig már ezek maradnak...

    Egy ideig én is kipróbáltam dolgokat, csak mert új, érdekes, de túl gyakran porosodtak kihasználatlanul a polcon - most is van vagy 3 extra számítógépházam, 2 extra hangkártyám, stb - eladni nem érdemes, nincs piaci értékük.
    Ennyi bukó után igyekszek olyan dolgokat venni, amire szükségem van, de minimum ki tudom használni...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #199 üzenetére

    Na most miért vegyen valaki valamit, ami már a vásárlás pillanatában elavult?
    Mert mondjuk olcsóbb, mint a cutting-edge technológia.
    AMD-nél gondolom a már kitapasztalt hierarchiába passzintják be a plusz gpu-t, intelnél meg csak a régi működik, az újjal még szívnak.

    Tényleg fura, hogy elavultnak számító procikat megelégedve használva (azért sem a 7100, sem a 4460 nem egy mai gyerek, teljesítményt nézve meg alsó kategória) mondjátok mindketten, hogy csak a legújabb, semmi más, 1szálas teljesítmény mindenekelőtt, de az legyen a legjobb, és nincs elegendő teljesítmény APU fronton, béna gyártó, stb.
    Pedig bőven van a piacon olyan proci, ami újabb és gyorsabb is a mostaninál, lehetne váltani.
    Ha meg egy pálfordulattal megváltoztak a szokások, és mégis a legújabb kell, az is oké, csak szokatlan. ( de akkor meg kell várni a most megjelenő következőket, amikről már beszéltünk)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dave™ #197 üzenetére

    Erről jó lenne némi teszt link, mert amiket én látok azokban a hw encoderek le vannak maradva brutálisan.

    De mondok jobbat, én is használtam, most AMD AMF-en keresztüli transcode-ot, korábban pedig pont Quicksync-et Skylake procival. Brutális különbség volt minőségben... még nagyobb méret ellenére is.
    Itt a méretet és minőséget is nyilván azonos kódolás mellett értem. Tehát x264 gpu vs cpu file-on, vagy HEVC gpu vs cpu esetén. Az x264 vs HEVC összehasonlításnak nem sok értelme van, az két tömörítési eljárás, nem ennek az összehasonlítására vagyunk kíváncsiak.

    A friss fejlesztéssel megint valid a problémád egy reszelt Skylakere épülő Kaby Lake procival ami 2015-ös találmány...
    Egy logikus felvezetéssel indítottál és azt gondoltam értelmes érvek és a saját igények pontos ismerete mentén választasz de kezd kabaréba átmenni a dolog.
    Egy rakás érv fel lett sorolva ami logikus, semmi érdemi válasz nem jön rá, csak olyan problémák emlegetése ami a meglévő hw-nél is ugyanolyan gond vagy nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi81

    tag

    válasz Dave™ #216 üzenetére

    Tele van a yt 550-es lappal hajtott 4xxx procikkal tesztelt videókkal.

    Írtam az amd-nek mert nekem b350 lapom van hogy abba rakhatom e ezt a új procit.

    Ezt írták:

    You must update the BIOS to run the 3rd CPU on B350 chipset motherboard.

    AMD will offer affected and qualified users (as described below) an AMD Athlon 200GE Processor, including thermal solution, for short-term use ("boot kit") to perform the BIOS update on their motherboard.

    This short-term processor loan or boot kit is offered through AMD warranty services and is available only for qualified users that:

    1) Have made a valid purchase of a 3rd Gen Ryzen™ Desktop Processor and;

    2) Are unable to boot that processor because the user’s current X470/B450 BIOS must be upgraded first.

    This service is free of charge with the following condition:

    Once you have submitted your claim for a processor loan boot kit, AMD will require pictures of your 3rd Gen Ryzen™ Desktop Processor and AMD Socket AM4 400 Series motherboard, which clearly shows the model numbers and unique serial numbers as well as a copy of the purchase invoice(s) to authorize the request. Additionally, a summary or copy of communication with the motherboard manufacturer is requested to indicate why support from the Original Design Manufacturer (ODM) is not suitable.

    Once the RMA request is approved, the AMD Athlon 200GE processor will be sent with pre-paid return shipping. The processor is provided as a temporary loan to you for the sole purpose of updating the BIOS and must be returned within 10 business days of receipt. It is not necessary to return the provided thermal solution.

    To obtain the boot kit, please carefully follow these instructions:

    Go to the AMD online warranty claims page: https://www.amd.com/en/support/kb/warranty-information/rma-formFill in your full contact and product details (3rd Gen Ryzen Processor OPN number and serial number)In the Problem Description field enter "Boot kit Required" (without quotes)

    NOTE: The product must be a valid AMD processor with authentic OPN and serial number.

    Once the claim is received and approved, confirmation details and boot kit instructions will be provided in a follow up email.

    In order to update this service request, please respond without deleting or modifying the service request reference number in the email subject or in the email correspondence below.
    Please Note: This service request will automatically close if we do not receive a response within 10 days and cannot be reopened.
    If it is not feasible to respond within 10 days, feel free to open a new service request and reference this ticket for continued support.

  • Bangesz

    csendes tag

    válasz Dave™ #221 üzenetére

    Abszolút értem és tisztában is vagyok vele, hogy mérföldnyi különbségek vannak gyártástechnológia terén a két proci között, csak egyszerűen a gyakorlatban ezt nem hiányolom. Nem érzem szükségét, hogy váltsak. Párom Core 2 Quad Q6600-as procit használ 8gb ddr2 memóriával és GT610 64bites gpu-val!! És amire ő használja teljesen elég neki. :) Ilyen Store játékokhoz. Csak példaként mondom. Még van időm kivárni ameddig AM4 platformon is rendeződnek a dolgok és picit lejjebb mennek az árak. Még 2-3 évig tutira elvagyok ezzel a konfiggal. :) Én már csak ilyen maradi vagyok. :)

Új hozzászólás Aktív témák