Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    Mekkora műbalhénak érzem én ezt a szenzorsziget-minimalizálási őrületet!
    Nem fenyeget az a veszély, hogy mobilt kelljen formaterveznem, de nem is vágynék egy ilyen melóra, amikor tzúldimenzionált szempontoknak kell megfelelni, ahelyett, hogy a józan ész diadalmaskodna!
    Szerintem akkor kezdődött a legnagyobb ökörség, amikor elhitették a közönséggel, hogy a kijelző élét (nem) védő káva nélküli telefon az igazi. Sérüljenek csak a telefonok, attól lesz nagyobb a bevétel.
    Az, hogy nincs káva, egy falra szerelt tévénél még OK is lehet, de egy zsebméretű tárgynál??

    Most amiatt a 0,5cm-es notch miatt bonyolítsuk a gyártást, vastagítsuk a telefont, lehetetlenítsük el a védőtokozást? Sajnálom, hogy a mobilpiac nem tud semmi okosat kitalálni.

  • Soká

    senior tag

    válasz chapo #47 üzenetére

    "Mit gondolsz, egy keretes telefon, ahol ugyanúgy kifut az oldalsó élig a kijelzőt fedő üveglap, mégis mivel stapabíróbb?"

    Nem tudom, pontosan mire gondolsz, én abból indulok ki, hogy ha a kijelző "üvegét" körben egy műanyag vagy fém perem körbeöleli, akkor a sík felületre leejtett telefon egyszerűen nem tud érintkezni közvetlenül a talajjal, a káva ugyan sérülhet, de a kijelző maga nem. Szerintem egy ilyen peremszerűen kialakított káva olyan egészséges kompromisszum, amiről nem érdemes lemondani. Elismerem, a Samsung lekerekített éllel bíró kijelzői markáns képet adnak a kütyünek, de semmiféle gyakorlati értéke sincs. Nekem még az sem feltétlenül érték, hogy oldalról nézve is kitalálható, hogy a user mit böngészik éppen. A lekerekített üveg pusztán öncélú "ficsőr" sem a fizikai védelmet nem szolgálja, sem a fogást nem segíti, sem a védőfóliák, üvegek fennmaradását nem támogatja. Szépnek meg csak azért mondjuk mert a peremnélküliség a drága telefonok képzetét kelti. De ha lecseng ez a rossz divat, reményeim szerint visszatér a józan ész.
    Ahhoz tudnám hasonlítani ezt a dolgot, hogy kezdetben (logikus módon) a nyomógombos telefonokon egyfajta tiszta geometriai rendszerben volt a nyomógombok. Aztán jött egy hülye formatervező és elkezdték a gombokat megdizájnolni és ahány gomb volt, annyiféle formában. Ma már megint szép tiszta geometriában vannak a nyomógombos telefonok mert rájöttek, hogy eszetlenség megbuggyantani.

  • Soká

    senior tag

    válasz chapo #61 üzenetére

    Kár, hogy nem érted amit mondok.

    "ott tizedmm-es magasságkülönbségekről van szó, ami semmit nem ér már a legkisebb egyenetlenségnél is."

    Amiről Te beszélsz, az arra az extrém ritka helyzetre vonatkozik, amikor egy telefon pontosan lapjával érkezik a földre. Nekem most nincs kedvem kiszámolni a matematikai esélyét ennek, de közel van a nullához. Ellenben amikor egy telefon leesik a földre, akkor valamelyik "éle" fogja először érni a földet. És ha az éle = a kijelző szélével, akkor jóval nagyobb az esélye annak, hogy a kijelződ betörik, mintha körben van egy fém/műanyag perem, ami az ütés egy jelentős részét elnyeli. De ha nekem nem hiszel, nézd meg a strapatelefonok kialakítását.
    De miután ez itt off, tovább nem vitatkoznék erről. Vagy elhiszed nekem, hogy egy rossz marketing eredménye, hogy "beáldozták" a kijelzőt védő kávát a divat oltárán, vagy nem hiszed el. Én bízom benne, hogy ha lecsengett a faltól-falig kijelző őrület, akkor győzedelmeskedik a józan ész.

  • Soká

    senior tag

    válasz .DLL #63 üzenetére

    "egyetlen modulként cserélhető csak, mivel a ragasztás miatt nem választható külön roncsolás nélkül."

    Ez főleg azt az ésszerű tervezői trendet kellene, hogy erősítse amely megpróbál vigyázni a telefonra.

    "Gyakori eset, hogy zuhanást követően a készülékház oldala éri a földet, benyomódik (akár rugalmas, akár rugalmatlan alakváltozással) és az erő egy részét már továbbítja is a vele kontaktban lévő üvegnek, ami így bereped."
    Én nem gyakorinak, hanem 99,9%-nak nevezném. Tényleg csak egy kis geometriai gondolkodást igényel annak a belátása, hogy minimum 3 ponttal kijelölhető egy sík, vagyis mekkora az esélye annak, hogy egy telefonnak egyszerre érje a földet 3 sarka? (persze ha 3, akkor az már logikusan a negyediket is jelenti) Tehát egy telefon döntő eséllyel a sarkára esik sík felületen. Ad absurdum persze elképzelhető, hogy a leeső telefon nem a járdán, parkettán, fürdőszoba kövén ér földet, hanem mondjuk egy kiálló kődarabon, ami a kijelzővel érintkezik először, de nem ez az életszerű eset. (És persze van olyan is, hogy nem a telefon esik, hanem valami rá a telefonra. Drága feleségem addig erőltette egyszer a motorháztető lezárását, amíg egy reccsenés jelezte, hogy a telefont sikerült rossz helyen hagynia...)

    "Gyakori eset, hogy zuhanást követően a készülékház oldala éri a földet, benyomódik (akár rugalmas, akár rugalmatlan alakváltozással) és az erő egy részét már továbbítja is a vele kontaktban lévő üvegnek,"

    De hidd már el nekem, hogy ez tervezés kérdése. Gond nélkül megoldható az, hogy a káva, ami először érintkezik a földdel, felvegyen annyit az ütés erejéből, hogy a kijelző még ne sérüljön.
    Számolni kellene egy kicsit, de én szinte biztos vagyok abban, hogy azok a telefonok, amelyekben például cserélhető az akkumulátor, lepattintható a hátlap és leejtésnél ezek a telefonok előszeretettel szét is esnek darabjaikra, ezek a telefonok nagyobb eséllyel élik túl a leejtéseket, mint ahol az akkumulátor nem tud "elszabadulni" és a helyzeti energiáját egy az egyben átadja a telefonnak.

    Engem tényleg csak az zavar formatervezőként, hogy a látvány oltárán feláldozzuk a biztonságot. Az, hogy a marketingesek megszívatnak azzal, hogy jaj, de szép a legömbölyített szélű "csupaüveg" telefon, ami ha összetörik, akkor rájössz, hogy talán érdemesebb újat venni annyiba kerül a javítása, arra az lenne az értelmes vásárlói válasz, hogy nem veszünk olyan telefont.

    Persze, van egy közbülső válasz, mert vehetsz egy tokot a telefonodra, ami többé-kevésbé meg fogja védeni a készüléket, csak persze bukik a szép látvány, ami miatt eredetileg megveszi az ember a kényes telefont.

    Lekopogom, nekem még nem tört el/be a telefonom, de van négy gyerekem és azért néhányszor már volt alkalmam szembesülni azzal, hogy a pókhálós teló helyett legyen egy új készülék...

Új hozzászólás Aktív témák