Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chapo

    tag

    válasz Soká #59 üzenetére

    "én abból indulok ki, hogy ha a kijelző "üvegét" körben egy műanyag vagy fém perem körbeöleli, akkor a sík felületre leejtett telefon egyszerűen nem tud érintkezni közvetlenül a talajjal, a káva ugyan sérülhet, de a kijelző maga nem"

    Ez csak önámítás, amire te gondolsz, ott tizedmm-es magasságkülönbségekről van szó, ami semmit nem ér már a legkisebb egyenetlenségnél is. Ráadásul ilyen kijelzőnél magasabb keretek max 10 éve voltak divatok (pl nokia 5800, első iphon-ok, stb..), nem mostanában a "faltólfalig" kijelzők miatt tűntek el.

    P.: már az Iphone 5-nél is magasabban volt az előlapi üveg, mint a keret - noha alatta a kijelző jóval kisebb volt. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, tökmindegy, hogy az üveglap alatt meddig húzódik a kijelző - úgyis az üveglap sérül egy esésnél.

  • .DLL

    veterán

    válasz Soká #62 üzenetére

    Miután a mobilok kijelzőjét elkezdték légrésmentesre gyártani (nagyon helyesen egyébként, mert sokkal jobb a képük így) azóta mindegy, hogy a kijelző panel, vagy az előlapi üveg törik be, mert egyetlen modulként cserélhető csak, mivel a ragasztás miatt nem választható külön roncsolás nélkül.
    Azoknál a telefonoknál is, ahol van egy vastagabb sáv, káva az aktuális képernyő körül, azoknál is az előlapi üveg jellemzően a készülékház éléig kifut, már a korosabb készülékeknél is, mint pl. egy Galaxy S3. Magyarán az üveg és a keret között régebben sem volt nagy távolság, és ha az üveg törik, az csak az egész előlap (kijelzővel együtt) cseréjével orvosolható. Ma csak annyit csinálnak, hogy fenti példában fehér terület méretét csökkentik/eliminálják. Gyakori eset, hogy zuhanást követően a készülékház oldala éri a földet, benyomódik (akár rugalmas, akár rugalmatlan alakváltozással) és az erő egy részét már továbbítja is a vele kontaktban lévő üvegnek, ami így bereped. Itt van az energiaátadásról egy jól ismert kísérlet: https://www.youtube.com/watch?v=yVlIbfZMO7Q Az első érme a föld, a középső érme a keret, a szélső érme az előlapi üveg.
    Nyilván azért valamekkora erőt felemészt az oldalkeret deformálódása, így az azt meg nem haladó erejű esés jó eséllyel nem károsítja az üvegünket, de ekkora technológiai keret általában jelen van a mai trendek szerinti telefonokon is, de azért tényleg van kivétel ahol az üveg is már szinte ráfolyik az oldalakra. (a hajlított szélű kijelzők valóban hátrányban :) )

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • chapo

    tag

    válasz Soká #62 üzenetére

    Valóban az élére/sarkára érkezik először általában, de kizárt, hogy aztán megálljon ott, tuti, hogy valamelyik lapján landol - 50/50 kijelző vagy hátlap (a vajaskenyér-törvény alapján nyilván inkább a kijelző). Arról nem beszélve, hogy akárhogy eshet, pattoghat.. Na mindegy.

    Egyébként meg .DLL hsz-ében ott az igazság, szóval a kimondott stapatelefonoktól eltekintve ne mondja senki, hogy annyit számítanak azok a tizedmm-es keretek és sokkal sérülékenyebbek lennének emezek. A védőüveg ígyis úgyis tropa egy komolyabb esésnél - az már részletkérdés, vannak akik hajlandók pókhálós dizájnnal nézegetni a kijelzőt.

    Azt meg gondolom te se gondoltad komolyan, hogy majd lecseng ez az "őrület" max akkor, amikor jönnek majd a gyűrögethető/hajtogatható stb. csodák...

    Téma lezárva részemről is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák