Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz chapo #47 üzenetére

    "Mit gondolsz, egy keretes telefon, ahol ugyanúgy kifut az oldalsó élig a kijelzőt fedő üveglap, mégis mivel stapabíróbb?"

    Nem tudom, pontosan mire gondolsz, én abból indulok ki, hogy ha a kijelző "üvegét" körben egy műanyag vagy fém perem körbeöleli, akkor a sík felületre leejtett telefon egyszerűen nem tud érintkezni közvetlenül a talajjal, a káva ugyan sérülhet, de a kijelző maga nem. Szerintem egy ilyen peremszerűen kialakított káva olyan egészséges kompromisszum, amiről nem érdemes lemondani. Elismerem, a Samsung lekerekített éllel bíró kijelzői markáns képet adnak a kütyünek, de semmiféle gyakorlati értéke sincs. Nekem még az sem feltétlenül érték, hogy oldalról nézve is kitalálható, hogy a user mit böngészik éppen. A lekerekített üveg pusztán öncélú "ficsőr" sem a fizikai védelmet nem szolgálja, sem a fogást nem segíti, sem a védőfóliák, üvegek fennmaradását nem támogatja. Szépnek meg csak azért mondjuk mert a peremnélküliség a drága telefonok képzetét kelti. De ha lecseng ez a rossz divat, reményeim szerint visszatér a józan ész.
    Ahhoz tudnám hasonlítani ezt a dolgot, hogy kezdetben (logikus módon) a nyomógombos telefonokon egyfajta tiszta geometriai rendszerben volt a nyomógombok. Aztán jött egy hülye formatervező és elkezdték a gombokat megdizájnolni és ahány gomb volt, annyiféle formában. Ma már megint szép tiszta geometriában vannak a nyomógombos telefonok mert rájöttek, hogy eszetlenség megbuggyantani.

  • Soká

    senior tag

    válasz chapo #61 üzenetére

    Kár, hogy nem érted amit mondok.

    "ott tizedmm-es magasságkülönbségekről van szó, ami semmit nem ér már a legkisebb egyenetlenségnél is."

    Amiről Te beszélsz, az arra az extrém ritka helyzetre vonatkozik, amikor egy telefon pontosan lapjával érkezik a földre. Nekem most nincs kedvem kiszámolni a matematikai esélyét ennek, de közel van a nullához. Ellenben amikor egy telefon leesik a földre, akkor valamelyik "éle" fogja először érni a földet. És ha az éle = a kijelző szélével, akkor jóval nagyobb az esélye annak, hogy a kijelződ betörik, mintha körben van egy fém/műanyag perem, ami az ütés egy jelentős részét elnyeli. De ha nekem nem hiszel, nézd meg a strapatelefonok kialakítását.
    De miután ez itt off, tovább nem vitatkoznék erről. Vagy elhiszed nekem, hogy egy rossz marketing eredménye, hogy "beáldozták" a kijelzőt védő kávát a divat oltárán, vagy nem hiszed el. Én bízom benne, hogy ha lecsengett a faltól-falig kijelző őrület, akkor győzedelmeskedik a józan ész.

Új hozzászólás Aktív témák