Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chapo

    tag

    válasz aelod #25 üzenetére

    A Mi Mix-nél az a koncepció, hogy ha szelfizni akarsz, megfordítod a telefont, így nem csak tokát tudsz vele fotózni :D

    (#28) Soká:

    Engedjük már el azt a téveszmét, hogy egy keretnélküli kijelzős telefon sokkal sérülékenyebb, mint egy keretes. Mit gondolsz, egy keretes telefon, ahol ugyanúgy kifut az oldalsó élig a kijelzőt fedő üveglap, mégis mivel stapabíróbb? Nem tökmindegy, alatta meddig ér a kijelző?

  • chapo

    tag

    válasz Soká #59 üzenetére

    "én abból indulok ki, hogy ha a kijelző "üvegét" körben egy műanyag vagy fém perem körbeöleli, akkor a sík felületre leejtett telefon egyszerűen nem tud érintkezni közvetlenül a talajjal, a káva ugyan sérülhet, de a kijelző maga nem"

    Ez csak önámítás, amire te gondolsz, ott tizedmm-es magasságkülönbségekről van szó, ami semmit nem ér már a legkisebb egyenetlenségnél is. Ráadásul ilyen kijelzőnél magasabb keretek max 10 éve voltak divatok (pl nokia 5800, első iphon-ok, stb..), nem mostanában a "faltólfalig" kijelzők miatt tűntek el.

    P.: már az Iphone 5-nél is magasabban volt az előlapi üveg, mint a keret - noha alatta a kijelző jóval kisebb volt. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, tökmindegy, hogy az üveglap alatt meddig húzódik a kijelző - úgyis az üveglap sérül egy esésnél.

  • chapo

    tag

    válasz Soká #62 üzenetére

    Valóban az élére/sarkára érkezik először általában, de kizárt, hogy aztán megálljon ott, tuti, hogy valamelyik lapján landol - 50/50 kijelző vagy hátlap (a vajaskenyér-törvény alapján nyilván inkább a kijelző). Arról nem beszélve, hogy akárhogy eshet, pattoghat.. Na mindegy.

    Egyébként meg .DLL hsz-ében ott az igazság, szóval a kimondott stapatelefonoktól eltekintve ne mondja senki, hogy annyit számítanak azok a tizedmm-es keretek és sokkal sérülékenyebbek lennének emezek. A védőüveg ígyis úgyis tropa egy komolyabb esésnél - az már részletkérdés, vannak akik hajlandók pókhálós dizájnnal nézegetni a kijelzőt.

    Azt meg gondolom te se gondoltad komolyan, hogy majd lecseng ez az "őrület" max akkor, amikor jönnek majd a gyűrögethető/hajtogatható stb. csodák...

    Téma lezárva részemről is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák