Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz #42431471 #52 üzenetére

    A vallások nem érdekelnek, természetesnek veszem, hogy egy emberi vallás nem lehet a teljes igazság hordozója. Tehát az eredendő bűnt konkrétan hülyeségnek tartom, és magát a bűn fogalmát is igen viszonylagosnak.

    Míg vissza tudok emlékezni, nem tettem olyat, ami ne másokért lett volna. Még akkor is, ha hátráltat az utamban, elvág az álmaimtól, és ha csak megvetést és szánalmat kapok cserébe, akkor is igyekszem jót tenni, akivel lehet. Ugyan nem vállalok vagyonközösséget az afrikai éhezőkkel, de talán csak azért, hogy a későbbiekben sokkal többet tehessek az emberiségért.

    Nem hiszem, hogy bűnös volna az, akinek nincs megbánni valója és tiszta a lelkiismerete. Ha ezért mégis a pokolra kerülnék - minek a létezésében szintén nem látok rációt -, akkor ez van, a pokoltól való rettegés vagy a megváltásom utáni vágy nem az én stílusom. Én teszem a dolgom, segítek, szeretek; nem bánok semmit, amit valaha véghez vittem. Hogy velem mi lesz eztán, nem számít, ha úgy hunyhatom le a szemem, hogy megtettem, amit tiszta szívvel és tiszta szóval tehettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák