Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz #40359168 #8 üzenetére

    A frissítés előtt is így volt. Kb annyi értelme volt a cikknek, mint amikor megjelent, hogy lassítst be a droidot: Fejlesztői beállításokba az ablakanimációkat vedd fel. Lassította a fenét :D Na mindegy senkit nem érdekel ezen az oldalon, hogy egy funkció kikapcsolásával egy bugnak nem nevezhető dolog elmúlik :D Csupán a fikázás a lényeg. De ilyenkor hol vannak a megmondóemberek? :D Pár nap, és aki annyira buta, hogy nem tud egy funkciót kikapcsolni, annak is meg van oldva a problémája :D
    Az Androidos bugok javítására várnak, várnak.....vagy vesznek uj telefont 60000-ért félévente, míg végül kiadnak egy ugyanannyi lóvét, mint egy Iphonert.

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    Gond az 1-2 hiba, csak az nem mindegy mennyi idő alatt javítják.
    Továbbá ha a fent nevezett üzletember lehet megértené, hogy ok, volt egy bug amit javítottak, de azért volt, mert a telefonod biztonságosabb lett, lehet megértené...

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz _CICAFIU_ #50 üzenetére

    Ha várod ha nem adok választ:
    Mivel minden ájfon topikba jönnek az androidosok trollkodni, ezért engedd meg, hogy pár dologban összehasonlítsam, kiemelném egy APPLE topikban az általuk magasztalt rendszer hátrányait. Tehát egyszerű a megoldás: ne jöjjön trollkodni ide senki, szóljon értelmesen hozzá, és nem kell olvasni :) Értelmes hsz-re értelmes válasz. És mellesleg nem járok androidos topicba fikázódni. Szval nem értem a párhuzamot, mi a bajod. Vagy szó nélkül kell bólogatni? Elvárás? Bocs, nem tudtam.
    Tudom, ilyenkor fáj a dolog, hogy nem jött be, de ezt is el kellene fogadni, továbblépni, és percenként frissíteni az MA-t, mikor jön egy újabb Apple hír, hogy közölhessék az unatkozók:
    - A droid jobb
    - A Kínaiak jobbak
    - Drága
    - Árbaszás
    - Lehúzás

    És mellesleg a kollegám XR4x-én - direkt nem ír ki - Stabil romon még mindig nem megy a wifi hotspot! Várja a javítást....és várja...mert szeretné használni. Megkérdeztem, simán elcserélné erre a bugra, mivel ezt JAVÍTOTTÁK!

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Gaboo77 #74 üzenetére

    Várjál már mert lenne itt valami. Nem akarok Hüvejt meg Pocokfont hanem szeretnék egy IOS-t futtató eszközt. Erre adjál ajánlatot ne ilyeneket mutogassál. Ennyi erővel az új Noki 3310 25000 Ft.

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz wwenigma #66 üzenetére

    Nem, konkrétan a kollegámnak Global Stable romon nem megy, ha elhiszed ha nem :D Mellesleg a Mi5-ön is megvolt. Most azon megy-e passz. De Mi4c-n jó volt :D
    Mellesleg milyen user error? Bekapcsolom, csatlakozok, működik. De egyszerűbb azt köhhinteni, hogy mondani kellett valamit, mint belátni, kifulladt a trollvonat, és csúnyán beégtetek....

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz _CICAFIU_ #84 üzenetére

    Csak rámutattam utalva a másik topic 200 fikázós kommentjére. Vagy visszafelé bűn? Nem hiszem hogy nem lehetne. Csupán tényeket írtam le, ami vagy fáj vagy nem de igaz, és nem trollkodás.

    Más: az eltaknyolásra meg annyit hogy a Samsung nagyobbat taknyolt, és senkit se érdekel már.
    És inkább használok drága IOS-t, mint hogy droidon egy csóri antivírus a naptáramban kutakodjon meg akár sms-t küldözgessen, vagy egy random rendszerapp elküldje -nyom nélkül - a képeimet mindenkinek....
    Tényleg IOS-re miért nem kell vírusírtó?

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Wesder #91 üzenetére

    Itt konkrétan megosztásnál csatlakozik az eszköz, de nem kap netet egy grammot se. Kb 1.5-2 éve vehette, azóta így van. Már szenteltvízbe is majdnemhogy mártigattuk. Full reinstall, visszállítás, cleanupoltam minden partíciót. Custom rommal megy, Miuival nem.
    Beta tesztelőként a Mi5-nél az elejétől fogva fennállt, és amikor eladtam - 1 év múlva, törötten - addigra nem javították a következőket:
    - Wifi hotspot bug
    - OIS nem vagy nem megfelelően működik.
    - Videófelvételnél 180p-nél és 4k-nál folyamatosan újrafókuszál.
    - Random kifagyások, rendszeralkalmazások beragadnak.
    - Megmagyarázhatatlan kommunikáció a kínai szerverrel (nem Micloud mentés)
    És folytathatnám. BL nyitási jogot nem akkor kaptam, amikor mindenkinek osztogatták már. Rang alapján kaptam. Ha nekiállnék mesélni mi folyik a beta tesztek alatt, el se hinnétek! Egész egy hunbug a V6 óta! Persze ettől függetlenül ha droidos lennék, csak Xiaomit vennék.
    A Samsungnál a frissítések hiánya a problémám. Továbbá volt ott baj nem kevés, a kigyulladás, a névtelen üzenetküldések, frissítések hiánya. A Huawei szimplán a copy-paste design és a Miui kopp miatt felejtős, meg az egyéb kémkedéses balhéi miatt. Sony ocsmány, és a rendszerfelület se terszik. Akkor mi maradt?
    Nah anno ezért vettem az első Iphonemat. És meggyőzött. Érdekel is engem, egy telefon 120 vagy 220 vagy 300 000 Ft. Ha kiadok érte egy forintot is, működjön minden funkció. Legyen gyengébb, csináljon roszabb képeket, de működjön.

    #92: de emberéleteket veszélyeztetett. Ez smafu? És a többivel? Azzal mi újság?
    Ne emlegessünk már egy biztonsági rés befoltozása miatti bugot, ami csak a készülékek kis százalékát érintette, és egy életveszélyes hardwaret, vagy egy háttérben önállóan küldött üzeneteket egy lapon, mert nem korrekt :)

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Wesder #94 üzenetére

    Persze, leszednék a keresztvizet rólam a Xiaomi fanok :D
    A V5-ig a Miui a top androidos rendszer volt. Heti frissítés: bug bejelent. Következő hétre bug eltünt. A 3 havi stabil romok pedig tényleg azok voltak.
    A V6-tól kezdtek jönni a semmitmondó frissítések, a bugok maradtak, mentek bele a stabilba. A MiuiHu és a EU a china romból dolgozik, legalábbis akkor az volt az alapja, azok kicsivel jobbak voltak.
    Kiragadok pár példát:
    Redmi 1s: akku százalék restart után 1%-ra ugrott, telo is kikapcsolt.
    Redmi Note2: bluetooth nem kapcsolódott a Mibandhez, eldobta, nem ismerte fel etc.
    Mi4c - oldalsó koppintásos cucc nem működik. Jah, volt nálam 3 db Mi4c, a Fastboot eltünt. Nem tudom hogy, elvben csak olvasható partíció, egyik frissítés után nem tudtam visszaállítani, mert színes csíkok jelentek meg, de mivel a flash legyalulta a recoveryt, így frissíteni se lehet.
    Mi5: leírtam.
    Sajnos a Note3 óta van ez az okádjuk ki a telefonokat, és basszunk a rendszerre hozzáállás.

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz wwenigma #96 üzenetére

    Nyugodtan. Nem csak az én gondom volt ez sajnos :(
    De szerintem menj az hivatalos angol nyelvű fórumra, ott olvasgass.

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #101 üzenetére

    Nono, azért hoztam fel, mert írták mekkora bukta ez az Applenek a töltésmizéria. Max azoknak jut eszébe még, akik a GTA V Samsung Note Mode-val játszanak..
    De csak leírom megint, nem hiszem, hogy egy lapon lehetne említeni egy mondhatni életveszélyes bakit egy szoftveres anomáliával. Szoftveres baki minden gyártónak megvolt, szerintem ha elkezdenénk sorolni, jövő héten is itt lennénk.
    De azért érdekes, hogy egy-két kivételtől eltekintve eléggé rosszul esik egyeseknek, ha kiderül, nem volt jogos a sárdobálás. Ilyenkor jönnek majd a nincs gyorstöltő ( másik topicban meg azt fejtegetik sokan, minek az ) meg akkorisdrága, meg szarios11 hsz-ek, hát ha valami megindul belőle :D

    Mellesleg a kutya nem érvel. Akkor kellene érvelnem akármiért is, ha számítana akárki véleménye számomra. Megsúgom, erőlködhet itt akárki, voltam az oldalán majd egy évtizedig, elegem is lett belőle. Aki véleményére ebbe a témában adok, az az ember nem erre a fórumra jár :D Senki nem győz meg a másik rendszerről senkit. Én nem fogok még egyszer egy androidos telefonért kiadni 40-50 000, nemhogy 100 000 Ft-ot, ti nem vesztek Apple terméket, és helyreállt a világ rendje.

    Nektek kell a memóriabővítés, OTG meg mittudoménmi, én nem használom. Amikor használhattam volna, akkor se kellett. Mindent felhőben tartok, van spotify előfizetésem. 128 gigából több mint 100 szabad. Itthon egy terrás vinyót megosztottam FTP-n keresztül, filmezek amerre megyek. Ha meg lehal a világháló pl. egy háború miatt, nem az lesz a legnagyobb gondom, hogy a legújabb Rocco filmet nem tudom megnézni.
    De ha elhagyom/elveszik/beázik/tönkremegy a telóm, hopp, otthon megvan mindenem. Nocsak.....
    Hogy ki trollkodik akkor zárjuk rövidre: apple hírnél nem trollkodik bele senki, hogy szarájfon, akkor nem kell félni, hogy válaszol valaki, hogy szarandroid :D Ennyi lenne a titka.

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #107 üzenetére

    A Mi5 nem a 40k-s kategória volt ugye. Samsungtól, LG-től etc is volt erősen felső kategóriás telefonom. Feleségemnek jelenleg S8-a van.
    És megsúgom, az S8 többe fájt mint a I7 :D Akkor mi is a drága?
    Van itthon még 2 db nem egypálcás kategóriájú Samsung Tab és egy Ipad is, meg egy 5s.
    Szerintem van összehasonlítási alapom jelenleg is.
    Az meg hogy leírom a véleményem az miért foggal-körömmel védés? Vagy szerinted az a megfelelő hozzáállás, hogy bólogatok? Igen, szar, buta IOS, csak a HÜVEJ/Xiaomi/Samsung a jó. Kérlek, ha az kell, hogy ne legyen minden cikk teleszemetelve, legyen!
    És Neked jelenleg mi az összehasonlítási alapod?
    Egymás mellé tudsz tenni 2 eszközt? Használod napi szinten mindkét platformot?
    Sőt továbbmegyek. Ha gondolod mehetünk egy Linux-Windows topicba is. Ezeket is napi szinten itthon nyúzom.
    Tudom, kifulladt a troll vonat, másba nem tudtok belekötni, de kérem, ne már! Csendbe lépjetek le, várjátok a következő cikket!

    [ Szerkesztve ]

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #109 üzenetére

    Áh szval hazudok is. Ok, tényleg kár folytatmi a témát, mert kezd szánalmas lenni.
    Mondjuk mit is várok, aki ha nem Samu topicban van, akkor nyomja a fikázást. Kb ugyanezeket olvastam a P20pronál is, amit ide leírtál.

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz weberzolee #117 üzenetére

    Én is szemezgettem az IP kamerákkal, de pont ilyenektől féltem.
    A fél-megoldásnak egy megfelelő képminőségű night-vision webkamera páros lett, amit egyik helységben egy Rpi zerora, a másikban LEDE-s routerra kötöttem. Van élőkép ha kell, screenshotol vagy akár videót rögzít és tolja fel a Google Driveba, ahonnan egy script naponta lepucolja az 1 hétnél régebbi felvételeket. Lehetne, hogy csak mozgáskor csináljon képeket, küldjön emailt etc. Valahogy jobban megbízok ezekben, mint a kész megoldásokban.

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #124 üzenetére

    Követtem a P20pro topicot, a kamera ami meggyőzött. Igaz nem szántam el magan a platform cserére pár okból, nem kívánnám részletezni.
    De speciel nem az utánzás volt a problémád, hanem a kamera többek közt. Valahogy a vitában amit Bog-gal folytattál nem igazán ez jött le.
    Ami úgy igaz rád ebben a topicban is, és idézek ha nem bánja senki:

    Ne degradálj senkit azért, mert a szokásai nem egyeznek a tieiddel.

    Olvass vissza. Ezt a vergődést amitt megint csináltok. A semmiről vitazol mindenkivel, mindenkit le akarsz a telóról beszélni. Ha ennyire zavar miért erőlteted másra a nemtetszésed?

    Nem veszed észre magad sehol.
    És a P20proról azt állítani, a konkurenciától le van maradva kamera téren....
    Igaz olvastan dícsérő szavakat is, az S9 topicban :D A feleségem S8-át cserélném le hamarosan arra, azért tévedtem oda.
    Szval nem tudom mit szedsz, de kérek belőle.
    A magam részéről lezártnak veszem a beszélgetést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák