Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Bog #260 üzenetére

    +1

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • no1r

    őstag

    válasz Bog #260 üzenetére

    megtehetné, de nem teszi. ahogyan sok fényképező gyártó is beletesz 20+ meg 40+ megapixelt a kamerájába. azért ott sincs kolbászból a kerítés 100%-os kivágás után. ezeket a nagyobb mértű print miatt teszik általában, de nyilván ott is ha fél méterről nézed nem lesz szép a végeredmény. ami az, azt nem 200ezres géppel készítik.

    a másik: Lumia 1020-am volt, hiába volt a 5x "zoom", ha a kivágás miatt ott is rendesen romlott a végeredmény. azzal nem igazán büszkélkedtem volna. nem is használtam inkább, komponáltam előtte ahogy tudtam.

    egy szó mint száz, a zoom nem helyettesíti a kompozíciót, ahogyan a képkivágás sem az optikai zoomot.

    [ Szerkesztve ]

    a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

  • kat

    tag

    válasz Bog #260 üzenetére

    Én alapból csak 8mpx-en használtam a sonym..
    Feleslegesnek tartottam a 21-mpx méretet, nem plakátot gyártok, és egy full hd tvn is kihasználhatatlan, nem nagyítgatni, szerkeszteni, csak emlékezni, újra átélni a képhez tartozó emlékeket.. Sokat fotózok, de ezért, és nem utómunkázni rajta..
    Ha ezen a felbontáson nagyítgat 100%-ra az ember, még a z2 is tökéletesen megfelelt..
    Lehet filozofálgatni rajta, de egy komoly fényképezőt is lehet fikázni, ha 50mpxel 100% nagyításban elemezgeti az ember..
    Összehasonlításnak én is a körülmények mellett a telefonok beállításait is egységesíteném.. akkor nem lehet duma, utána megjegyezhetem, hogy ez tud 17, ez pedig 23 mpx felbontásban is fotózni... a bugatti is 400 felett megy, mégis írják a 0-100, 0-200 gyorsulást is..
    Én szerettem a sonyt, tény, hogy innováció szinte semmi két éve, de alapjában nem kell fikázni, mert egy fotót ellőni átlag júzernek, aki nem állítgat órákig tökéletes..

    3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Bog #260 üzenetére

    Így van, itt van a kutya elásva. Ilyen kicsi szenzorméretnél ekkora felbontás a nagyon kicsi optikák miatt is eleve rossz döntés. Hiába a nagy felbontás, ha pont a méret miatt zajosodik az egész. Nem is értem, miért kellett erőltetni ezt a szenzort. Vagy, ha már ennyire megapixel fétis van a tervezőknél, akkor írtak volna hozzá egy megfelelő algoritmust. Mások tudtak és ez az ami a legfurcsább...
    A Nokia 808PW rossz példa, ha megnézed ott a szenzor méret is sokkal nagyobb, az optikával egyetemben.
    Nagyon durván kiállna egy mostani telefonból az a rendszer.
    Rákerestem, hogy a 808 most mennyi, és leseggeltem még mindig 110 felett van újan, használtan is 80 körül van :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák