Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz sefan67 #3 üzenetére

    Igen, mondhatnám, hogy kártyahiba, de egyrészt ez a kártyám bő 1 éves már, és minden nálam járt (és bővíthető) tesztkészülékbe beleteszem, fotózok, videózok rá stb. Soha semmi gondom nem volt vele a vásárlása óta (egyébként egy 16 gigás UHS Samsung microSD). Erre most itt zenelejátszás közben megkotlik? Ráadásul a kártya működőképes maradt, mert a gépem kártyaolvasója rendben látja és az adatok jelentős részét sikerült is visszaállítani, de ettől nem lettem boldogabb. Pedig ha ez nincs és a szoftveres hülyeségek se lennének, ez egy nagyon kellemes kis készülék volna, az árától eltekintve. Eleve a hibák, meg a benchmark eredmények is gyanúsak, mert ez a hardver ennél bőven többre képes, lásd az Allview X2 Xtreme pontszámait (és ott QHD kijelzőt hajtott!).

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Csapoati #11 üzenetére

    Nem, mindkettőben a sima MT6795 van, nem a T jelű turbós változat, mindegyik benchmark program 1,95 GHz-es órajelet mutatott.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Srácok, a szoftveres problémákra és a memóriakártya törlési dolgokra reagálva egy fontos dolgot kihagytatok. Ez a telefon az XXL GSM polcáról érkezett hozzánk, tehát nem prototípus, meg ilyen-olyan szoftveres darab. Ezt a konkrét darabot bármelyikőtök megvásárolhatta volna, akár már a teszt előtt. Mellesleg a beköltözésem előtt csináltam rajta egy gyári visszaállítást, de alapvetően a tesztkészülékeket mi bontjuk ki a dobozból, de legalábbis mi kapcsoljuk be elsőként. Nekem egyébként is szokásom, hogy ha nem a beállítási varázslóval indít, akkor resetelem, még mielőtt a SIM-et beletenném. A memóriakártyához meg annyit, hogy a 16-os Samsung előtt egy 4 gigás SanDisk-et használtam, az kb. 6-7 éven keresztül volt tesztkártya (kb. 200 készülékben biztos járt), a mai napig semmi baja. Továbbá a kártyáról az adatok tűntek el, de magát a kártyát bármilyen más eszköz felismeri, az M5 pedig nem (illetve hibásnak jelzi és formázni szeretné).

    Ja, és amúgy tényleg jó telefon volna, a kártyás dolgon kívül a nem túl erős akkut, meg a kissé magas árat lehet felhozni ellene.

    Videónál nincs 120 fps, csak sima 720p 30 fps mód.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Örni #74 üzenetére

    Basszus, igazad van, nem a sima videóbeállítások között, hanem teljesen külön üzemmódként van benne a lassított felvétel. Elnézést, tényleg VAN benne ilyen, és tényleg 120 fps.

    Egyébként nyilván nem azt írtam le, hogy feltétlen szériahiba lenne az M5-nél mondjuk a hibás akkukijelzés. Ráadásul elsősorban szoftveres hibára gyanakszom (ami viszont ugyanakkor szériahiba is lehet, mivel a szoftver nem különbözik egy másik példányon sem). Viszont mégis hogy győződtem volna meg róla, hogy csak ez az egy darab hibás? Kérjek még 5-10 darabot az XXL-től (vagy adott esetben a hazai képviselettől), aztán használgassam azokat is 1 hétig, hátha ott nincs ilyen hiba? Ezek a dolgok igenis kínosak, egyetlen darab esetén is, főleg 130 ezres ár mellett. És egy Sony-tól azért hadd várjam el, hogy képesek ilyen bakik nélkül lerakni az asztalra egy szoftvert. Mert ha egy 30 ezres noname kínai szutyok csinál ilyeneket, az szintén kínos, de a világ egyik legnagyobb szórakoztató elektronikai cége talán komolyabb ennél. Természetesen tudom, hogy a többi nagynál (Samsung, Apple stb.) szintén vannak szoftverhibák, csak ez az akkujelzéses dolog finoman szólva sem mehet(ne) át semmilyen ellenőrzésen. Ha én feltöltök csutkára egy telefont, akkor az ne 90%-kal kapcsoljon be utána, ezzel rontva az amúgy sem túl extra üzemidőt. No meg visszafele is igaz, ha lemerül 18%-ra, aztán a töltés elindulásakor már 30%-ról kezd, ne már.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Abydos86 #81 üzenetére

    Nem nagyon hozhattak vissza, mivel szinte az összes esetben amint felbukkan egy újdonság, gyakorlatilag az első darabot mi kapjuk meg. Márpedig az iPhone és Galaxy S modelleken kívül a többi újdonságnál elég ritka, hogy sorban állnak az előrendelések, mivel sokan nem is ismerik az adott készüléket vagy legalábbis szeretnek róla valami információt olvasni, mielőtt megvennék. Főleg úgy, hogy 100 ezer feletti árszintről beszélünk, ami azért kicsit sok lenne "tanulópénznek". Amúgy ha már a szoftverhibákról diskurálunk, valahogy még senki sem emlegett azt, hogy miért teljesít ennyire gyengén a benchmark programokban. Tudom, hogy nem mindenki bukik erre és alapvetően a valós körülmények közötti teljesítményével elégedett voltam, de azért elég aggasztó a különbség, noha egy elég izmos, felső-közép szintű hardvert válogattak össze.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Elementh #98 üzenetére

    A "sufnigsm" ár jelen esetben mérvadó, ugyanis a C5-höz hasonlóan ez sem kapható hivatalosan itthon, tehát nincs "rendes" ára sem. Egyébként ilyen esetben a konkurencia esetében is a "sufnigsm" árat veszem figyelembe, gyakorlatilag rászűrtem, hogy az XXL-nél milyen telefonokat lehet venni 120-140 ezer között. Az SD kártya dologban abban igazad van, hogy másik kártyával is kipróbálhattam volna. Van is másik kártyám, bár nem szívesen tettem volna bele, még ha előzetesen készítek is róla egy backup mentést. Azt viszont továbbra is értsétek meg, hogy nincs lehetőségünk másikat kérni a telefonból, egy GSM bolt nem engedheti meg magának, hogy "puszira" berendeljen XY típusból 4-5 darabot, csak azért, hogy vizsgálgassuk, főleg nem a 130 ezres kategóriában. Ráadásul a kártyatörlés nem azonnal történt, több napig rendben működött. Ha mondjuk egy másik is hibás, az lehet, hogy 1 nap, de lehet csak 1 hét után hozza elő ezt a hibát. Így akkor több hétig próbálgathatnánk, a cikk meg majd kimenne januárban. Illetve még azt is leírnám újra, hogy a kártyát csak a telefon jelezte hibásnak (és nem is érzékelte), a gépem kártyaolvasójába áttéve simán meg lehetett nyitni, nem kellett formázni (azóta se nyúltam hozzá, csak az adatokat nyertem vissza róla), maradt a FAT32 is, de egyszerűen a fájlok és mappák eltűntek és a teljes kapacitása szabad. Nem formázta le, nem csinált új fájlrendszert rajta, nem lett olvashatatlan, egyszerűen az adatok huss, törlődtek. Egyébként Samsung vs. SanDisk dologhoz annyit, hogy használtam másik Samsung kártyát is, az is megjárt nem egy tesztkészüléket, semmi baja nem volt, de gondolom volt már olyan, akinek a SanDisk ment gallyra (és ők is tömeggyártók, csak más területen). Mindkét cég régóta csinál memóriakártyákat, ugyanolyan eséllyel mehetnek tönkre.

    Félretéve a kártyás ügyet, a többi problémára (vagy egy részére) hozhat megoldást egy későbbi szoftverfrissítés, DE. Itt nem arról van szó, hogy valami bétás, előzetes telefont kaptunk, aki bemegy és megveszi, ugyanezekkel a hibákkal fog találkozni. Ha nem írjuk ezt le, aztán valaki reklamál a fórumban, hogy neki XY baja van vele, akkor megint mi leszünk a hibásak. Ráadásul ezek a dolgok azért is ennyire feltűnőek, mert egy Sony-ról van szó, ami ráadásul 130 ezer forintba kerül. Ugyanezek a hibák egy Samsungban vagy iPhone-ban vagy más, neves gyártónál ugyanennyire kellemetlenek. Lennének, de bizony például a kamu akkukijelzéssel nem is emlékszem, mikor találkoztam utoljára, de az biztos, hogy ismertebb gyártóknál kb. soha. Az is oké, hogy szinte egyetlen okostelefont se adnak ki tökéletes szoftverrel, meg egyébként se baj, ha vannak frissítések. Csak épp az, hogy hetente egyszer mondjuk lefagy, az kevésbé baj, mint ha kamu az akkukijelzés.

    Azt is újfent leírnám, hogy az M5-ben sok pozitív és kellemes tulajdonság van, de szoftveres oldalról bizony kicsit több figyelem kellett volna a fejlesztőktől és akkor tényleg majdnem egy Z-széria alternatíva lehetne belőle.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz leslien #111 üzenetére

    Nem volt ilyen, a kamera hibátlanul üzemelt, fotónál és videónál egyaránt. Még azt hozzátenném, hogy a linkelt videóban az illető jelzi, hogy frissítette a szoftvert is. Nos, a nálam járt példányon már alapból az a szoftververzió volt, de egyébként is szokásom, hogy a tesztkütyüknél az elsők között ellenőrzöm a frissítéseket. Ha van, akkor felteszem rá, csak utána állok neki használni.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Az IP védettséghez egy kis adalék, hogy ismerősi és munkatársi köreimben több Sony Z3 (Compact) is található, többeknek pedig már elvált a kijelző üveglapja a háztól. Márpedig ott remekül be tud ázni az egyébként vízálló telefon, aztán ha beviszi az ember a szervizbe, akkor ugye ott lesz a folyadék belül és már dobják is vissza a készüléket. Ja, és NEM, nem voltak leejtve, és különböző helyeken engedett el a ragasztás.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz TTommi #140 üzenetére

    Nos, azt az apróságot megjegyezném, hogy NEM hátlapot, hanem ELŐlapot említettem, tehát a kijelzőt fedő üveglap vált el a háztól. Konkrétan ujjal nyomkodva kotyog, hangja van. Nem azt írtam, hogy az üveglap elválás nem garanciális, hanem hogy ilyen módon könnyen (de legalábbis könnyebben) be tud ázni a készülék. Aztán utána bizonyíthatod, hogy zárva volt minden ajtó és nem tetted 2 órára a Balaton mélyére. Tehát maga a beázás jó eséllyel nem lesz garanciális, ráadásul hogy ha emiatt beázik (mert nem veszed észre, hogy elvált a kijelző), akkor hogy bizonyítod, hogy az előlap már a beázás előtt is fel volt jőve és ennek következménye a beázás? Egyébként az a bizonyos két telefon, amit láttam, NEM volt beázva (mert észrevette a tulaj, hogy szétjött és egyébként se úsztatja), megy is a márkaszervizbe javításra és nyilván ezt a hibát javítják garanciában. A kérdés a beázásra vonatkozott, ismerve a Cordonról írt tapasztalatokat (és közvetve én is kapcsolatban vagyok velük a munkám miatt) nem sok jóra számítanék egy ilyen esetben (persze ha mégis megcsinálják gariban, az korrekt).

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz TTommi #143 üzenetére

    Ugyan, nincs harag. :)

    Azt nem tudom, hogy melegedés miatt vált volna-e fel az üveglap az általam látott két készüléken, de az szinte biztos, hogy nem vagy csak minimálisan videóztak a készülékkel és azt sem 4K-ban. Amúgy épp a szervizbe készül az egyik telefon (a pontosság kedvéért az elvált előlap miatt, nem ázott be, amúgy hibátlanul működik), majd beszámolok az eredményről. :)

    A szoftver optimalizálás viszont érdekes dolog. Ahogy a cikkben is írtam, az M5 szoftvere alapvetően jól és gyorsan működött. Az említett hibáktól most tekintsünk el, ami viszont elég furcsa, az a benchmark eredmények. Egy nagyon korrekt hardvert dobtak bele, viszont elég furcsa látni, hogy az Allview a 2K kijelzővel bőven alázta az M5-öt, miközben ennek az 1080p kijelzővel legalább ugyanazt, de inkább kicsivel többet kellett volna nyújtania. Igaz, hogy az Allview-on egy szolidan tuningolt 5.1 futott, ezen meg 5.0 a Sony felületével, de ez sem okozhat olyan durva különbségeket, mint amit kimértem rajta (igen, legalább 8-10 alkalommal futtattam mindegyik programot, kiürített RAM-mal, újraindítással). Mivel a szoftver maga szépen üzemel, így az a sejtésem, hogy a driverek terén ronthattak el valamit. Bár a Sony-nak még viszonylag új az MTK chip, de azért nem az M5 az első, amit ezzel szerelnek, furcsa, hogy nem tudják kihozni a maximumot a vasból, pedig épp az Allview bizonyította, hogy a prociban van bőven kraft, csak a Snap810 és az Exynos van előtte. Itt viszont még egy Snap801 teljesítményét is alig érte el (leginkább AnTuTu-ban, a többiben itt is alulmaradt), ami egyáltalán nem reális. Ráadásul ezek mellé elég szépen fel tudott melegedni (aztán majd elválik az üveglap ezen is?), míg az Allview-nél ezzel sem volt gond (oké, ott a jóval nagyobb és részben fém ház is segít a dolgon). Úgyhogy azért az optimalizálás azért nem tökéletes, a jócskán gyengébb teljesítmény és mellé az erős melegedés elég furcsán hat. Na meg ha már 130 ezerbe kerül, akkor ezek már főleg kellemetlenül hatnak a vetélytársak mellett (és igen, bármely más márkára igaz ugyanez, ilyen hardverrel jogosan elvárható az erős felső-közép szintű teljesítmény).

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák