Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darvinya

    titán

    válasz proximus #16957 üzenetére

    Hhúú ez szép terjedelmes.
    Ha már szedtél szét kernel-t akkor szed szét.

    SUS és PCC minden egyes alkalommal a frissítéskor/javításkor kap egy SemcFlash driver kulcsot és csak ez után teszi fel az fw-t.
    Jól el van dugva és nem tárolja az Op.

    A többire többiek jobban tudják.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • kamarush

    csendes tag

    válasz proximus #16957 üzenetére

    A wifi modulok vermagic alapján működnek.

    "A baseband a modem FW-je, az oda tartozik. Külön is cserélheted Flashtoolal és a SUS/PCC-vel, de külön partíciója nincs."

    Ezt egy kicsit korrigálnám. Igen a modem fw-je, viszont az összes fájlnak külön particiója és offset-e van.
    A benne lévő loader.sin konkrétan a bootloader particiójára ír. Mert ugye a sony elég érdekesen oldotta meg a dolgokat... Azért is szívunk :U
    A boot és a bootloader teljesen külön partición van. Lényegében mindkettő rejtve van előlünk.
    A boot user oldali írására egyetlen mód van a fastboot, aminek ugye a lényege hogy aláíratlan image-eket, közvetlenül tudjon írni a nandba.
    A szolgáltatós telefonokon azért van letiltva alapból, mert a sony így egyezett meg velük. Ennek 2 oka is van.
    1. Az "alap" felhasználó így nem tud olyan szoftveres hibát, okozni amiért gariztatni kelljen a telefont...
    2. Ha nyitod a bootloadert, ezáltal függetlenítesz is /mert ugye másképp nem működik nálunk; köszi Sony... /; tehát elveszted a garanciát, és innentől kezdve a szolgáltató nem köteles, veled szóbaállni bármi is történik..
    Szóval lényeg a lényeg, itt minden csak a gariról szól.
    Amin dolgozunk az igen, a kexec. Mert más módja nincs a magasabb kernel api futtatásának. Ennek az egyetlen akadálya a bootloader, mert ugye nincs hozzáférésünk, ezáltal módosítani sem tudjuk. A kexec lényege, hogy átugorja a bootloadert és live módban elindítsa a kernelt. Ez a módszer működik zárt bootloaderrel is, az előbb említett ok miatt :D

    "Az ICS-t alapvetően 2.6.35+ kernelre írták."
    Aham. Akkor ez a gond, de miért nem használnak pl. cyanogen-ék full friss kernelt, a nyitott b.l.-es telókhoz? :F Ők megtehetnék, meg tudják is, hogy mitől döklik a légy, de mégsem használják a legújabb kerneleket? :F Ha jól tudom/emlékszem, egy ideje beolvasztásra került az összes android patch/fejlesztés a mainline kernelbe. Akkor miért ilyen "nyögvenyelős" ez a dolog? Elvileg nem lenne sok a teendő.""

    Lényeg, hogy a sony nem a standard headereket/modulokat/drivereket használja, mint a Htc, Samsung és még sorolhatnám... Például a Htc-nél a kernel port annyiból áll, hogy hozzá kell adni az eszköz specifikus drivereket, módosítani a kconfig és makefile-okat, írni egy defconfigot; és láss csodát már indul is, minden nagyobb erőfeszítés nélkül, mert ugye ők hozzáférnek minden particióhoz.
    Még annyi korrigálás itt, hogy ICS 3.0.8, Jellybean 3.4-es kernel :)

    Lehet kicsit összevissza írtam a dolgokat, de szerintem érthető :B

    [ Szerkesztve ]

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16957 üzenetére

    Még 1-2 dolog ami kimaradt:

    Vagy a gyári ROM/kernel nem is használ ramdisket?
    Miért ne használna? A kernel itt 2 részből áll: zImage + Ramdisk.

    Aha. Node várj csak. Amikor például a kernelpanic v1.25 kernelnél föl kellett raknom a wifi modulokat/csomagot, akkor azt mikor telepítettem a CWM-ből, utánna ROM cseréknél is megmaradt a wifi. Akkor az kizárólag a boot partra kerülhetett, holott oda nem lehet írni. Ezt nem teljesen vágom.

    KernelPanichoz nem kell külön WiFi modul - vagy ha kell is bennevan a Ramdiskben, most nincs hangulatom szétszedni ha nem baj :B

    Ööö, de akkor meg fölöslegesen reklámozzák egyesek a törlését ROM cserénél, ha egyszer úgyis mindíg törlődik.

    Mert valahol azt olvasták, hogy az nagyon jó... Én még csak CWM-ből Backup Restore által telepíthető ROMoknál láttam ilyet, ott van is értelme. De a sima update.zip-eseknél nincs.

    Huhh, node akkor a fastboot mód pontosan micsoda? A futó kernel egy szolgáltatása csupán? Vagy a bootloader binary-ban van?

    Ez a fastboot: [link] Végülis a bootloader USB támogatása.

    A Trim Area is hol van/található? Beleprogramozva a telóba mint a baseband?
    Igen.

    Visszadobta, de pontosan micsoda?
    A zárt bootloader nem engedte futtatni az aláíratlan kernelt. Ha egy FTFből kiszedett kernel.sin-t próbáltál volna felrakni azt engedte volna :)

    Ha jól tudom, a telefon minden esetben "él", amikor a számítógépre dugni, tehát a kernel ilyen-olyan módokban bebootol. Bekapcsolva/kikapcsolt+töltés/flashmode/fastboot
    Ez nem helyes. Ha bekapcsolod jó hogy bebootol. Flashmode és fastboot módban viszont nem - különben hogy tudnád írni? Olyankor csak a bootloader él.

    A tesztpontos föloldási módszerrel is mit változtattam meg ténylegesen?
    Minden nyitás a Trim Area-t módosítja, ott kell átírnia 1-2 értéket.

    A gyári -futó- kernel vagy bootloader csekkolja a beérkező kernelfrissítést, aláírás után kutatva?
    A bootloader. Az ellenőríz itt mindent, hogy fene a nyakát :DDD

    A főzött ROM-ok esetében el szokták távolítani ezeket a modulokat a gyárihoz képest? Jól tudom, hogy stock esetén a ROM része?
    Ne, távolítják el, mert akkor nem lenne WiFi. Minek szednék ki?
    Igen, jól tudod.

    Ha jól gondolom, ez a Vermagic lenne.
    Jól gondolod :)

    Tényleg, miért nem fordítják bele monolitikusan a teló kernelébe az összes hardver driverét? Nincs neki sok, nem zabálná a ramot vagy procit(gondolom én).
    Alap igazság itt, hogy minél több szolgáltatás van a kernelben, annál többet eszik. Ha bele van rakva a Tun/Tap/CIFS meg a többi cucc, akkor eléggő megnő a fogyasztás. Ezért a legjobb még mindig a gyári kernelnek az üzemideje.

    Írja ezt a kexec-et is, node a gyáriba ilyet belefordítottak?
    Nem fordították bele, kernelmodulként kell majd hozzáadni.

    Aham. Akkor ez a gond, de miért nem használnak pl. cyanogen-ék full friss kernelt, a nyitott b.l.-es telókhoz?
    Ez nem ilyen egyszerű. Ha így lenne, már rég vígan szaladgálnánk 3.4-es kernellel minimum.
    A Sony azt is megoldotta, hogy ha a kernel nem 2.6.32-es, akkor egyszerűen ne induljon. Ergo a boot elindul, de mindig visszadobja az Uncompressing kernel... részhez. Ugyanezt megcsinálta a 2010-es modelleknél is... Ezért nem elég megcsinálni a kernelt, kell hozáá egy bypass vagy egy kexec.

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Új hozzászólás Aktív témák