Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    válasz ko9 #16961 üzenetére

    "Vagy a gyári ROM/kernel nem is használ ramdisket?
    Miért ne használna? A kernel itt 2 részből áll: zImage + Ramdisk."

    Nem kötelező sima Linuxnál sem a ramdisk használáta, egy ennyire fix, meg jól definiált felépítésű rendszernél(hardvernél) meg főleg nem lenne rá szükség. Én a normál számítógépemen sem használok ilyet, mert azt az elvet követem, hogy amit meg lehet oldani egyszerűbben is, azt mindíg olyanná próbálom alakítani. Az Arch Linuxom alatt egy full monolitikus kernelt használok(még a modultámogatás is letiltva/kikapcsolva benne) és az összes drivert tartalmazza a gépemhez. 2-3 Mb méretű az egész bzImage. Igen, még a videódriver is benne van már ebben, meg annak a (Juniper) firmware-je. 6-8 sec alatt bootol a rendszer egy 500 Gb-os merevlemez utolsó 20 Gb-járól. Van azért egy kis trükk: ext4 partíció a / (nem is használok több partot)és e4rat-tal gyorsítom a betöltést. Veszettül gyors minden. Inkább csak a rugalmasság növelése érdekében érdemes ramdiskkal cicózni stock kernelek esetében(disztrók), mert a /-nek így bármilyen fájlrendszert is válasszon az ürge, nem kell fölöslegesen -és fixen- beleforgatni a bzImage-be azt.

    Mindenesetre is akkor ez a ramdisk nem a /boot-ban van, ezért lehet beletenni pl. a CWM -et is. Végsősoron e nélkül mégnagyobb szívás lenne a zárt /boot...

    "KernelPanichoz nem kell külön WiFi modul - vagy ha kell is bennevan a Ramdiskben, most nincs hangulatom szétszedni ha nem baj :B"

    Pedig kell, itt van:
    [link]
    A new v2 kernel additions csomag tartalmazza.
    Mondom, ROM -ot cseréltem mellette és miután egyszer a CWM-ből feltoltam ezt az additionst, ez után már nem kellett újra fölpakolni többször. Akkor nem tudom hogyan hoztam ezt össze. :F

    "Ez a fastboot: [link] Végülis a bootloader USB támogatása."

    Hmm, ránéztem a hivatkozásra. Tehát nem hogy nyitott b.l., de nyitott, vagy zárt fastboot-ról beszélhetünk. S-OFF/S-ON De mi az hogy: "You will need to install a fastboot compatable SPL" Node ezt már tényleg nem lehet cserélni a telóban, vagy igen? Vagy mire utal ezzel? Meg tényleg létezik egy backup kernel is a készülékekben?

    "Visszadobta, de pontosan micsoda?
    A zárt bootloader nem engedte futtatni az aláíratlan kernelt. Ha egy FTFből kiszedett kernel.sin-t próbáltál volna felrakni azt engedte volna :)"

    Ahha, tehát így. Ez a "futtatni" zavar egy kicsit még, mert már rámásolni sem engedi a (zárt) b.l. a készülékre az aláíratlan kernelt, nem? Oda már el sem enged jutni, hogy ráindítson. Egyébként minden ami *.sin, az jelnti azt hogy alá (is) van írva?

    "Ha bekapcsolod jó hogy bebootol. Flashmode és fastboot módban viszont nem - különben hogy tudnád írni? Olyankor csak a bootloader él."

    Ahha, szóval akkor ennyire gyorsan azért tényleg nem tudna betölteni a kernel, ahogyan kigyullad a zöld, vagy kék led a telefon tetején... :D :D Azt hittem az egy "minimal" módban indított kernel, azért villan föl 1-2 sec alatt gépre csatlakoztatás után már, de akkor nem.
    Amúgy rendes asztali Linuxok esetében törölhető a kernel a futó rendszer alól, mert függetleníti magát, miután betöltött a RAM-ba.

    "A tesztpontos föloldási módszerrel is mit változtattam meg ténylegesen?
    Minden nyitás a Trim Area-t módosítja, ott kell átírnia 1-2 értéket."

    Tehát akkor ez egyfajta "táblázat" a b.l.-nek, hogy mit engedhet meg és mit nem, továbbá a készülék "rendszáma".

    "A főzött ROM-ok esetében el szokták távolítani ezeket a modulokat a gyárihoz képest? Jól tudom, hogy stock esetén a ROM része?
    Ne, távolítják el, mert akkor nem lenne WiFi. Minek szednék ki?
    Igen, jól tudod."

    Pedig csak kiszedik, ha egyszer nincs/nem volt wifi nálam. jártam így 1-2 ROM-nál. A krsh (a 3.0), meg a kernelpanic nem/sem tartalmazza, de pl a mesa-ban benne volt és ott nem kellet fölrakni semmit sem. Vagy csak nem mind -perf végű kernel, ezért csináltak úgy, minhta nem is lenne meg a modul(a ROM-ban)? Hát lehet. Ezt nem is néztem meg mindnél(a -perf végződést)

    "Alap igazság itt, hogy minél több szolgáltatás van a kernelben, annál többet eszik. Ha bele van rakva a Tun/Tap/CIFS meg a többi cucc, akkor eléggő megnő a fogyasztás. Ezért a legjobb még mindig a gyári kernelnek az üzemideje."

    Hmm, akkor ez csak a mostani izom PC-knél nem jelent gondot, de egy telefon(CPU-ja, RAM-ja, akksija) azért megérzi. Értem. Mint egy 486-os gép mai kernellel... :DDD

    "Írja ezt a kexec-et is, node a gyáriba ilyet belefordítottak?
    Nem fordították bele, kernelmodulként kell majd hozzáadni."

    Ezt még eddig nem is néztem, de lehet ránézek majd kernelkonfignál. Láttam már ezt a kexec-et régebb óta(nem mostanság jelent meg ez a funkció), meg olvastam már róla, de arra nem figyeltem, hogy ez nem csak "Y"/"N" lehet, hanem esetleg "M" is...

    "A Sony azt is megoldotta, hogy ha a kernel nem 2.6.32-es, akkor egyszerűen ne induljon. Ergo a boot elindul, de mindig visszadobja az Uncompressing kernel... részhez. Ugyanezt megcsinálta a 2010-es modelleknél is... Ezért nem elég megcsinálni a kernelt, kell hozáá egy bypass vagy egy kexec."

    Pfuhh, az szép... :( :O Node magát a verziót ellenőrzi? Meg kell hamisítani azt is. :DDD

    Tényleg, a neten keringő alpha J.B. xperia mini ROM(-ok) milyen kernelt használ(nak)? Tudom hogy módosított valamelyest(miben is pontosan?), de az is csak egy .32 lenne? Szomorú, ha így van... :N
    Ja és hol "kapható" ebből a legfrissebb ROM? Amit kamarush csinált, csak az van? Vagy Cyanogen-ből is lenne? Látom hogy valami Cm 10 ról is szó van, de az meg honnan? Az FXP buildek már mind azok lennének?

    Thx
    (Nem is csak magamnak kérdezgetek én itt amúgy kizárólag, hanem hogy aki még errefelé olvasgat, az is többet tudhasson meg a "konzervdobozos pingvinről" Szegényt teljesen elnyomorították... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák