Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Van egy szakasz budakeszin ahol évek óta egy járdának minősülő területen, napi rendszerességgel, biciklvel szoktam végigmenni, ráadásul ez a terület egy buszmegálló is egyben, és pont közvetlenül a rendőrség előtt van.
    Még egyszer sem szóltak rám, igaz nem is igazán szoktam kellemetelnséget okozni a gyalogosoknak.
    Az a módszerem, hogy a sebességet annak a függvényében állítom be hogy milyen közel kerülök a gyalogosokhoz. Ha közvetlenül mellettük kellene elmenni, mert pl sokan vannak akkor le szoktam szállni, és tolom, de ha van hely hogy kényelmesen elférjünk akkor megfelelő tempóval simán végigtekerek a területen.

    Szerintem ezt a roller/gördeszka/korcsolya/bicikli dolgot is lehetne úgy kezelni hogy lenne egy sebességkorlátozás járdán, + a gyalogosnak amolyan elsőbbsége van, a járművesek nem zavarhatják a gyalogosokat. Esetleg még valami olyasmi, hogy olyan sebességgel haladjon, hogy a járdára hirtelen kilépő gyalogosoknak, esetlegesen kiálló autóknak meg tudja adni az elsőbbséget/meg tudjon állni.

Új hozzászólás Aktív témák