Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xboxfreak

    tag

    válasz Raysen623 #17 üzenetére

    igen ő vonalzóval és ceruzával direktben a kijelzőn tervez ... és bagoly.

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #69 üzenetére

    Végig gondoltam, pont erről beszélek. Hogy minek kell "rám hajlítani" a kijelzőt, a sarkából nézett házfalat sem hajlítja rám senki, hogy a túlsó sarkát is ugyanolyannak lássam, érted? Úgy akarom látni, ahogy élőben. És mivel élőben sem hajlítgatja senki a látóteremet, mesterségesen sem látom értelmét.

    De ha már annyira hajlítgatunk, akkor csináljanak olyan kijelzőt, ami a megjelenített tartalomtól függően változtatja a hajlítás ívét. Annak van értelme. Egy, a sarkait 3-4 centivel a szemlélőhöz közelebb hozó kijelző csak egy kompromisszum, felvetődik a kérdés, hogy miért annyi, miért nem több, adott esetben meg miért nem kevesebb? Így nagyon szűk a felhasználási lehetőség, plusz ahogy egy másik fórumban említették, ha nem az ehhez való technológiával rögzítik a tartalmat, akkor az torz lesz, nincs mese.

    Ez meg azért kevés, hogy amit Te eddig láttál a hajlítás terén, az "nem vészes". Mi az, hogy nem vészes? Ezek szerint nem jó, de azért tűrhető? Most azért nézegessek torz képet, hogy elmondhassam, ívelt a kijelzőm? Mert jelenleg ez a technológia az én szemszögemből másra nem nagyon alkalmas.

    Emlékezz, mikor áttértél a domború CRT-ről a síkképcsövesre, és eleinte úgy érezted, homorú képet látsz, aztán megszoktad. Most minden sík és ez az alap. Ha én beújítanék egy ilyen ívelt monitort, akkor le kellene cserélnem a tévét is mondjuk, mert nem hiszem, hogy nagy élmény lenne váltakozva nézni sík és ívelt képernyőt. Mindegyiket torznak látnád.

    Persze, ahogy a domború után megszokta az ember a síkot, úgy ezt is meg lehet, de ez akkor is egy kompromisszum csak, mivel fix a hajlítás íve. Akkor már inkább a sík, az több mindenre használható.

    Győzködni meg felesleges engem, én a saját szememnek hiszek, nem a másénak. Ha másnak jó, hajrá, engem nem zavar, tőlem aztán akinek éppen olyanja van, üljön bele egy 3 méteres gömbbe, aztán vetítsék köré belülről a képet... :)

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #71 üzenetére

    Igen, gömbölyű a szem, viszont a szemlencse alakja, illetve domborúsága változik annak függvényében, hogy milyen távolságban van a tárgy, amit élesen szeretne látni. Tulajdonképpen felfogható egy autófókusznak is. És mivel ez egy ilyen ügyes szerv, nekem legalábbis nincs szükségem, hogy erre rásegítsenek mindenféle okossággal... :) Majd ha így fókuszálgat a kijelző is, akkor esetleg... :K

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #75 üzenetére

    Ugyanaz, mint a térhajlításnak... :N

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Vesa

    veterán

    válasz Raysen623 #69 üzenetére

    A perspektívikus látás torzítási problémái csak nagyobb távolságoknál érezhetők, ezért hajlítják -enyhén-, a mozivásznat is. A hatalmas méret+relatíve kis távolság együttható miatt, előnyösebb az enyhén ívelt felület, a szélek jobb láthatósága miatt.
    Itt azonban egy monitorról beszélünk, azon belül is olyan munkákról, melyeknél geometriai formákkal dolgozunk. Az ívelt monitor tényszerűen torzítja az egyenes vonalakat, vagy egyéb primitíveket. Az sajnos nem lehet érv, hogy megfelelő szögből nézve ez a torzítás kisebb. Komoly tervezőmunkáról, mérnöki tevékenységről beszélünk, itt nincs helye pontotlanságnak. Hibás az olyan megjelenítési technika, melyhez kvázi nyak- és fejrögzítőt kell mellékelni, a usert pedig a mértani középre kell lebetonozni ahhoz, hogy a kép amit látni fog maga előtt, csak minimálisan torzítson -de még akkor is fog!-.

    Meg kell nézni a teszteket, szinte mindenhol leírják, hogy az ívelt panel torzítja a vonalakat. Ez a gyakorlat, amit bár meg lehet magyarázni, de munka közben csak az számít, hogy a vonalakat ferdének látjuk vagy sem...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák