Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz snecy20 #9 üzenetére

    Méret ide vagy oda, az egyenes vonal torzul az ívlet felületen...Hogyan lehet így bármilyen geometriai tervező munkát végezni ezeken (3D graph, Architect, Engineering)? Használhatatlan, és még 2D-ben, Photoshopban, vektoros progikban is gáz...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • priti

    addikt

    válasz snecy20 #81 üzenetére

    Lehet, hogy fanyalgónak számítok. Én úgy gondolkozom, hogy egy szórakoztató eszköz is legyen könnyen kezelhető és praktikus, ahogy egy szerszám is legyen az. Egy monitor nekem mindkettő. Egyáltalán nem praktikus pl. egy nyomtatott áramkör kapcsolási rajzát egy hajlított megjelenítőn nézni, ezért a szerszám jellegét a panel elveszíti. Szubjektív értékítéletemben ez az értékét nagyban csökkenti, és nem növeli. Egyáltalán nem praktikus, hogy két ember már nem tud ideális helyen helyet foglalni a panel előtt méretéből eredően. Tehát nem tudom mással megosztani azt a többletet, amiért választom és együtt örülni vele, pedig szerintem az „együtt örülés” van az élet értelméhez a legközelebb. Mert valakivel együtt elé ülve már biztos, hogy mindketten rossz szögből vagy távolságból nézzük és ezért pont azt a többletet nem látjuk (vagy csak részben látjuk), amivel jobb a „hagyományosnál” már ha összességében jobb egyáltalán.
    Szóval szerintem ez egy kis lyukban élő magányos geeknek ideális, vagy egy gyereknek játszani, csak mivel utóbbi saját jövedelemmel nem rendelkezik elég túlárazott cucc. Nekem van monitorom is, TV-m is és projektorom is és filmezni a projektor elé ülök le a legszívesebben. A monitor a legutolsó, ami egy film miatt az eszembe jut, de a hajlított panelnek meg filmnél lenne talán a legtöbb „értelme” szóval én arra jutok, hogy számomra ebben a méretben a hajlításnak semmi értelme. Ennek a monitornak a felbontása ideális a jelenleg rendelkezésre álló grafikus számítási kapacitáshoz képest. Ezért praktikus, más miatt szerintem nem az.
    A hajlítás jelentősége szerintem a divat miatt egy kicsit most túlértékelt.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák