Hirdetés

Aktív témák

  • szimike79

    őstag

    válasz k810 #35622 üzenetére

    Ha még érdekel a véleményem leírom, csak eddig nem voltam gépközelben.

    Ez egy elég fiatal rendszer a többihez képest (értsd:IOS, Android, Symbian).
    A samu saját fejlesztése, de próbálták összeszedni bele a többi rendszer pozitívumait, kisebb, nagyobb sikerrel. Van aki azt mondja a menü rendszer hajaz az iPhone-ra, míg a főképernyő Widget-es része inkább droid. Szerintem egész kellemes mind a kezdőoldal Widget-es felülete,mind pedig a menü rész. De a témákkal beállíthatsz neked tetsző kinézetet is, vannak tényleg szép témák ehhez. Az alsó gyors menüsort is neked tetszőre állíthatod. Egy negatívum, a főmenü háttere nem változtatható, az fekete. Viszont a kezdőképernyő fényképpel, témával, valamint a Widget-ekkel egész jól testre szabható. Maga a telefon személyes véleményem szerint könnyebben használható, jobban átlátható mint a droidos vetélytársak. Mindez a hardverből kifolyólag ráadásul gyors és szinte akadásmentes. A TW 3.0 kezelőfelület ízlés kérdése, nekem tetszik, de ezzel nincs mindenki így. Egyetlen igazán komoly hátrány talán az app store, ahol azért a konkurenciánál jóval kevesebb cucc van, (de egy zárt op. rendszeres telónál kategóriákkal jobb) ami letölthető, de nemsokára elérhető lesz a fizetős store (ha a Samsung is úgy akarja) és akkor nagyban nő itthon a lehetőségek tárháza. Az ingyenesben is található hasznos dolog, ami segít javítani a teló használati értékét. És folyamatosan kapjuk az alkalmazásokat, hasznost, haszontalant egyaránt, erre nem térnék ki. Ez is kisebb menyiségben mint más rendszerekhez. A firmware-t fejlesztés alatt áll, frissítések: 1.0-ra többet is adtak ki, jelenleg 1.2 az aktuális(WaveII-n az fut), és várható is a 2.0-a valamikorra. Egy átlagfelhasználó, vagy egy mezei mobilról váltó igényeit maximálisan kielégítheti, ha valaki droidról vagy IOS-ről vált már nem biztos hogy megfelel majd neki. Amiben jó, bár van ami a badától független:
    Fényképezés,
    videókészítés HD-ben
    Szerintem zeneileg is rendben van
    videólejátszás élvezhető minőségben (kijelző méretét figyelmen kívül hagyva)
    játék
    Én az internetezést is ide sorolnám mert kellően gyors, jól használható(az ugráló fejlécet leszámítva)

    Röviden ennyi, a teljesség igénye nélkül. Előfordulhat hogy kihagytam olyat ami érdekel, kérdez, és segítek ha tudok. :K

    Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

Aktív témák