Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz SirDöme #19640 üzenetére

    Hát...Nekem egy igen jó IPS panellal rendelkező 32" monitorom van (4 trillion colours, 14-bit RGB), aminél természetesen van jobb, elsősorban grafikai munkára (EIZO) de nevezhetjük a monitorom képminőségét igen jónak.
    Én az általad linkelt képen nagy különbséget nem látok. De ha mindenképpen különbséget kell tennem, akkor a bal oldali a sötétebb tónusú és a jobb oldali a világosabb.
    De simán lehet rá azt mondani, hogy tónusában kb. egyforma. :U

    Persze ettől függetlenül a SAMOLED kissé túlszaturált, ez nem is vita tárgya, de nekem bejönnek a szinei, mivel nem grafikai munkára használja az ember a mobilt, tehát a színhűség nem létfontosságú. Innentől kezdve, hogy kicsit erősebbek a szinek SAMOLED-nél tök normális. Persze gépre áttöltve egy TN panelos monitoron lehet hogy gány lesz az áttöltött kép minősége, de arról nem a SAMOLED tehet hanem az aki TN panelos monitort használ. Én már régóta S-PVA, S-MVA, IPS panellal szerelt monitorokat használok, nem véletlenül. A TN panel egy igazi híg fos, ami az árakon is meglátszik. TN-ből 24"-es monitor 40-60k egy IPS panelos 130-180k. nem véletlenül. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Aktív témák