Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atocha

    senior tag

    Sziasztok!
    Mostani hsz-em mindenkinek címzem, aki már régebb óta droidozik és ért is hozzá. Mycsonak már írtam privát is, hogy hosszú kérdéssorozat van készülőben. Eddig 1 androidos készülékem volt, de az szenvedés volt csak. Egy ZTE libra. Viszont teszteltem (munkámból kifolyólag) sok droidos készüléket és láttam, hogy nem ennyiből áll ez, mint amit a ZTE tud.
    Hosszú idő után választottam a 7”-os plust és eddig nemhogy nem bántam meg, hanem egyenesen imádom a cuccost. A laptopot már nem is használom. :D
    Akkor a kérdéseim. :)
    Alkalmazások
    1, Mi a különbség a Feljegyzések és a Jegyzet között? Számomra egyformának tűnik, de sok időt nem töltöttem vele.
    2, Mire való a Helyek és a Koordináták alkalmazás? A google térkép ill. a navigáció nem tudja mindazt amit ez a másik kettő, vagy én vagyok zokni? Mert nem értem. :S

    Ram kérdések.
    3, A ZTE libra valahogy furán kezelte a nyomi 512mb ramot. Tettem bele egy 8gb-os memkarit. Ahogy használtam és telepítgettem, úgy telt be a ram. Mint felvilágosítottak azért, mert a ramra telepített mindent. Volt rá egy alkalmazás – már nem emléxem – ami a karira tette a telepített alkalmazásokat és csak linkelte a belső tárhelyre az indítót. Így ugyan volt egy kis levegővétel ram téren, de ettől én a hajam téptem! (ezért is mondom, hogy olcsó húsnak híg a droidja) Szóval a kérdésem az, hogy ahogy eddig tapasztaltam, itt el van választva a 16gb belső tárhely a valódi ramtól, mint egy pc-n. Tehát a kis plus nem a ramba telepít. Szóval ezt csak erősítsétek meg pls. Köszi!
    4, Le lehet-e külön tiltani egyesével az alkamazásokat, hogy ne szinkronizáljon, ill. hogy ne használja a netet állandóan, vagy ezt csak központilag lehet. Én nem találtam meg ha igen, de lehet hogy van ilyen lehetőség.

    Navigáció
    5, használta-e valaki már a gugli navigációt. A ZTE-n még nem beszélt csak kitette hogy merre menj, de itt nagy meglepetésemre megszólalt a kicsike. Ha használtátok, nektek mennyire jött be, mennyire volt pontos, megbízható? Ha nem ezt, akkor mit használtok navigációra? Ugyanis ezt a funkciót én nagyon szeretném majd használni és kellene info kinek mi a tapasztalata. Thx! ill. azt hallottam, hogy készül az Igo is droidra. Úgy értem táblára. ZTE-re nagyon gáz volt az igo.

    Ebook
    6, Az ebook részlegben van egy bemutató kis angol könyv. Abban nagyon szépen lehet lapozni. Feltettem pár pdf-et és bár a beépített ebook olvasó megnyitja és szépen is kezeli, mégsem olyan jó mint a minta könyv. Ha lehetséges (!) mibe kell konvertálni a könyvet, hogy azt is úgy kezelje mint a minta könyvet? Tippem szerint txt lehet. Plusz hogy kerül ki a kis tumblain kép a könyvespolcra? Talán úgy hogy az első lapon van egy kép? Pdf-nél megoldja talán, de txt-n nem hiszem.

    Témák
    7, a samu alapértelmezettje ez a TW felület. Ezt le lehet váltani? Lehet cserélni valami másra? Hogyan? Hogy tudok rá másik szép témát leszedni? A marketen is van ilyen? Rákerestem és találtam is, de azok csak háttérképek voltak talán? Annyi a kínálat, hogy a fejem belefájdult, azt sem tudom hol kezdjem, össze vissza telepíteni meg nem akarom az egészet.

    Rss
    8, a gugli rss readernél jobbat nem találtam. De ez nem jelenti azt hogy nincs. :) Ha van akkor fogadom az ötleteket. Az egyetlen elvárásom, hogy magában nyissa meg az oldalt, ne hívja meg a droid vagy bármilyen más böngészőt.

    Böngésző
    9, egész szépen megy a beépített böngésző. Érdemes-e ezt lecserélni az opera minire? Vagy valami másra…

    +1 kérdés:
    mycso említett egy számlálót ami a "cfw"-khez köthető. Az pontosan micsoda és mit csinál?

    (Igyatok egy sört, nehogy kiszáradjatok a sok kérdéstől. ;) )

    Most hirtelen ennyi kérdésem van. Sok játékot felraktam már, az rss-t is belaktam és már könyvek is felkerültek. A navigációra 1-2 héten belül lesz szükségem, addig biztosan megtaláljuk a legjobbat.
    A készüléket nem nevezném nehéznek és kicsinek sem. A legjobb méret hordozhatóságra. Egyszerűen imádom. Az egyetlen negatív ugye a billentyűzet hiánya lehetne, mert ilyen hosszú hsz-t legépelni rajta szerintem maga a kín! De ez nem is erre van. :)

    Tudom, hogy egynémely kérdés talán láma lehet, mégis köszönöm a segítséget. Pár hét, hónap és ahogy beleásom magam jobban és jobban a táblába és az alkalmazásokba, idővel talán majd én segítek/segíthetek másoknak.
    Köszönöm!

    Atocha

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Új hozzászólás Aktív témák