Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Ez most valóban egy jó samsung lett. A kijelzője annak ellenére jobb számomra, hogy a max fényerő csökkent az elődhöz képest. Viszont a fehér az fejlődött a Note II-höz képest, és alapvetően jobb a képminőség. Bár nekem az IPS jobban bejön továbbra is. A vas brutál, azt nem kell mondani, a 3GB ramnak nagyon örülök, abból sosem elég, főleg ha droidról beszélünk. A külső is olyan számomra mint a kijelző: Jobb lett mint az előd, végre nem fényes, a szememben igénytelen anyagokat használtak. Viszont ez a bőr utánzat nem jön be. Mégpedig azért, mert én imádom a bőrtokokat is, az a csúcs nálam. Az utánzás annyira jó lett, hogy vágyik az ember az anyag megérintésére, és így borzasztó csalódás amikor valóban megfogjuk a telefont, és érezzük a műanyagot. Ha nem akar a samu üveget meg fémet használni, az oké. De más gyártók (pl.: Sony korábbi készülékei) kínálatában ott van a példa, hogy hogyan kell igényes műanyagot csinálni. Na mindegy, összességében azért itt is előrelépés történt. A szoftver szerintem most is csúnyácska, viszont nem laggol úgy, mint a korábbi samsung készülékek (note ii, s3, s4). A sok fölösleges parasztvakító fícsör mellett van pár valóban hasznos dolog, főleg a Penhez köthetően. Egyetértek Bocha ismerőseivel, az egykezes használatot segítendő ablakos üzemmód valóban nagyon ötletes, bár nem teljesen új, de ezt már megszoktuk a gyártótól. Viszont itt jobb, hogy a kijelző többi része sötétebb marad, jobb a szemnek. Szóval végre ez egy olyan megoldás, ami számomra is vonzóvá teszi a nagy készülékeket, mert így utazás közben elérhető az akár 4" alatti méret is. Főleg így, hogy a vezérlőgombok is szoftveresen oda lettek varázsolva az ablak aljára, így nem kell a készülék másik szélére átnyúlni. Ez valóban egy átgondolt és hasznos funkció. Ami számomra fura és érthetetlen, hogy kimaradt a rádió. Én nem használom, így engem nem zavar, de mivel már az infrát is visszahozták, meg ezernyi, talán fölöslegesnek mondható funkció is megtalálható a készülékben, számomra minimum érdekes, hogy a rádió miért maradt ki. És már az S3 LTE verziójában sem volt, ahogy az S4-ben sem. Pedig korábban majd' minden samuban benne volt. Az ára is egy picit barátibb mint gondoltam, bár itthon érdemesebb kártyafüggetlenül venni, mert a T-Mobile viszont nagyon túlárazta a független árához képest. 24 hó samu garival is van 200-ért, meg ahogy a cikkben is van, elvileg már 190 körül is, de azokkal a boltokkal még nem beszéltem, hogy valóban gyári garit adnak-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák