Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz stevelawyer #227 üzenetére

    Vedd meg online, és akkor van magánszemélyként 14 napig elállási lehetőséged. Azért, mert pl. nálam, az én szolgáltatómmal és partnereimmel menne, nem biztos, hogy nálad is fog.
    Ha tetszik a teló, próbáld meg :)

    Az már megvan, hol veszed?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Más: egy kis tapasztalat a telóról, ami egy Note 9-et váltott:
    A fő okok számomra
    - az egyenes kijelzőpanel (Note 9-nél folyamatosan lehet cserélni a hajlítás miatt lehetetlenül illeszkedő üvegfóliákat, elhagyni meg azt nem akarom róla;
    - a nagyobb aksi: azonos használattal nyugodtabb vagyok a nap végére még akkor is, ha alacsony százalékon lenne a töltöttség, mert a 10 lite tovább bírja nálam

    voltak.

    További tapasztalatok:
    - a kijelzőn észre veszem, hogy a felbontás alacsonyabb. Nem zavar, de látom;
    - az IP68 a Samsung gyakorlati filozófiája szerint számomra egy vicc, marketing rizsa, így azt nem is hiányolom;
    - a hangszóró, na AZ egészen más élmény (és gyengébb persze), mint a Note9 sztereo-ja;
    - az, hogy van FM rádió benne, az több ismerősöm szerint nagy plusz, kipróbáltam, szólt rendesen fülessel;
    - a gyárilag csomagolt fülhallgató elég gagyinak tűnik;
    - tovább lesz a teló szoftveresen támogatott, ez előny;
    Érdekesség, hogy a Note 9-et a maga kis fém testével egy Tozo tokkal és ezt a Note 10 Lite-ot összehasonlítva egy Spigen tokkal, a Note 10 Lite-ot a formája miatt talán, de könnyebbnek érzem. Mérlegen a 2 teló pedig grammra egyezik :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Cartman023 #225 üzenetére

    Gyári Samsung üvegfóliát próbáltál esetleg?

    Enyémen most egy Fixed vagy hasonló (Alza akciós) üvegfólia van, ami a kameralyukat is lefedi. A gyári ott kivágott, nem takarja a kamerát, érdekes.

    Tapasztalatként még: üvegfólia mögött újra regisztráltam az ujjlenyomatokat az de még így is
    -hosszabb ideig kell az ujjam az érzékelőn tartanom, mint a Note9-nél, ami tényleg azonnal oldott;
    - tízből kb kétszer nem tudom feloldani, végül a megadott mintával oldom fel. ( Érintési érzékenység aktív persze a beállításoknál.)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #33253120 #235 üzenetére

    Ez a fólia nem a szállítási fólia, hiszen az nem üveg, csak sima.
    Igazából, meg is lepett, hogy létezik.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #33253120 #280 üzenetére

    Karcolódó hátlap: én az utolsó kb. 10 mobilomat tokban használtam. Biztosan van, aki nem így tesz, de aki tokban hordja, az nem nézegeti napi 27x a hátlapot;

    IP védettség: amikor a Samsung egy Note 9-nél valami papírszerű(?) markert nézeget, és ha az elszíneződött, megvonja a garit, akkor az IP védettségként a marketingesek által kiírt szöveg szerintem csak rizsa, de semmiképp sem valós hozzáadott érték, hiszen akkor minden beázás is automatikusan garis hiba lenne, de nincs így;

    A note 9-nél napi 4x-5x ránéztem a kis saját használati szokásaimmal az aksira. Ezzel 35 %-nál még nyugodtan elindulok otthonról, ha 2 órát leszek távol és játszok rajta, akkor sem tartok attól, hogy hazafelé már akku gondjaim lesznek. Ez számomra egy teljesen új érzés, mióta megvan a Note 10 lite.

    Kijelző: a minősége alacsonyabb, mint egy Note 9-nek, ez tény. Viszont azt a felelőst, aki a Note 9-re (vagy akármelyik note-ra) , amin tollal négyzet alakban kell kijelölni, hajlított kijelzőt mert tenni, tuti kirúgnám a francba: a hajlításon igazi (ízes káromkodós) "élmény" volt a Note 9-en egy kijelölés, míg a Note 10 lite-on ez kényelmesen megtehető.

    Összteljesítmény: ott van az egész elrontva, hogy a Samu a korábban Flagship Note szériát egy tollas S szériává degradálta. Elhiszem, hogy egyszerűbb volt pl. ugyanazzal a kijelzővel szerelni a Note-ot mint az S-t, de ettől még felhasználói szempontból rossz ötlet volt.

    S9+ egy igen nehéz viszonyítási alap: a kijelző kisebb, mint a Note 9-é volt, a hardver pedig(ahogy tudom) közel ugyanaz, ettől az egy marha gyors eszköz. Teljesen igazad van abban, hogy ahhoz képest nem tud ez a mobil akkora sebességelőnyt villantani, ami már kiváltana egy "hűha" érzést. Azt azért tegyük hozzá, hogy ha most kell telót venned, vagy nem kapsz már S9+ -t, vagy drágábban, mint a Note 10 Lite-ot, ami azért tovább bírja aksival, van + toll és szoftveresen is tovább lesz támogatott. Ám, ha nem kell a toll, és van egy S9+ -om, én vélhetően nem cserélném le egy Note 10 lite-ra :)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zitrone88 #298 üzenetére

    Enyémnek egyáltalán nem fakó a képe, sőt, inkább azzal szoktam "küzdeni", hogy este még az automata fényerő által beállított alá is kell vegyem a fényt, mert túl világos. Tudom, ez nem azonos az élénkkel.
    Nálam az alábbiak a képernyő beállítások, azaz Beállítások/Kijelző:
    Világos mód van
    Adaptív fényerő: be
    Kékfényszűrő : be
    Képernyőmód: élénk, rátappolva megnyitva: Fehéregyensúly csúszka jobbról a 2. pöttynél(de ahogy nézem, azt csak a "természetes"-re állítva lehetne módosítani.)
    Betűstílus:HarmoniaSansCondensed
    Képernyő nagyítása: csúszka leg-balra húzva

    Nálad is ezek a beállítások vannak?
    Üvegfólia van rajta? Az normál átlátszó, vagy esetleg private böngészős szűrt? (mert az sötét színű)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zitrone88 #309 üzenetére

    Szia,

    Én használok kékfény szűrést is, és mégsem látom fakóbbnak a színeket. Sőt, olyan fényereje van a mobilnak, hogy sok esetben csökkentenem kell azt (nem vagyok gyengénlátó.).
    Ami neked feltűnhet egy S9-el/Note9/Note10 vagy Note10+ al történő összevetésben, az maga a felbontás, és az ebből adódó finom betűrajz hiánya, hiszen mint tudjuk, a Note 10 lite kijelzője alacsonyabb felbontású, mint a fentebb jelzett termékeké.

    Olyat én még sosem láttam, hogy lassú lett volna egy app ezen a hardveren. Nem tudom, hogy nálad mik futnak? Lehetséges, hogy a Chrome valóban ilyen rajta, ez nálam kívül marad, mert a gyári böngészőt használom. Természetesen, nyilván a te telódon te azt és úgy érzed, ahogyan írod, ez vitán felül áll. Számomra furcsa, hogy olyen, kb. memóriakezelési- vagy FW hibának tekinthető hibákat jelzel, melyeket én sosem tapasztaltam.
    Ez az első olyan telóm hosszú idő óta, aminél nem aggódok, ha 35 %-al indulok el haza a munkahelyről, mert - úgy, hogy online játékot játszok út közben, tömegközlekedésen - tapasztalatom szerint, kibírja a teló hazáig.
    Az ujjlenyomat érzékelő valóban tud zizi lenni néha, de azért 10-ből olyan 8,5x nekem működik. Igaz, ehhez az kellett, hogy miután feltettem rá az üvegfóliát, ismételten felvegyem az ujjlenyomatokat. Egy S9/Note9 hátlapi megoldása szerintem rommá veri sebességben ezt a képernyőbe ültetett izét. Ha ráteszem az ujjam, olyan 0.8-1 másodperc körüli idő kell, mire old, a Note 9 ezt 0.2-0.3 másodperc alatt tudta - van még helye a fejlődésnek.
    Ezzel együtt, 150e Ft környékén ilyen szolgáltatásokkal nincs elérhető új mobil másik szerintem.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Azt tudjátok, hogy a voLTE szolgáltatást nem elég a mobilnál kapcsolgatni, hanem azt is tudni kell/meg kell győződni róla, hogy az érintett simre az adott szolgáltató aktiválta-e ezt a szolgálatást? Ha nem, akkor hiába kapcsoljátok be a telón, és akkor igazából nem is tudom, mi történik, hogyan jelzi ki az eszköz? Mindenesetre, én ellenőriztetném, ha nem tudnám, hogy a sim-emre aktív.

    zitrone88: próbáltad esetleg megcserélni a 2 sim-et? Nálam csak akkor volt nem elérhető üzenet amikor hívtak, ha épp a mobilszolgáltatómnak is egyben gondja volt, sosem volt ez a készülék hibája. A 2/3g ha jól tudom, a lassúsága mellett még többet is fogyaszt, így - bár tudom, hogy egy kvázi megfoghatatlan hibával nehéz bármit is kezdeni - én azokat nem hiszem, hogy használnám.
    Ám, ha mint peet5 írta fentebb, a Note10/Note10+ is van, akinél ugyanezt csinálja mint Nálad, akkor lehet, hogy Samu javítja majd ezt a hibát az egyik havi FW-ben. :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz peet05 #382 üzenetére

    A 2g-re állított SIM kártyán forgalmazott telefonhívások minősége ez esetben nem fog romlani? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zitrone88 #412 üzenetére

    Ébresztőnek ezer éve AMdroid appot használok: 2 ébresztés van felvéve 10 perc eltéréssel, mind a kettőnél van 5 perccel korábban előriasztás, a leállítás egy marék módon testre szabható.. és soha nem volt még gondom vele.
    Igaz, olyannal sem, hogy bill. elváltott volna a Gboard-ról. Mostanában látok státuszsori értesítést valami billentyűzet választási opcióval: még nem nyomoztam ki, hogy kell megölni azt az értesítést;
    Full napfényben volt, hogy keveselltem a fényerőt, az automata is gyenge(elégtelen) volt. Ezen túl, a csúszka balról 4-5 mm-re van a szélétől, egyéb esetben feleslegesen sok számomra a fényereje, pedig nem vagyok fényérzékeny..
    Simekkel nincs gond, HABÁR, A digis sim néha eljátssza a nem volt elérhető-t, de azt párom S9+ telójában is tudja, így nem tudom erre a telóra fogni.
    Az ujjlenyomat olvasó gyengesége miatt ha úgy alakulna, cserélném Note10+ -ra, csak az meg nem sík kijelzős..

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák