Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #43 üzenetére

    50.000-ért már jobb fényképezőt kapsz, legalábbis ami a zoomot illeti (24-30x), mert valljuk be, más érdemi előnye nem nagyon van ennek a kütyünek. Emellett úgy számolsz, hogy a 100.000-es telefonban meg nincs fényképező és így meg beleépítették? De így nem frankó, hisz egy 100.000 telefon hasonló képminőséggel dolgozik (bár zoom nélkül). Tehát kb van egy 100.000-es telefon, amibe 50.000-ért tettek egy 10x-es zoomot. Ki-ki döntse el a saját pénztárcájához mérten, megéri-e neki. Mondjuk a kezdő árak mindig magasak. De örüljünk hogy lehet kapni, van választék! :)

    [ Szerkesztve ]

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

  • KTTech

    veterán

    válasz schawo #43 üzenetére

    Én így néztem, és a barátnőmnek pont erre volt szüksége. Egy eszközben normálisabb fényképező, az SII képminőségét garantáltan eléri, a 20Mpixelnek sem itt, sem más telefonban, sem kompakt fényképezőgépekben sincs semmi értelme sem (bár, földműves ember szemének tönkretételére pont jó)... de 5-8Mpixelre leméretezve egész megfelelő minőséget ad.
    Szombaton teszt, akkor érkezik meg a nagykerből :)

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #52 üzenetére

    1: Tudom, de emellett a készülék mellett az szól a konkurens termékekkel szemben. Ebben pedig az említett 50.000-es gépek többet nyújtanak.
    2: Úgy, hogy 100-120-ért kb ugyanezt a képminőséget nyújtja egy telefon, azért írtam hogy 50 ezerért kap a user egy 10x-es zoomot az S4-ére kb, és ennyi a haladás.
    3: Ez kétségtelen, de nyilván más is meg tudná lépni, ha azt gondolná, hogy érdemes. A sony vagy bármelyik más gyártó sem olyan ügyetlen hogy ne tudjon bepakolni egy ilyen optikát. Azért persze elismerés a lépésért

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #60 üzenetére

    de minőségromlás nélkül mert az egyre kisebb szenzorfelület arányosan kissebb témát is örökít meg.

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #83 üzenetére

    Gondolkozz te. Mi az hogy az objektív kis része dolgozik? Tudod mit jelent az a szó hogy objektív?

    Amúgy, igen ha Pixel Binning van 41,5-ről 5re, valóban még jobb lesz a minőség. de a 38-as natív képhez képest amit tekintsünk 100%-os minőségnek önmagához mérten, a kivágott, közelített 5Mpx-es is megtartja a 100%-os minőségét. De olyan értelemben nem lesz jobb a natív minőségnél, mint amikor 5MPx-en binningelteted zommentesen. Tehát nem olyankor romlik, hanem binningel javul. És ez nagy különbség. Digit zoomnál az van, hogy adott zoomolt részletet felinterpolálja pixelek megtöbbszörözésével a szoftver a natív felbontásra így kapsz egy nagyobb felbontást mint ami szükséges, ami nem tartalmaz több adatot, mintha kicsi maradt volna, csak nagyobb helyet foglal a memórián. Ezt csinálja a többi gyártó amikor zoomolsz. A Nokia 2 modellje nem ilyen, Ezért minőségromlás nélkül zoomol, az meg csak hab a tortán, hogyha nem zoomol, akkor még jobbá teszi a képet a binninggel.

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #85 üzenetére

    A #84-es hsz.-nél jobban nem nagyon tudom leírni ugyan azt neked. Ha abból nem érted meg, hogyan működik a technológiája, akkor értelmetlen tovább magyarázni. Összeveszni nem fogok, inkább maradj a marketing agyszülemény képzetében, jogod van hozzá. A baj csak az hogy ezt terjeszted, és ezért mégis teszek egy próbát, hogy megértessem veled:
    Az objektív a lencserendszer. Az nem "dolgozik" és mivel nem is mozognak benne a lencsék a különböző módokban, édesmindegy neki, hogy épp hány MPx-t dolgoz fel a mögötte lévő érzékelőről érkező adatokból a hardver. Nem támaszt felé se nagyobb, se kisebb igényt, se a szenzorméret, se semmi.
    Egyszerűen leírva, próbáld ki a következőt:
    Nézz át egy pohár alján, majd ragassz le a pohár aljának széléből tetszőleges méretet. Nézz át rajta újra. A látott kép elmosottabb lesz? Ugye, hogy Nem!
    Viszont Pixel Binningel egy 3x3-as pixelhalmazból kiértékeli az adatot és 1 tisztább pixelt állít elő. Ezt csinálja ha nem zoomolsz rá valamire, ezért még a szenzor 100%-os képességénél is jobb képet állít elő. Cserébe nem a maximális 38 (megfelelő programmal 41,5) Mpx-ből hanem kevesebből. De a zoom miatt rosszabb nem lesz a "leragasztott", kivágott rész a ragasztás nélkülinél amit a rendszer tud natív (7728*5368) felbontásával, csak még ennél a 100%-os minőségnél is jobb lesz, ha nem használ zoom-ot ellenben Pixel Binninget igen.
    Tehát zoomolni minőségromlás nélkül tud. Ha nem zoomolsz, de a felbontás lejjebb van állítva a natív felbontásánál (2-3-5 vagy 8), akkor pedig még minőséget is javít az eljárás. És többek közt ez az, ami kiemeli a többi közül a fotós képességek terén ezt a két Nokia-t (1020-at és a 808-at. Meg a szenzorok mérete az általános 1/3,2" és társai helyett 1/1,5 és 808 esetében 1/1,2"-al ami sokkal többet számít mint a Megapixelek száma)

    Te kb. mintha azt mondanád: A turbó csökkenti a motor teljesítményét, mert amég nem épül fel a turbónyomás, gyengébb a motor, mint amikor már felépült. Attól még turbó nélkülihez képest nem lesz gyengébb az autó mint turbóval de nem elég magas fordulaton. Ellenben ha elég magas a fordulat, még erősebb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

  • Palibá

    tag

    válasz schawo #90 üzenetére

    Én csak próbáltam úgy elmagyarázni neked hogy megértsd. De tényleg hagyjuk. Lényeg, hogy én használom már kishíjján egy éve, és tudom miről beszélek, és van már vele bőséges tapasztalatom. Nem interneten olvastam róla a zagyvaságokat.

    Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

Új hozzászólás Aktív témák