Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7543 üzenetére

    flame vagy fikázás nélkül - már értem a blade sikersztoriját :)

    TPT helperrel generálhatsz magadnak saját partíciókiosztást , alapból CWM-es 25M-s /image/image.bin 'oszt jónapot' :)
    mehet is rá a ROM egyből.

    "ha valamilyen apk-t átteszel a /system-be, ügyelj arra, hogy a szükséges lib-ek (.so fájlok) is kerüljenek át a /system/lib alá, ezt a Link2SD nem csinálja meg, de hibát nem jelez, az adott /system-re tett alkalmazás egyszerűen nem vagy hibásan működik. Az apk-k dalvik-cache (.dex) fájljai is mindenképpen a /data-n vannak, akár rendszer (/system/app), akár felhasználói alkalmazások (/data/app). A Link2SD csak a felhasználói appok .dex fájljait tudja linkelni (/data/dalvik-cache/data@*.dex), de technikailag a rendszerappokét is tudná, kézzel meg is lehet csinálni, ha ennyire kell a hely a /data-ban (/data/dalvik-cache/system@*.dex)."

    nem úgy van, hogy csak beteszem a ROM installer zip-ben a systembe az installálandó appok közé az apk file-t, és majd a CM7.2 felteszi magától ezeket is a ROM flrakásakor, mint a többit? az apk-ból másoljam ki a libeket külön a zip lib könyvtárjába is?

    "2.3.3 gyári rootolt rom alatt nálam ennyi a szabad memória:"
    a terminal emu-ban df parancsra neked mit ír? mennyi a szabad a system partíciónl?

    legfontosabb: hogyan tudom lementeni a jelenlegi gyári romot, hogy pont ugyanezt visszatehessem, ha nem tetszik az új?

    "Meg is kell formázni a partíciót, ezt érdemes Linuxból csinálni, meg a partícionálást is."
    nem igazán linuxozom.(leszámítva egy kubuntu live CD-t tesztelésre). CWM alól itt nem tudom?

    még nem néztem meg az említett scriptet, úgy kérdezem: ha felrakás után CWM-ben simán leformatálom a gyári rfs system/cache/data partíciókat, akkor azokkal mi lesz? nem kerül rá ilyenkor ext filerendszer automatikusan? vagy felismeri és rfs-ként formatálja újra?

    vagy van ext-et felismerő partícionáló program windowsra, azzal is megcsinálhatom, nem?

    bocs, ha sokat kérdezek, de én addig nem vágok bele ilyesmibe, amíg nem látom át teljesen a dolgot :)

Új hozzászólás Aktív témák