Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kasza blanka #7542 üzenetére

    A flash memória valóban 512 MB, viszont ebből csak 3 partíció van, amit mi is használhatunk. (/system, /data, /cache)
    A többi az a bootloadereké, alapsávé, efsé, stb.
    Sőt, a fenti 3 partíciónak tartalék területe is van (gondolom az esetleges későbbi hibás blokkok pótlásához stb.).
    A legtöbb partíció, amelyeket elvileg úgyis ritkán módosítunk, azok egy-az-egyben nyersen vannak tárolva. A többin ott a wear leveling. (ebben az esetben a valódi tartalmuk a /dev/block/stl-lel kezdődő eszközökön érhető el, az efs-sel óvatosan kell bánni)
    Itt írnak a Gio-s partíciókról:
    Galaxy Gio S5660 Partition Layout
    Ha bővebben érdekel, keresgélj a mibib kifejezésre, meg nézegesd a dmesg parancs kimenetét.

    2.3.3 gyári rootolt rom alatt nálam ennyi a szabad memória:
    # free
    total used free shared buffers
    Mem: 286084 272664 13420 0 964
    -/+ buffers: 271700 14384
    Swap: 0 0 0

    az összes RAM 384MB, de ebből valamennyit használ a grafikus chip, így alakulnak ki a fenti értékek.

    "- szóval ha nem lehet partícionálni, akkor gondolom vmi a2sd kell, hogy ne sírjon, hogy tele a data 1-2 app felrakása után. mit érdemes?"
    pontosan, a Link2SD bevált és jól működik, ha a komplett /data-t át akarod tenni, akkor a d2ext meg int2ext+ stb. scriptek kellenek, általában még belakás előtt érdemes ezek közül használni valamelyiket.

    "- a biztosan használt appok egy részét érdmes beletenni a 7.2-es CM zipjébe, hogy a 208M-ból ne legyen üres 40-50M feleslegesen, miközben a data kevés? (blade-n mókoltam pár CM7.2-t anno, volt ami 100M alatt maradt gapps-szal együtt)"
    Igen, tényleg tud az ilyen kevés lenni, viszont ha valamilyen apk-t átteszel a /system-be, ügyelj arra, hogy a szükséges lib-ek (.so fájlok) is kerüljenek át a /system/lib alá, ezt a Link2SD nem csinálja meg, de hibát nem jelez, az adott /system-re tett alkalmazás egyszerűen nem vagy hibásan működik. Az apk-k dalvik-cache (.dex) fájljai is mindenképpen a /data-n vannak, akár rendszer (/system/app), akár felhasználói alkalmazások (/data/app). A Link2SD csak a felhasználói appok .dex fájljait tudja linkelni (/data/dalvik-cache/data@*.dex), de technikailag a rendszerappokét is tudná, kézzel meg is lehet csinálni, ha ennyire kell a hely a /data-ban (/data/dalvik-cache/system@*.dex).

    "- "ehhez rendesen alá kell írni a .zip-et" azaz? letöltöm és mit csináljak vele?"
    a gyári recoveryk csak a megfelelően és megfelelő tanúsítvánnyal aláírt .zip-et teszik fel. Letöltöd és jó eséllyel működik mindenféle módosítás nélkül. Javaslom a px-recovery-0.3.6-bétát Gio-ra. De ha saját .zip-et csinálsz, vagy módosítasz egy meglévőt és nem megy fel a gyári recoveryvel, akkor alá kell írni egy signapk.jar nevű java alkalmazással, vagy ott az APK Multi Tool.

    "gondolom a CWM gyári recoveryből való felrakása után sem kell akkor rootolni, csak CWM alól egyből feltenni a CM7.2 zipjét SD-ről, ugye?"
    pontosan, csak ne felejtsd el ext4-re formázni a telefont, a már korábban említett scripttel:
    [GUIDE] Revert back to RFS | Convert to EXT4

    "rfs vs ext4 . a CM7.2 pl melyik? vagy van ilyen is, olyan is? az rfs a gyári filerendszer?
    ha áttérek ext4-re, akkor a formatálást mikor/hol/hogyan kell megejteni, CWM-ből ezt is?"
    ext4; másik fájlrendszerű CM-et még nem láttam, de attól még létrehozható. Az rfs a Samsung saját zárt fájlrendszere, és a gyári szoftvereik is ezt használják. Egy kicsit olyan mint a FAT, de valahogyan tettek bele némi naplózást + a UNIX-os jogosultságokat is eltárolják.
    A formázást a CM7 .zip felrakása előtt kell megcsinálni.

    "ha vmilyen a2SD-t akarok használni, akkor az SD-n is kell egy ext4 értelemszerűen. vagy ext2? melyik a legjobb ilyen progi GIO-ra, és hogyan teszem fel? simán felteszem az appot, vagy vmi recovery-s mókolás útján?"
    igen, kell, általában az sd kártya 2. partícióját ismerik fel ezek az alkalmazások (/dev/block/mmcblk0p2), a 3. partíció meg általában a swap. Meg is kell formázni a partíciót, ezt érdemes Linuxból csinálni, meg a partícionálást is.
    SD kártya felosztása:
    mmcblk0p1 - FAT - "/sdcard", ezt látja az Android SD kártyaként, a Windows csak ezt a partíciót ismeri fel és látja.
    mmcblk0p2 - ext2/3/4/FAT(?) - "/sd-ext", az "a2sd" programok+scriptek ezt a partíciót kezelik a tárhelybővítéshez.
    mmcblk0p3 - swap - ha a kernel támogatja a swap-et, nem félted az sd kártyát az esetleges sok írástól és használni akarod, akkor hozz létre swap partíciót is, de a swap lehet egy nagyméretű fájl is. Az mkswap, swapon, swapoff parancsok ugyanúgy működnek, mint egy rendes Linuxon. Vagy: pl. Swapper alkalmazás a Playből.
    Formázáshoz elég rootként egy mkfs.ext2 /dev/block/mmcblk0p2 vagy mke2fs /dev/block/mmcblk0p2 is.
    De ezt némelyik busybox is tudja.
    "a2sd" jellegű app-ok: Link2SD, S2E (ez csak CM-hez, ha minden igaz), Mounts2SD. Ezeket simán felteszed a Playből, root kell hozzá, meg legyen megfelelően partícionálva+formázva a kártyád. Egyszerre csak egyet használj.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák