Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz joghurt #349 üzenetére

    A Watch 3 (és az Active 2) már tud EKG-t is. Ez viszont feltételezi (mondhatni alapvető követelménye), hogy a pulzust is pontosan tudja mérni.

    Igen, rémlik is, hogy ott volt egy jelentős előrelépés a pontosságban a korábbiakhoz képest. Viszont attól még lehetne, hogy a Fit2-be is a pontosabb pulzusszenzor került, csak az EKG-t nem tudja a szoftver. (amúgy ha tippelnem kéne, a pontosabb stressz méréshez sem jönne rosszul az EKG mérés).

    Nekem az jött le, hogy az újabb csuklós pulzusmérők alapvetően egész pontosak, (de szőr, laza illeszkedés, illetve még bőrszín is lehet gond). Amivel igazán probléma van, az a gyors változások lekövetése. Ezt meg is erősítette egy gyors teszt, amikor kb 60-150-es tartományban összenéztem a Fit2-t egy Polár mellkaspánttal (mondjuk fogalam sincs, hogy az mennyire pontos...). A Fit2 némi késéssel, de egész pontosan (1-2 eltérés) követte a Polart ebben a tartományban. Akartam még többet tesztelni, csak aztán elsikkadt a dolog... a lényeg, hogy nekem alapvetően pontosnak tűnt a Fit2 pulzus mérés, nem tűnt rosszabbnak mint a WA2 pl.

    A dcrainmaker.com -on nézegettem teszteket, a srác elég precíz összehasonlításokat csinál... ott láttam, hogy némelyik órával volt olyan gond, hogy néha teljesen félrement egy-egy mérés, mintha meghülyült volna a cucc, aztán egyszer csak magához tért (vmelyik Garmin talán). Ezek mitől lehetnek? Izzadtság? Elmozdult az óra? (elvileg nem említette a tesztben). A mérési módszer lehet, hogy nem annyira pontos, de ilyen hibákat azért nem indokolna...

    Szóval amikor jönnek ezek a durva anomáliák, és nem user errorról, vagy konkrétan hibás hardverről van szó, akkor én elsőrsorban a szarul megírt szoftverre gyanakodnék. Lásd a szinkronizációs hibák. Vagy akár a stressz mérés, ami alapból egy nem jól definiált dolog. Vagy a nyugalmi pulzus, ahol szerintem maga a pulzusmérés pontos, csak a "nyugalmi" rész megint nem túl egzakt az óra szoftvere számára. Ráadásul ezeket a frissítésekkel folyton hangolják, ami miatt még kiismerhetetlenebbül működnek és jönnek is be új hibák.

    talán lenne értelme a Logout tudástárába egy cikknek a GNSS mérésről/vevőkről.
    Mindenképp!

Új hozzászólás Aktív témák