Hirdetés

2018. szeptember 24., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Barkin

Barkin
(PH! addikt)

No offense, de február óta nyilvános, hogy mekkora lesz a kijelző.

(#2) Duliee válasza Barkin (#1) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

És ezt meg is írták már akkor :)

Minden ami... Seasonic SS350-ET tápegység eladó - 1 év garancia. - Thunderobot K70 mecha billentyűzet eladó - ÚJ!

(#3) Barkin válasza Duliee (#2) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

"vélhetően 10 hüvelyk körüli"

(#4) AliceWake válasza Barkin (#3) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Ja, tényleg :W Akkor mínusz egy vélhetően rendel. Báár, a GFX nem egy életbiztosítás, ha képátlóról van szó, szoktak érdekes dolgokat regisztrálni..

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#5) Barkin válasza AliceWake (#4) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Ellenben a sajtókép is megerősíti, hogy elhagyják a 4:3-as képarányt. :B

(#6) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Ami nagyon furcsa és nem feltétlen érthető dolog lenne, hogy a renderen nincs ujjlenyomat olvasó, miért hagynák le?

(#7) hyperspace

hyperspace
(őstag)

Ha annyiba kerül majd, mint az idei iPad, akkor ellenfele lesz. Ha megkapja az S3 árát, esélytelen, hogy nagyobb tömegek ezt válasszák. És ugye a tablet piac helyzete sem olyan jó.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) Barkin válasza hyperspace (#7) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Jóval drágább lesz, mint a 2018, a Pro árával lesz pariban.

(#9) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Miért raknak egy tabletba rosszabb HW-t mint egy mobilba, ha már a felső szegmensbe tervezik... ?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#10) Dare2Live válasza Barkin (#8) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

kb uaz lesz EUban is mint Kínában ahol Samsung 20+%ról 1%ra omlott össze ~4éven belűl.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#11) narobik

narobik
(lelkes újonc)

Számomra érthetetlen , hogy miért a 835-öt választották , Tab S3 nyitóárán semmi esélye nem lesz :W

(#12) Barkin válasza Dare2Live (#10) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Nem lesz ugyanaz, mert a tablet piacon nem indított Kína egészpályás letámadást a felsőkategóriában.

(#13) Dare2Live válasza Barkin (#12) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Mobilban se úgy indult. Felső kategória az utolsó pár %. Az utolsó Samsung %ot Kínában is most fogják bedarálni.

Tényleg első keresésere. Xioami MI PAD 4 Snapdragon 660 indul 160$tól (agusztusban). Majd amikor Samsung 20-30% az utolsó 1-2% felső kategóriára beszűkült bedarálják azt is.

Kína, India és indul Europa.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#14) Barkin válasza Dare2Live (#13) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

A Huawei MediaPad M5 Pro az egyetlen 10" körüli tablet, amit a prémium szegmensbe küldött egy kínai gyártó. Lejjebb ott van ugyan a Teclast, Onda és társai, de azok nem akarnak kimozdulni a hazai piacról. EU-ban és USA-ban nincs veszélyben az Apple és a Samsung pozíciója.

(#15) totgab02

totgab02
(tag)

Nem hinnem hogy kijelzo ala epitenek az ujjlenyomatolvasot, de az irisz hulyeseget biztis eroltetni fogjak

(#16) Anulu79

Anulu79
(PH! addikt)

Kíváncsi vagyok, hogy a Sasmung vajon mikor hozza be ide is az edge kijelzőt. :D De legalább nincs bixby gomb ha minden igaz, Ez azért pozitívum számomra.

[ Szerkesztve ]

Hibátlan, független Galaxy S7 Edge eladó sok garanciával.

(#17) gusthy

gusthy
(PH! kedvence)

Most tényleg az a hír, hogy lekerekített téglalap alakja lesz? :)

(#18) Barkin válasza gusthy (#17) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Az a kérdés, hogy hol a vérben lesz az ujjlenyomat olvasó. Sajtókép ide, vagy oda, én kizártnak tartom, hogy ne legyen.

(#19) pusszycat válasza totgab02 (#15) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

- csak saját felelősségre használd (írisz technológia/vakuljon meg aki néz) :(

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#20) BatchMan válasza Barkin (#1) üzenetére

BatchMan
(senior tag)

Note 10.1 (2014) -hez képest van némi frissítés:
quadcore / 2.3 GHz - octacore / 2.3 GHz
2560 × 1600 - 2560 × 1600
Android 5.1.1 - 8.0
Memory 3G - 4G
Store: 64G - 64G
Camera: 8Mp - 12 Mp
SelfyCam: 2Mp - 7 Mp
Battery 8220 mAh - 7300 mAh
Infra: van - ???
S-pen: van - nincs

Döglött a tablet piac? Meglátva a fenti összehasonlítást nyilván rohanok újat venni sokszázezerért...

(#21) Barkin válasza BatchMan (#20) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

S-Pen ugyanúgy lesz a Tab S4-hez, mint ahogy a Tab S3-hoz is. A felbontás nem változott, de pl. az Apple 2010 óta nem növeli. Akku kisebb (Tab S2/S3-nál végre nagyobb), de a SoC jóval takarékosabb.

[ Szerkesztve ]

(#22) Decske válasza pusszycat (#19) üzenetére

Decske
(tag)

Az írisz olvasók infravörös technológiával működnek, megvakulni tőle nem fogsz tudni.

Nokia Lumia 620 -> Lumia 735 -> Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950XL + Huawei Mate 9, Lenovo G580, Microsoft Surface Go, iPad mini 3

(#23) gusthy válasza BatchMan (#20) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Azért az a CPU összehasonlítás elég sánta. Nagyon nem mindegy, hogy milyen core.

(#24) Dare2Live válasza Barkin (#14) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Ahogy írtam: "Mobilban se úgy indult."

Lejjebb meg itt a Xioami.

Appleje lehet nem nagyon, de Samsunggal ugyanaz fog történni mint Kína, Indiában. Nem csoda ugyanazt csinálja itt is.

(#25) Barkin válasza Dare2Live (#24) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

A Xiaomi évek óta nem hajlandó 10"-es tabot forgalomba hozni, emiatt nincs veszélyben a Samsung piaca, ahol közép- és felsőkategóriában is van alternatívája.

[ Szerkesztve ]

(#26) pusszycat válasza Decske (#22) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Akkor miért írogatja a samsung,h a szemed védelmében tartsd legalább 20 cm-re a fejedtől a telefont? :D

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#27) vicze1 válasza BatchMan (#20) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

CPU:

A GPU-ban meg majdnem 10x különbség van. Ami azért elég durva difi.

(#28) buvartacsko válasza vicze1 (#6) üzenetére

buvartacsko
(PH! addikt)

"A készülék feltűnően kijelzőhangsúlyos, aminek következtében eltűnt az ujjlenyomat-olvasó."

olvasni nem szoktál csak render képeket nézni? nem vágom.

(#29) Dare2Live válasza Barkin (#25) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Szuper.

Lehet majd ezt mantrázni Samsungéknál amikor a mobil+tabletpiac 90%át elbukták és a maradék "ott nincs modeljük" részpiacon is megjelennek a Kínai modellek.

(#30) Dare2Live válasza BatchMan (#20) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Ott a Mi PAD 4. Csak Snapi 660al de 160$tól fog indulni.

(#31) Barkin válasza Dare2Live (#29) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Kína akkor sem szállt fel a tablet vonatra, amikor a piac növekedett. Már zsugorodik, majd pont most fogják elárasztani a világot jobbnál jobb modellekkel. :B

(#32) Dare2Live válasza Barkin (#31) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

A nem szállnak fel ere a vonatra ott a MI PAD 4. Snapi 660 160$tól.

és "Lehet majd ezt mantrázni Samsungéknál amikor a mobil+tabletpiac 90%át elbukták és a maradék "ott nincs modeljük" részpiacon is megjelennek a Kínai modellek."

(#33) Barkin válasza Dare2Live (#32) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

4. generációs Mi Pad és eddig sem rendezte át a piacot. A többiek mire várnak? Semmire, inkább kihagyják a bulit, maradnak a mobiloknál és másolják orrba-szájba az iPhone X-et. Az, hogy hazai pályán lenullázták a Samsungot, még nem jelenti azt, hogy ezt az EU-ban is meg tudják csinálni. Ahhoz ugye licenszdíjakat is kellene fizetni, operátorokkal szerződni, szervizhálózatot kiépíteni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#34) NandorHUN válasza buvartacsko (#28) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Lehet kijelzőbe lesz beépítve.
Már van több olyan teló is, aminek kijelző közepén/ kijelzőben van az olvasója. kicsit lassabb, de teszik a dolgukat.

(#35) doooo

doooo
(őstag)

A képen látszik, hogy az előlapi kamera mellett még van egy rakás szenzor, ami egyértelműen írisz-olvasóra és arcalapú azonosításra utal. Már ha valóban hiteles a kép.

(#36) t72killer válasza Barkin (#5) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Örvendetes (mondom mozizós felhasználóként). Amilyen keskeny sok weboldal (a hirdetősávokat lehagyva) még netezéshez is ideális lehet portré-állásban.

#8: valószínű, és nagyon nem örülnék neki... Az ipad pro azért valszleg köröket fut majd rá SoC teljesítmény és ceruzahasználat témakörben, de igen, a Tab S3 is 800EUR környékén kezdett, ennél csak rosszabbra számítok az erős dollár miatt.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#37) Mr.Silkó válasza pusszycat (#19) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Több, mint 1 évig használtam a Samsung S8+ írisz szkenner funkcióját napi szinten több tucatszor, mégsem romlott tőle a látásom. :N

(#38) t72killer válasza BatchMan (#20) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

"S-pen: van - nincs" <- :F??? Meredek húzás lenne, mivel a Tab s3-nak is van. SoC-ben meg a 800as és 835-ös SD között valóban inkább csak multithread/energiahatékonysági különbség van.

A tablet piac sajnos tényleg döglött, a 6"-os egyentelókat nyomatja minden gyártó ezerrel, ahogy a csövön kifér. 8" feletti eszközből egyedül az Apple ad ki élvonalbeli terméket (iPad pro), "természetesen" méregdrágán. Mondom ezt, mint ős-droidos, "apple hater". Konkrétan a Samu valami 40db telót adott ki az elmúlt másfél évben, miközben tabletből csak 3db-ot. Ráadásképp ezt a gyér kiadást megfejeli azzal, hogy az értelmes konfigurációkat középkategóriában elérhetetlenné teszi: látott már valaki boltban S-Pen-es (=3GB!, SM-P585) Tab A 10.1-et LTE-vel? Ideális középkategóriás tablet lenne, elég rammal (ami manapság a szűk keresztmetszet), de egy frászt: SEHOL nincs €urópában. :W

A Tab s4 tűnik az utóbbi 3év első droid tabletjének, amiben nem fut komolyabb kompromisszumba az ember (=16:10 képarány, ceruza, normális kijelző+akksiidő, használható RAM-mennyiség és SoC+remélhetőleg kapható is lesz, ellentétben az SM-P585-tel).

Sajnos amúgy az árazásnak az se segít be, hogy Hüjevej-ék nem/akadozva szállítják a Mediapad M5 10 PRO-t, az egyetlen €urópai beszerzési forrás 550€ körüli árat ad neki (és persze kompromisszumos, az M-Pen használhatósága nem éri el a samu szintet - az apple-t meg pláne nem, +ahogy a review-kból kitűnik, sok a baj vele)

[ Szerkesztve ]

(#39) vicze1 válasza buvartacsko (#28) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Örülök, hogy a random feltételezések egyelőek már a tényekkel. Ahogy a random pletykák is egyelőek az abszolút tényekkel manapság. Megyek veszek egy fullsceenes iPhone SE2-t gyorsan, ha már így hónapok óta piacon van...

Kösz hogy rávilágítottál. :R

[ Szerkesztve ]

(#40) vicze1 válasza t72killer (#38) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hát egy kompromisszuma szinte biztos lesz és az a súly. Bár a S3 430 elég jó volt, ez nem hiszem, hogy 500 alá menne bárhogy is, az meg sajnos elég nehéz. Illetve nagyon remélem, hogy Exynos verzió nem lesz belőle, hogy azt szórják a régióban.

(#41) t72killer válasza BatchMan (#20) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Store: 64G - 64G
Battery 8220 mAh - 7300 mAh

Ezekre elfelejtettem reagálni: bizony, divat lett a mobileszközök a praktikus, milliók által ténylegesen használt paramétereit lebutítani/nem fejleszteni:(((. Nagyon remélem, hogy legalább a jack-et nem hagyják le, az új mániát követve. Arról, hogy pl bevezetnék a teljes méretű SD-kártya olvasást vagy hasonlók, nem is álmodom, és valóban enyhénszólva vicces ez a visszaesés akksi-kapacitásban, amit "természetesen" óriási fejlődésként adnak majd el, lévén a közvetlen előd Tab S3 6Ah-jához képest több (de lemaradt a tavalyi iPad PRO 8134mAh-jához képest).

#40: a méret és a normális anyaghasználat egyértelmű, hogy extra súllyal jár, bár az iPad PRO-t úgy nézem kihozzák fél kilóból. Ennyi nekem teljes mértékben belefér. Noigen, Kedves Csamcsung, Snapdragonnal kérem, nem Exynossal, természetesen...

[ Szerkesztve ]

(#42) pusszycat válasza Mr.Silkó (#37) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Jó,jó én is bele szoktam nézni az ip kamerámba pedig abban 10 infra led van. De már egy lézer egeret nem nézegetnék alulról. :)

(#43) Mr.Silkó válasza pusszycat (#42) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Ez inkább a tévhitek és a babonák sorába tartozik. ;)

(#44) NandorHUN válasza pusszycat (#19) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Én azt hallottam, ha vírusos a telefonod, akkor IR scannerrel el kaphatod tőle.

(#45) pusszycat válasza NandorHUN (#44) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

pusszycat

[ Szerkesztve ]

(#46) Drizzt

Drizzt
(PH! nagyúr)

Hooooolvanmáááár?
Nagyon vennék már új tabletet.

(#47) Duliee válasza Barkin (#3) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Ott volt a kép annál a cikknel is , ugyanez.

Minden ami... Seasonic SS350-ET tápegység eladó - 1 év garancia. - Thunderobot K70 mecha billentyűzet eladó - ÚJ!

(#48) t72killer válasza Drizzt (#46) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Én is várom, de húzzák mint a rétestésztát:(((. Tab s3-at már a képaránya és kisebb akksija miatt se veszek, akkor inkább áthidalómegoldásnak egy használt tab A.

[ Szerkesztve ]

(#49) doooo válasza t72killer (#48) üzenetére

doooo
(őstag)

Én örülök, hogy nem vártam erre. Nekem is tetszik a nagyobb akksi, meg normális képarány... de utóbbi megszokható, előbbi meg nagyon jól bírja így is a Tab S3-on.

(#50) t72killer válasza doooo (#49) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Nekem viszonylag új elhatározás, hogy tabot veszek, kb 2 hete találtam ki, hogy akkor legyen ceruzás (vagy ha nem az, akkor extraolcsó, hogy az utód majd cerkás legyen). Egy dolog 100%: mozizni sokat fogok rajta.

Képarány: ha jól számolom, a Tab S3 képernyője 197mm hosszú, az újdonságé pedig 226mm lesz, ez mozizásnál 15% tiszta nyereség. Még a 10.1"-os (217mm hosszú) Tab A-val is 10%-ot nyernék, ami azért már látható tétel, és 400EUR-s ár mellett nem fér nekem bele a "mindegy" kategóriába.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.