Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    Bocsánat hogy kivülről beleugatok ebbe a topicba (mert nekem mindegy hogy intel vagy amd csak legyen jó és olcsó), de nagyon kezd elmenni ilyen öregasszonyok összeültek pletykálni a ki tud nagyobbat mondani helyi versenyen...

    Ahhoz képest hogy még szinte semmit nem tudunk az új processzor valós teljesítéséről, csak ilyen "nagyon komoly géppel irt névtelen" feljelentések vannak (állítólagos képek az internetről), néhányan már el is temették az intelt azt a céget amelyiknek csak a profitja 2x akkora mint az amd egész éves bevétele...

    És még ha igazak lennének is a pletykák, akkor is nagyon jól tudjuk hogy az üzleti siker nagyon nem csak ezen múlik (az intel bármikor árulhatja veszteségesen a procijait amivel megfojtja az amd-t, bármikor kihasználhatja a gazdasági fölényét hogy a gyártók csak intel procis laptopokat áruljanak stb stb, mindre volt már példa).

    Szóval szerintem ez a felfokozott várakozás az AMD-nek sem használ, mert ez egy olyan dolog, hogyha 2x olyan jó a procija, de te már belelovagoltad magad a helyi pletykagyülekezetben hogy 10x olyan jó lesz, akkor csalódásnak fogod érezni, holott ugye ez egy tök király eredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz sh4d0w #437 üzenetére

    "A harmadik bekezdesben erosen belelovagoltal a torvenytelensegekbe"

    Nem hinném.
    Csak rámutattam arra, hogy még ha az amd új procija tényleg annyira jó lenne, az intelnek még akkor is rengeteg nem technikai eszköz van a kezében. És az hogy mi törvénytelenség mi nem, azt maximum majd egy bíróság tudja eldönteni, csak az nem biztos hogy segít az amd-n hogy majd 5 év múlva megállapítanak valamit az intelről. De az intelnek adott esetben az is elég ha csak előállítási költségen adja el a procit (máris nincs dömpingár) ami kevesebb mint az amd előállítási költsége, vagy 1-2 nagyobb gyártóval kizárolagos szerződése van (ez sem törvényellenes).

    De egyelőre azt kéne bizonyítani hogy a ryzen tényleg annyira jó a gyakorlatban. Sajnos túl sokszor láttam már azt amit most ebben a fórumban is megy, hogy majd jön az új csoda proci és akkor az intelnek vége mint a botnak, aztán a valóság nem éppen ez lett (lásd bulldozer).

    Én azt mondom várjuk meg a megjelenést, várjuk meg a valós tapasztalatokat, aztán utána lehet ujjongani.

    Ha jó az új proci az nekünk (fogyasztóknak) csak jó, mert az intelnek akkor lépnie kell és beindul egy technológiai vagy árversenyt. De én biztos nem kergetek hiú ábrándokat előre.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz sh4d0w #458 üzenetére

    "Hogy mit hiszel es mirol szolnak a trosztellenes torvenyek, az ket kulon dolog. Ha pedig netan az intel megint elkovetne a lefizetosdit, akkor mar nem usszak meg penzbuntetessel, hanem visszaesokent elokerulhet letoltendo borton es cegdarabolas is."

    Jaj ne már... Csak nem egy amerikai jogászhoz van szerencsém? :D
    Welcome in 21th century. Emlékszem hogy megbüntették a kartellező merevlemezgyártókat is. Meg a szilicum völgyi cégeket akik kartelleztek hogy ne vegyék fel egymás embereit, tönkre is ment mind. Ja meg az MS-t is hogy feldarabolták. Oh wait...
    A valóságban nagyon sok lehetőségük van, és még ha valamelyikről később be is bizonyitják hogy törvénytelen volt, annak hatása csak 5-10 év múlva lesz. Nézd csak meg a samu-apple pereket.

    Hozzáteszem szerintem az intelt most a legkevésbé sem érdekli hogy az amd mit csinál, nincsenek egy kategóriában, más miatt fő a feje (mobil piac ahol sehol sincs).

    "A technologiai oldalrol: van itt nehany forumozo, akinek a velemenyere adok, mert mar a multban is bebizonyitottak, hogy vagjak a szitut. Nekik pedig jobban elhiszem, hogy jo lesz a Ryzen, mint nehany orokos trollnak, hogy nem"

    És ki mondta hogy nem lesz jó? Amig nincs a tesztelők kezében a proci, addig senki nem tudja hogy jó lesz-e vagy nem. Ha valaki enélkül vágja a szitut, az tudod elég érdekes.
    Én magam részéről csak annyit mondtam, hogy temetni az intelt, amelyiknek 2x akkora csak a profitja mint az amd teljes árbevétele, akkor is hülyeség lenne ha a ryzen fél áron 2x annyit tudna.

    De igy hogy még ezt sem tudjuk, gyakorlatilag ezoterikus ökörség szintjén van egy rakás komment.

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz [CS]Blade2 #549 üzenetére

    +1 :)

    1 héttel a megjelenés előtt, az állítólagos szuper proci ami féláron tud 2x annyit és még nincs szarrá tesztelve és publikálva az összes mérési adat hát... mindenképp fura.

Új hozzászólás Aktív témák