Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Malibutomi #576 üzenetére

    en beszeltem rola... mert minel tobb mag van, annal nagyobb problema a skalazodas, jarulekos veszteseg lep fel. a cinebench kifejezetten jol skalazodik, mas programok altalaban nem tudjak ezt, magyaran meg rosszabb lesz a hatasfok.

    masik tenyezo: azt a sok magot tamogatni is kell, hiaba van benne a processzorban, ha nem hasznaljak ki. ma pcn meg a negy mag feletti skalazodas is rapszodikus, hat magot valoszinuleg elobb kihasznalnak, mint nyolcat, vagy tizet, ha nem jol skalazhato dolgokrol beszelunk.

    ergo ha hasonlo teljesitmenyt nyujt ket processzor tobb szalon cinebenchben, az azt jelenti, hogy a teoretikus teljesitmenyuk kb megegyezik, de a kevesebb magos processzor jo esellyel tobbet fog nyujtani mas programokban, mert nagyobb a magonkenti teljesitmenye.

    a kalkulacioban egy fiktiv magas orajelu intel hatmagosat vetettem ossze a megjeleno 1700x procival, mert arban kb ezek lesznek egyszinten, hogy akar egy hatmagossal is valaszt adhat az intel. mindegyiknel bazisorajellel szamitottam, a turbokrol mit sem tudunk.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák