Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz vicze #32 üzenetére

    tömény marhaság 0 cáfolat.

    Miért drágább és miért veszteségesebb:

    Elöször is kell egy 230v AC-DC 12V konverzió. Majd ezt a DC-t AC-be, mert ugye az induktivitás csak változó feszültséggel működik. Kell pár méteres tekercs. Aztán ott a telefon, megint egy tekercs, újabb AC-> DC konverzió, mert az akksikat DC-vel lehet tölteni, ráadásul a 12V túl magas feszültség egy akksihoz, ezt is le kéne konvertálni. Nem néhány kis tekercsbe kerül, hanem több áramirányítóba, több veszteségbe, bonyolultabb felépítésre.
    Gyak annyi cucc kell bele, hogy abbó 3-4 db hagyományos töltőt összeraknak.

    Ezzel szemben egy hagyományos töltés így néz ki: 230v AC-> 5v (már itt bukik az "egy töltő mindenre" elméleted), ugyanis már jó pár éve az 5v usb a szabvány, ergo 1 töltő kell mindenre, másrészt a vezeték nélküli töltő IS simán lehetővé teszi az apple szerű cégeknek hogy ők bizony 24 voltos töltőt csináljanak a 12v helyett, vagy 13,65 voltost, így ne legyen kompatibilis semmivel, akiket az usb szabvány sem érdekelt, azokat a vezetéknélküli töltő szabvány sem fogja.

    A cikk simán hypecikk, ha nem így lenne, nem egy kukából kapható töltőt próbált volna a 69%-os hatásfokával, mert egy rendes sima töltő bőven 90% fölött van(sőt 95% fölött)... ha egy számítógép usb portjára kötöm még az is kapásból 80+%-ot jelent. Ezzel szemben a vezeték nélküli töltő 60%-os hatásfoka.
    Tehát a szokásos trükk, hogy megfogta a legrosszabb hatásfokú sima töltőt és összehasonlította a vezeték nélkülivel, néhány apróságot kihagyva a számításból (kérdés hogy hol szerzett 69%-os töltőt, mert nem hiszem hogy lehet kapni ilyet, kamu szagú nagyon)

    Töltőkábel nem szokott kontakthibás lenni, nem egy telefonom volt, nekem sem, de ismerősi körben sem hallottam hogy valakivel ilyesmi megesett volna, ilyennel utoljára fullhallgatókábelnél találkoztam, hiszen azok vékonyak, és sokat mozognak. Egyébként pedig 1000 forint alatt van egy töltő, egy microusb kábel pedig 400 forint körül...

    Folytassam?

    Előnye annyi van a vezeték nélküli töltésnek hogy nem kell beledugni egy kábelt, hátrányai:
    - kevésbé hatékony
    - drágább
    - egyáltalán nem mobil, (ha töltés közben akarsz babrálni a telefonnal, megemeled pár centit, és töltésnek annyi, míg a kábellel mozgathatod addig amíg a kábel elér, ami általában több méter, és közben töltődik).

    Nem én vagyok korlátolt, én a tényeket nézem, nem a reklámot, nem nyelek be minden butaságot mert valaki divatossá akarja tenni, nem nyelek be laikusként mindenféle számot amit egy fizetett hirdetésben írnak vagy amit egy laikus ír a téveszméiről.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák