Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    Kb számítás: 25 év alatt mindössze 4 PC-t használtam el, ebben az aktuális nincs benne, az csak 1-2 éve megy. Ennyi idő alatt igazi meghibásodás 1x volt, vszínű gyenge minőségű táp miatt tönkrement a P4-es gépem alaplapja, legalább 5 éves volt akkor a gép. Lapcsere után még használtam 1-2 évig. Az utolsó, már selejtezett PC-m pörgött 10 évig (core 2 duo), de 10 év sztem már nagyon max az átlag-user számára ameddig érdemes egy gépet használni, meg is fogadtam, hogy a jövőben inkább kicsit sűrűbben váltok (bár nem volt baja annak a gépnek sem, csak elavult). Húzás, hardcore játék sosem volt egyik PC-n sem. Az első gépem (vmi pentium 1 celeron) 7-8 év használat után 10 évig állt, majd mikor ismerősnek SOS kellett régi kütyühöz műhelybe egy gép, ezt elővettük. Pöccre indult, vszínű azóta is használják. :D

    A 90-es években és 2000-es évek elején sztem volt olyan ütemű teljesítménybeli, kapacitásbeli fejlődés, + elég sok otthoni szórakoztató-téma megjelent, ami miatt az átlag-user bőven gyakrabban cserélte a gépet, mint hogy bármi tönkrement volna. Ilyenekre gondolok, hogy CD majd DVD-író elterjedése, vinyó kapacitások durván megugrottak, digitális fényképezők, kamerák elterjedtek, CRT-hez képest nagyobb felbontású LCD monitorok jöttek, aztán internet... na meg a játékok. Jobban éreztük, hogy van miért váltani, mint az elmúlt 10-15 évben...

    Vinyókkal kapcsolatban van az a megfigyelésem, hogy sok használat után lelassulnak. Ti tapasztaltok ilyet, van ennek vmi magyarázata? 2,5 és 3,5" winchestereknél is előfordul, 5400 és 7200 rpm, márkától, típustól függetlenül. Hard disk sentinel szerint minden 100%, nincs bad sector, nincsenek áthelyezett szektorok, nem volt túlmelegedve, de mégis, ha rendszerlemez akkor rendszerindítás több perc (nem összegányolt windows), kis fájlok olvasása csigalassú, stb. Kb. használhatatlan, pedig papíron minden ok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák