Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bucsek

    tag

    Sziasztok, még mindig küzdök a plex elérésével itthon wifin :(

    Azt vettem észre, hogy a plex alkalmazással (ios) elérem, viszont azt írja ki, hogy minősége 320p, mert "video minőség korlátozva: közvetlen kapcsolat a szerverrel nem elérhető". Ezt most akkor hogyan érem el? Nem is ez a lényeg, hanem, hogy pl VLC-n még mindig nem tudom elérni :( (VLC-n jobban kezelhetőek a filmjeim, gyorsabban, minden jobb... plex alkalmazás nekem nagyon gagyi, hiába csilli villi)

    A digi router beállítások közül belinkelnék pár képet, hátha tudtok segíteni, mi lehet a probléma.

    1. kép

    Itt igazából azt néztem, hogy 100-al kezdődik a címem, gondolom natolva vagyok, de azt írtátok, az nem számít helyi hálózaton belüli elérésnél, így sokmindent nem tudok kivenni ebből :)
    DNS címet sok helyen olvastam, hogy 8.8.8.8-ra kellene átírni, vagy 8.8.4.4-re? Viszont sehol sem találtam beállítási lehetőséget.

    2. kép

    Egyik ismerős azt az ötletet adta, hogy lehetséges az előző router címét jegyezte meg a plex media server. Annak az elérési címe ez volt: 192.168.1.1, na mondom talán akkor megoldódik a probléma, ha átírom a router címét (másik képen látható majd, de lehet nem jelentett semmit), sőt biztos, hiszen nem oldotta meg a problémát az sem, hogy plex media servert uninstalláltam, ip címet átírtam stb.

    3. kép

    Na itt tudtam átírni az ip címet 192.168.1.1-re, de semmi nem történt. A többi beállítási lehetőségről lövésem sincs :(

    4. kép

    Ajánlotta valaki, hogy bridge módba állítsam át, vagy lehet a régi routert kellene? Mert a connection type-nál csak Route van (hogy nézne ki, ha 2 router lenne?)
    DNS címet itt láttam először, viszont nem lehet átírni sehogyan sem.

    5. kép

    DDNS, halvány lila gőzöm nincs mi az :)

    6. kép

    UPNP enabled... elvileg ez lenne az, hogy magától lekommunikálják a dolgokat és pikk pakk csatlakozna?
    hát nekem nem :(

    Hát ennyi lenne egyelőre, nagyon nem jó ez így :(

    Remélem tudtok segíteni, nagyon hálás lenne érte az asszony :D

    Én is.

    köszönöm

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Új hozzászólás Aktív témák