Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shanagyur

    friss újonc

    válasz Gardaai #14410 üzenetére

    ha ugyan az a helyzet mint nálam az LG-nél, akkor sajnos vagy erősebb vas kell amin a PMS fut, hogy tudjon transcode-olni, vagy kézzel át kell alakítanod a filmeket, hogy ne akarjon transcode-olni a szerver

    LG tv-n a plex lejátszónak van egy olyan limitciója, hogy ha a hangot át kell alakítania (pl. az LG nem ismeri a dts-t, ezért aac-re alakítja a PMS) + emellé állítasz be feliratot, legyen az srt vagy ass, mindenképp "égetni" fogja a feliratot, ami jóval erőforrásigényesebb, mint a sima hang átalakítás

    én ezt úgy "orvosoltam" amíg nem volt a plexpass-om és videókártya a szerverben, hogy az ilyen filmeknél, ahol tudtam, hogy transcode-olni kell a hangot és kell mellé felirat, azt megcsináltam külön, pl. avidemux-al előre, és a már átalakított filmet raktam a szerverre

    csak a hangot átalakítani nem erőforrásigényes pl. dts-ről ac3-ra vagy aac-re (minőségben sajnos ront), de így legalább a szervernek nem kell a transcode-olással foglalkoznia, még ha neked egy kis plusz macerával jár is

Új hozzászólás Aktív témák