Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hombre[EU] #70 üzenetére

    Tudjátok mi lett volna atom durva, ha a QD-t a Goggle beállítja a Stadia mögé. Na ha ezt bejelentették volna a keynote-on, tuti leestem volna a székről (főleg mert ágyban fekve néztem. :D ). Vajon a Google bealudt? Vagy be sem próbálkoztak a QD-nél?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hombre[EU] #75 üzenetére

    Ez érdekes felvetés. Én úgy látom/gondolom, hogy a Google nem tervezi komolyan ezt a Stadia dolgot annyira rég óta. Olyan érzésem van, mintha fogták volna az infrastruktúrájukat, aztán ráhúzták volna a Stadia köntöst. Az AMD kicsit besegített, ezen kívül találtak ki pár feature-t amivel a Stadia alá bevonható más Google-s szolgáltatás is, és ennyi. Szerintem ezt az egészet 2 éve kezdték. És akkor még saját játékokról szó sem volt.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz hombre[EU] #139 üzenetére

    érdekes, epic store előtt is jelentek meg játékok, annak ellenére, hogy a "Valve fejeseit hizlaltam"... sőt, még fognak is..

    van játék, ami elérhető Steamen és Originen is ugyebár.. van mindkettőm... de 1 játék 1 helyen van, nincs duplán..és új klienst nem "nyitok" csak mert ott előbb jelent meg.. :N
    így vagyok az Epic-el is... minek legyen +1 kliensem, ha majd úgyis jön oda játék, ahova szeretném venni?! amúgy is csak 1 évig Epic "ekszklúzív" egy játék.. (amik érdekelnek!)

    értem én, hogy az Epic szeretne kihívója lenni egy Steamnek, de ezt perpill azzal éri el, hogy 1 évre "levédeti" a játékok egy részét.. és ennyi. ha mondjuk a játékok, amiket "vesznek 1 évre" véglegesen csak ott lenne elérhető, akkor elgondolkodnék, hogy regelek, hiszen monopolhelyzetet teremtett.. akkor nincs x...

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • Polllen

    nagyúr

    válasz hombre[EU] #139 üzenetére

    Ez pontosan úgy hangzana, ha pontos akarnál lenni, hogy a steam 30% helyett ők csak 12 %-t kérnek.

    De az Epic-t sem kell félteni, a Tencent biztosan EU kompatibilisen kezeli az adatokat és hát ez a kis malőr is csak véletlen... ;] (bár ugye az epic azt állítja, hogy semmilyen adatot nem adnak át másnak, csak maguknak gyűjtik)

    Az egy dolog, hogy a játékkal kapcsolatos adatokat gyűjtik, az meg egy másik, hogy file-kat másolgatnak át magukhoz... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Diopapa

    addikt

    válasz hombre[EU] #139 üzenetére

    Engem mint vevőt az érdekel, hogy olcsóbb-e a játék? (Nem). A launcher tele van biztonsági lyukakkal és múlt századi (igen). Innen mi érdekem lenne, hogy ott vegyem meg? BTW pontosan tisztában vannak ezzel az Epic-nél is, nem véletlen jönnek az Epic only játékok. Szerinted ki venné meg pl az új Metro-t az Epicnél, amikor Steamen sem drágább?

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • #04430080

    törölt tag

    válasz hombre[EU] #144 üzenetére

    Kiadók meg azt, hogyan rohantak önként és dalolva a Steam karjaiba :DDD

  • VikMorroHun

    senior tag

    válasz hombre[EU] #139 üzenetére

    Bírom az ilyen érvelést. Nyilván, a Steam haszna csakis és kizárólag a vezetők zsebét tömi. Azt az óránkénti 10-16 millió felhasználót simán kiszolgálják, arra nem kell költeni semmit sem...

    Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz hombre[EU] #144 üzenetére

    Newell annak idején azt mondta, hogy a kalózkodással szemben azzal lehet felvenni a harcot, ha megfelelő szolgáltatást nyújtanak az embereknek, és ez nyilvánvalóan bejött. Az Epic nem ezt teszi, sőt, a botrányok, amik miatt Sweeney is a Redditre jár magyarázkodni nem azért vannak, mert #csakasteam. Fel lehetne hozni, hogy annak idején milyen kevés funkció volt a Steamben, mit nem tudott az Origin, de teljesen értelmetlen, hiszen ma 2019 van, nem 2003, meg 2011. Megvan a példa, látszanak az eredmények, vannak megfelelő tudású programozók, és pénz is van bőven egy elég nagy felhasználói bázissal (Fortnite). De nem.
    Régen nem volt annyira népszerű a warezről kommentelni, mint az utóbbi hónapokban. És nem azokról a játékokról van szó, amik Steamen vagy Uplay-en, esetleg a PSN-en vannak. Azokról, amik körül balhé volt az Epicnek köszönhetően (korábban linkeltem példát).

    "Egyik sem jobb,mint a másik"
    Ez szerencsére nem igaz. A Valve adja a legtöbb szolgáltatást a boltjához. A CDProjekt bevállalta, hogy DRM-mentesen adják a játékokat, amiket nem bérelnek a felhasználók, hanem birtokolnak, cserébe jóval kevesebb kiadó játéka jelenik meg náluk, tehát nem lesznek a következő Valve. Ráadásul erősen szűrik is, hogy milyen játékok jelennek meg náluk. Az EA, Ubisoft és Rockstar pedig a saját boltjukat üzemeltetik a saját játékaiknak, átfedéssel közöttük, változó szolgáltatásokkal. De a különbség az, hogy vehetsz Ubisoftos játékot Steamen és GOG-on (utóbbin nem mindet, ezért nem lesznek Valve), ahogy a CDProjekt is megjelentette a játékát mindegyiken, a vásárló dönthet.

    A Sony vajon mekkora részt kér? 30%-ot? Egy olyan platformon, amin kizárólag egy bolt van, és nem lehet megkerülni?
    A Valve kapott rendesen az utóbbi években a Greenlight és a Direct miatt, hogy mennyi borzalmas játékot beengednek szűretlenül, nem is volt olyan régen, hogy kénytelenek voltak megakadályozni egy "játék" megjelenését. Vannak gondok náluk, csak ennek kihasználása helyett valamiért az Epic inkább erőszakos módot választ.

    Nem szabadna elfelejteni, hogy a fejlesztők bevételének növekedéséből te, mint fogyasztó nem érzel semmit. A játék ára nem változik. Ellenben a boltokat üzemeltetni nem kevés pénz, fizetni kell a plusz szolgáltatásokat (pl. cloud), az alkalmazottakat, az újabb fejlesztéseket, és mellette még profitot is kell termelni.
    Azt sem lehet bemesélni ma már, hogy szegény kiadók keze meg van kötve a 60 eurós árral, miközben a játékaikhoz rendszeresen vannak kozmetikai DLC-k, season pass-ek (akár kettő is!), mikrotranzakciók, plusz pályák, stb. És rájössz, hogy a játékod nem 60 euró volt (ami csak a standard kiadás), hanem mondjuk 85-100. Üdv a Games as a Service világában.

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz hombre[EU] #152 üzenetére

    Ilyet én is tudok: ReadMe :)
    Nagyon elviszed az egészet a Steam irányába ezekkel a véleménycikkekkel, pedig senki sem mondta, hogy az tökéletes lenne. A cikk egy részét ráadásul én már említettem is.

    Nem tudom milyen buborékról beszélsz, én minden problémára mutattam példát. Te az egészet félresöpörnéd és leegyszerűsítenéd arra, hogy a fejlesztők az egyes eladásokból nagyobb százalékot kapnak, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy például a gyatra szolgáltatás és kétes ügyek miatt csökkennek az eladások.
    A portfólió most irreleváns. Konzolon van egy darab bolt, amit vagy használsz (elfogadod a feltételeket), vagy nem jelenik meg a játékod a platformon. Ha a Sony vagy az MS 60%-ot kérne, akkor is, mert nincs alternatíva.

    Arról nem is beszélve, hogy azt is figyelmen kívül hagyod, hogy az exkluzivitással van a gond, nem azzal, hogy az EGS-en is fent van az adott játék (lásd Witcher 3). A hozzád hasonlók megvennék ott, ahol 88%-ot kapnak a fejlesztők, a többiek pedig megveszik ott, ahol akarják.
    Most viszont muszáj megvenned ott, ahol rengeteg probléma van és magadra maradsz velük, támogatva az összes kétes ügyét az Epicnek, mert a developerek... könnyű ám úgy beszélni, hogy konzolosként ez téged nem érint. :)

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hombre[EU] #156 üzenetére

    A buborékot nem sértésnek szántam,hanem arra gondoltam amirōl a fejlesztō is beszélt a linkben: pl. a Sony amiben tud segítséget nyújt (kezdve a devkittōl,iskoláztatások,kapcsolatok,marketing) míg a Steam ugyanannyi %-ért cserébe még digitálisan sem hajlandó felvenni a kapcsolatot,semmi. A monitor elōtt minden rendben

    Life, Uh, Finds A Way

  • #04430080

    törölt tag

    válasz hombre[EU] #146 üzenetére

    Nyugodtan eladhatják a fejlesztők a saját honlapjukon is. Így a 15-25% helyett, ami egy 60dolcsis játékból nekik jut, kaphatnának akár 100% -ot is. De látod, jobb az a rögös út :D

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz hombre[EU] #156 üzenetére

    Harmadik fél címeinek az exkluzivitása nem volt eddig divat PC-n (pontosabban a kifejezetten erről készült megállapodás). Sosem volt megszabva, hogy egy játék kizárólag Steamen lehet, erről a fejlesztő döntött. Most sincs minden játékkal kapcsolatban balhé, ami oda exkluzívként kerül fel, de ha megnézed a korábban linkelt cikkeket és játékokat, akkor mindegyiknél elég aljas módon bántak a vásárlókkal.

    Az exkluzivitáshoz még: a Diablo csak GOG-on van, tehát exkluzív, de sosem reklámozták máshol, és nem is mondták az ellenkezőjét, illetve arról sem volt szó, hogy máshol biztosan nem fog megjelenni.
    A GOG emellett DRM-mentesen adja, ráadásul kapott hibajavításokat és akár 8K-s felbontással is fut. Ez amúgy az egyik szolgáltatásuk, ugyanis semmi sem kerül fel (régi játék sem) úgy, hogy ne menjen modern gépeken és rendszereken. Ha tényleg gond van, bármikor visszaadják az árát. Így veszik fel a versenyt más boltokkal.

    A Metro jól fogyott, mert Steamen nagyon sokan keresték, kívánságlistázták, elő is rendelték, kiemelt helyet kapott, amit a legtöbb játék sosem kap. Mentek a videók, végén a Steam logóval. Aztán az utolsó pillanatban ezt elvették.

    A Steam nincs monopolhelyzetben, mikor ott vannak a versenytársak. :) Sőt, a saját játékaidnak saját boltot indíthatsz, akár Linuxon is. Az új CoD sincs már Steamen, a Rockstar is árulja külön a játékait, de kulcsboltokban szintén vásárolhatsz, ha elégedetlen vagy az árakkal. A Steam már annyira tele van mindenféle indie kacattal, hogy sokan arra panaszkodnak, hogy az emberek észre sem veszik a játékaikat, ezért mennek máshova is.

    Ha az EGS-en egy játék 60 helyett mondjuk 54 euró lenne, akkor az elég rendesen megkavarná a dolgokat. Ráadásul a leárazások már az 54-ből jönnének le. Nem lenne ezzel semmi gond, a fejlesztő mondhatná, hogy az Epicnek köszönhetően megtehetik. A regionális árazás miatt a GOG például sokszor drágább, mint más boltok, szóval az árbeli eltérés nem újdonság.

    "Pár év múlva már senki sem fog emlékezni a biztonsági résekre és a többire"

    Erre mutattál példát, a Valve dolgaira is emlékeznek. :)

    Én sem bojkottálom a többi boltot, Uplay-en is vásároltam már Ubisoftos játékot, nincs abban semmi. Ameddig lehetőséged van választani, addig jó.

    A Sony sem viszi kézen fogva az összes fejlesztőt, különben a Life Of Black Tiger meg sem jelent volna. :)
    Lehetetlen minden Steamen megjelenő játék fejlesztőjével konzultálni az alap dolgokon felül, mert annyira sok játék van. A Steamspy szerint idén már 1800 játék jelent meg. Tavaly majdnem 9000. Ehhez képest hol van a PSN?
    De mint mondtam, ez az egyik nagy gond a Steammel, ezt kellene kihasználni. Sweeney már nyilatkozta is, hogy "nem fogadunk el szar játékokat".

    Helyre tudják hozni a dolgaikat, de a kémkedéstől kezdve mindennel foglalkozniuk kell. Vásárolni akkor sem fogok ott, csak legyen máshol is elérhető az a játék, ami érdekel.

  • MageRG

    addikt

    válasz hombre[EU] #139 üzenetére

    Bakker, nincs akkora facepalm, ami ide illene.
    A "különbség" - az end user szempontjából - az, hogy ugyanazért a pénzért jóval rosszabb szolgáltatást kapsz.
    Az már csak hab a tortánt, hogy a béna Epic Store-ról sikeresen elterjedt, hogy spyware gyanúsak.

    A "stúdiók és kiadók" érdeke pedig az lenne, ha minél több helyen elérhető lenne a termékük.
    Mit gondolsz, minek hívnák azt a webhostot, amit csak az MS bing-gel lehet megtalálni, guglival nem? Szerintem hülyének.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák