Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Nyilván az állítás önmagában hülyeség, de a teljes rendszerre nézve már nem feltétlen.
    Az önvezető rendszerek nagy előnye, hogy sokkal többet látnak mint az ember, így sokkal korábban tudják megkezdeni az azon gondolkodást, hogy mit tegyenek, ettől lesznek gyorsabbak, és nem azért mert gyorsabb a reakció idejük.

    Elég brutális mennyiségű számítás megy végbe egy önvezető auto esetében, így van a rendszernek is reakció ideje, nem is kicsi. Pontosan ezért tartom képtelenségnek, hogy a Model 3 HW-ja valaha is megugorja biztonságosan a Level 3-at és ezt Musk is nagyon jól tudja.

    @Emericus Max: "Én nem akarnám soha, hogy vezetés közben kivegyék a döntést a kezemből..."
    Egy normál autóban is rengeteg dolog van, ami kiveszi a kezedből a döntést.

  • Emericus Max

    tag

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Igen, leírtam röhögés nélkül.
    Szerintem te meg nem gondoltad át, csak élből nyomod a baromságot...
    @k-adi meg dettó...

    Akármilyen számítási kapacitás, meg öntanuló algoritmus meg tököm tudja mi van, azért egy szoftver csak szoftver marad és amíg ha kifagy otthon a Windows, vagy crash-el a Firefox, addig csak anyázol, de itt ha szoftver hiba van, vagy túlmelegszik a proci, vagy túl hideg van, vagy túl meleg, vagy meghibásodik a kamera, vagy más input dolog, ami miatt a szoftver nem képes vagy hibás döntést hoz, akkor valószínűleg baleset lesz belőle! Esetleg halál, de legjobb esetben is jelentős anyagi kár.
    Nem véletlen, hogy mesterséges intelligencia szinten sem tudják hozni egy ember agyműködésének hihetetlenül komplex szimulációját. Egyszerűen az emberi agy egy szuper számítógép. Ezt nyilván nem abban az értelemben értem, hogy több műveletet végzel mint egy CPU, de te tudsz mérlegelni, esetleg sémákon kívüli döntést hozni (pl. elrántod a kormányt és belemész vmi-be, hogy elkerülj egy súlyosabb balesetet stb.), akár a másodperc tört része alatt is és akkor még az ösztönösségről, intuíciókról nem is beszéltem.
    Erre egy gép sosem lesz képes, vagy ha igen, akkor eljön majd értünk a Skynet :DDD

Új hozzászólás Aktív témák