Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Albigator #134 üzenetére

    Vitatkoznék a gyenge kamerák kapcsán, legalábbis ami a videót illeti, mert a Oneplus 8 Pro magasan veri az egész mezőnyt, beleértve az iPhone 12 szériát is. Ez itt egy 4K-s videóból készített screenshot, amit a Oneplus-szal lőttem.

    Azt már megszokhattuk, hogy a profi, sokmilliós kamerák piacán vannak olyan megoldások, amik log módban megfelelő minőségű lencsével, esetleg milliósra emelt ISO-val látnak a sötétben. Ez is log módban készült, méghozzá a mcpro24fps nevű szoftverrel. 6400-as ISO-val, ahhoz képest elég kevés a zaj. De a lényeg: szabad szemmel a lépcsőn túli világ nem látható, vaksötét. Tehát már egy telefon is képes akár videózás közben is érzékenyebb lenni, mint az emberi szem.

    Van 3 kamerám és 6 obim, de az igazi szenvedélyem és a legkedvesebb kihívás számomra a mobilos filmkészítés. Tavaly elég izgága voltam, kerestem a megfelelőt. Volt iPhone 11-em, Sony Xperia 5-öm (ez is kimagaslóan jó), Xiaomi Mi10-em és Mi10T Próm, Xiaomi Note 10-em, Samsung Note 10-em, Note 9-em, Note 20 Ultrám, iPhone XS-em, és valószínűleg ez sem a teljes lista. A Oneplus 8 Pro videóban egyelőre mindent visz. Egy apró hibája van, ez a hiperszuper Sony szenzor, amire kizárólagos licensze van a cégcsoportnak, sajnos nagyon érzékeny a feketére, fekete felületeken jelen van némi zavaró színzaj. Ja és a mcpro24fps valósidejű zajszűrése szétcseszi a képet, holott a Sony Xperiával pl. tökéletesen működik. De pl. Android 10-en mindhárom kamerával működik és mindhárom kamerával működik a teljes Camera2 API funkcionalitás, ami egyébként a videózásra kihegyezett Sony-ra sem igaz sajnos. Android 11-gyel már katasztrófa, úgyhogy maradtam 10-en.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz Albigator #134 üzenetére

    A 11-es rendszerben megint korlátozott lett sajna a hozzáférés. Root nélkül a gcamoknál csak a .snapcam. csomagnévvel szereplők mennek át a szűrőn és tudják az összes lencsét használni jelenleg.

    Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Új hozzászólás Aktív témák