Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Albigator #134 üzenetére

    Vitatkoznék a gyenge kamerák kapcsán, legalábbis ami a videót illeti, mert a Oneplus 8 Pro magasan veri az egész mezőnyt, beleértve az iPhone 12 szériát is. Ez itt egy 4K-s videóból készített screenshot, amit a Oneplus-szal lőttem.

    Azt már megszokhattuk, hogy a profi, sokmilliós kamerák piacán vannak olyan megoldások, amik log módban megfelelő minőségű lencsével, esetleg milliósra emelt ISO-val látnak a sötétben. Ez is log módban készült, méghozzá a mcpro24fps nevű szoftverrel. 6400-as ISO-val, ahhoz képest elég kevés a zaj. De a lényeg: szabad szemmel a lépcsőn túli világ nem látható, vaksötét. Tehát már egy telefon is képes akár videózás közben is érzékenyebb lenni, mint az emberi szem.

    Van 3 kamerám és 6 obim, de az igazi szenvedélyem és a legkedvesebb kihívás számomra a mobilos filmkészítés. Tavaly elég izgága voltam, kerestem a megfelelőt. Volt iPhone 11-em, Sony Xperia 5-öm (ez is kimagaslóan jó), Xiaomi Mi10-em és Mi10T Próm, Xiaomi Note 10-em, Samsung Note 10-em, Note 9-em, Note 20 Ultrám, iPhone XS-em, és valószínűleg ez sem a teljes lista. A Oneplus 8 Pro videóban egyelőre mindent visz. Egy apró hibája van, ez a hiperszuper Sony szenzor, amire kizárólagos licensze van a cégcsoportnak, sajnos nagyon érzékeny a feketére, fekete felületeken jelen van némi zavaró színzaj. Ja és a mcpro24fps valósidejű zajszűrése szétcseszi a képet, holott a Sony Xperiával pl. tökéletesen működik. De pl. Android 10-en mindhárom kamerával működik és mindhárom kamerával működik a teljes Camera2 API funkcionalitás, ami egyébként a videózásra kihegyezett Sony-ra sem igaz sajnos. Android 11-gyel már katasztrófa, úgyhogy maradtam 10-en.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz #16820480 #201 üzenetére

    Bocs, de komplett hülyeség, amit a zoommal kapcsolatban állítasz. Épp a digitális zoom felesleges, mert még ha a minőség meg is van a croppolt képpel, a gyújtótávolság ugyanaz. Attól még nem lesz alkalmas valami portrézásra, hogy levágja a kép széleit és digitálisan nagyítja az alanyt ezáltal. A látószög és gyújtótávolság változásával változik a kép jellege.

    Nézd meg ezt a videót, pofonegyszerűen, képekkel alátámasztva mutatja meg a jelenséget.

    Digitális zoomlencsével sosem fogsz portré jelleget kapni. Oneplus 8 Pro ebből szempontból > mint Oneplus 9 Pro, ugyanis egy majdnem ideális, 57 mm-es gyújtótávot találtak a zoomlencsének. Már csak azt kéne elérni, hogy ne ilyen 1/3 inches förmedvények legyenek, hanem tisztességes méretű szenzorok, mint a főkamerák esetében. A digitális zoom "megoldom okosba' " módszer, buta és káros trend.

    #190GalaxyS9:
    Köszi a méltatást. Ja, jó sok lóvé ráment ezekre a tesztekre, de olyan tudásra tettem szert, amivel nagyon kevesen rendelkeznek világszinten is. Ha tutira akarsz menni, és mozgókép a szíved csücske, írhatsz a mcpro24fps fejlesztőjének. Youtubert kettőt találtam követésre érdemesnek, Michael Tobint és TheTechPreachert. Bár előbbi tudása is hiányos, mivel inkább a profi cuccok érdeklik. Neki pl. az iPhone 12 Pro Max kapcsán esett le, hogy a Tonemapping Curve-öket az iOS automatikusan szabályozza, magyarul nem létezik totális manuális mód, ami miatt az iPhone kb. a 7-estől felfelé filmezésre alkalmatlan. Sajnos ez Steven Soderberghnek (Ocean's 11) is csak azután esett le, hogy leforgatott két nagyjátékfilmet iPhone-nal. Pedig egy Sony Xperia\Xiaomi Mi10 Ultra\Oneplus és mcpro24fps kombóval csodákat lehet művelni.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz #96241664 #266 üzenetére

    A kettő együtt befolyásolja. Való igaz, hogy sokat számít, ha van zoom faktor, így távolabbról lehet kamerázni. Mivel még megvan a Xiaomi Mi10T Próm is, kipróbálom élesben a különbséget azonos zoom beállításokkal.

    Amúgy szkeptikus vagyok a megállapításokkal, egy 26 mm-es átlagos telós obival le lehet fotózni egy ember arcát 60 centiről, és ugyanezt megteheted egy 50 mm-es fix obival is fotóapparáttal. A második esetben kevésbé torzak a vonások, az arc milyensége jobban átjön. A bokeh itt irreleváns, azt hagyjuk is a fenébe.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák