Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz M5Norbi #18 üzenetére

    Akarod mondani....
    Ha megengeded eldöntöm mit akarok mondani :)
    Szerintem mindkét csoportban vannak buta emberek. Nyilván ezek a hangos kissebbség. De ez az élet más területén is így van legyen szó bármitől.
    Véleményed természetesen lehet. Ellenben a villanyautópártiak zöme tisztában van a tényekkel és nem utálja a belsőégésű autókat. A benzin és dízelautópártiak zömében nem látják a valóságot és utálják a villanyautókat. Ebből érthető miért is utóbbiak generálják a feszültséget.

    Azért az ritka hogy csak az egyik oldal mondandójában legyen igazság. Az hogy van aki képtelen elfogadni hogy más ember mást lát jónak az más kérdés.

    Ne haragudj de abban nincs igazság ha valaki hülyeségeket beszél. A hsz egészét kell nézni, nem kielemezni minden egyes szót hogy hátha találunk valami értelmeset is benne. Ez nem így működik.

    De olykor azért az az érzése az embernek hogy a sötétzöldek már holnaptól kitiltanák a bolygóról a belsőégésűeket. Aztán aki villanyautós az felsőbbrendűen autózhat akinek nem telik rá az tömegközlekedjen. Csakhát sok embernek az nem alternatíva.

    Ez baromság. Nincs ilyen. Csak a dízelmajmok találják ki, illetve forgatják ki a szavakat. Ugyanis arról van szó ha majd x év múlva kitiltják a belső égésű autókat akkor ha nem akarsz villannyal járni akkor járjál tömegközlekedéssel. De ez nem holnap lesz hanem évtizedek múlva. Azért vicces ez a sötétzöld baromság amit kitaláltak mert a magyar villanyautó tulajok jelentős része használ belső égésű autót is. Ezért kéne utánanézni a dolgoknak nem mindent elhinni amit egyes emberek írnak.

    Persze hogy sok esetben jó alternatíva. Annak aki meg tudja fizetni. De az jogos hogy aki megteheti az váltson. Azon hogy a legtöbben nem tudják még megvenni azon nem tudom mit nem érteni.

    Én sem tudom mit nem lehet azon érteni hogy aki nem tudja megvenni az nem veszi meg, ennyi. Az majd megveszi 10-20 év múlva használtan vagy majd akkor ha csak azt lehet használni. Vagy majd akkor sem. Ettől nem lesz sz@r a villanyautó, sem itthon objektíven drága. Sok pénz, ahogy az összes új autó is az.
    Ráadásul nincs is eladatlan villanyautó mennyiség hogy ez gond legyen. Miért hisztiznek azok a benzin/dízelfanok akik amúgy sem vennének villanyautót hogy drága? Értelmes ember aki 1millióért vesz használtautót az látja hogy nincs elég pénze villanyautóra és így nem azt vesz. Ennyi. Nem terjeszt baromságokat…
    Én sem járok ferraris csoportokba hogy sz@r drága a Ferrari mert csóró vagyok hozzá. Érdekes, mi?

    Igen így van. Mégvpár év és teljesen kompromisszummentes lesz bár már most is sok esetben elfogadható.

    Nem tudom nálad mit jelent a sok esetben elfogadható. Egy új villanyautó a magyar emberek 90%-nak tökéletes lenne ha kilenne építve az infrastruktúra. Nyilván akkor kilenne, 14000 villanyautóban még kicsi az üzlet.
    Kompromisszummentes? Mit jelen ez? Szerintem sosem lesz ilyen autó, legyen az villany benzin dízel. Problémák mindig lesznek, ezért lenne jó hogy ne a baromságok legyen előtérbe helyezve.
    De azért lássuk be nem csak azért veszik. És a legutolsó szempont a környezetvédelem.

    Nem a legutolsó, általában 2.-3.
    Addig engem nem érdekel míg ezzel kevésbé szennyezi a környezetet és városban nem szennyez.

    Kíváncsiság, kivagyiság, én indítom a jövőt, ingyenbparkolás, olcsóbb fenntartás, menő ahogy megy ,nem büdös elég széles a paletta.

    Ezt nem teljesen értem.

    Magad írod hogy fejlődik a hálózat. Akkor mégsincs még megoldva. De mire kell meglesz szóval ez rendben van.
    Hirtelen nem lesz folyamatában keletkezik majd. De ez viszont már megoldott ha jól tudom újrahasznosítással.

    Mert ez nem így működik, folyamatosan fogják fejleszteni. Akkor kéne megoldódnia, ha nem lenne kiépítve hálózat. Pl. 2015-ben nem lehetett átjárni az országot, nézd meg most mi a helyzet.
    Ugye senki nem gondolja komolyan hogy 4 millió autóhoz elegendő töltőt lefognak pakolni 14e autóhoz?
    És ismétlem, nincs mennyiségű villanyautó ami tudna jönni az országba csak nem veszik meg. Nincs. Majd ha lesz akkor természetesen javulni fog a töltőhálózat is.

    De én nem vitázom csak leírtam amit gondolok. Nem állok egyik pártján sem. Szeretem a dieselemet, vidéken középtávra járok bele tökéletes így. De ha majd meg tudok venni egy jó villanyautót akkor megteszem. :))

    Ezzel semmi gond nincs. Miért is lenne?
    Azzal van a baj mikor sokan eszetlenül terjesztik a hülyeséget, én meg nem győzöm takarítani utánuk a sz@rt. És nem nem az a gond hogy nem lehet leírni a negatív dolgokat, mert továbbra is elmondható hogy itthon a társasházban lakóknak akik nem tudnak tölteni azoknak elég nagy kompromisszum a villanyautó. (Főleg kis aksis autóval) És sorolhatnám. Csak könyörgöm baromságokat ne, vagy ha valaki kijavít akkor jegyezzük meg. Van már elég troll aki mindig bebüfögi a hülyeségét, ne álljunk be a sorba. És ez nem neked szól. :R

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák