Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • --Tomee--

    csendes tag

    Koszi a tesztet, kivancsi voltam hogy mikor tesztelitek ezt a telot. A (Nokia) HMD emlekeim szerint ezt a telot a 6300 4g-el jelentette be egyutt, en abbol rendeltem egyet nyaron. Nem akarom vedeni a Nokiat, de higgyetek el, van rosszabb telefon a piacon, ha mar KaiOS.

    Egy par hete mar nyomkodom a 6300-t, es a tesztiroval valamit veletek, forumtarsak, nagyreszt egyet ertek.

    Engedjetek meg egy par vegyes hagvetelu pontositast amit tapasztaltam a kistestveren, a 6300-on, (ugyanez a rendszer fut ugyanezen az SoC-n):

    -jelenleg hivatalos KaiOS aruhazbol nem beszerezheto a Viber, csak egyeb hekkelesek utan lasd: https://sites.google.com/view/bananahackers/devices/nokia-8000-4g-nokia-6300-4g-2020?authuser=0

    - a KaiOS alapvetoen kinal szamkodos lezarast, amit ki is probaltam es jol mukodik, tehat lezarhato a telefon csakugy mint egykor az iOS

    -a Whatsapp-ot igenis lehet hasznalni hivasra is, bar a 6300-n nincs elolapi kamera igy a videohivas kerdeses, de az app hivas resze remekul mukodik, megtalalhato az appon belul az opciok ful alatt a funkcio

    -az akkumulator uzemido, ha csak egy kicsit is jobban hasznalod a telefont pl. streamet sajnos kb egy nap vagy egy kurta napra merseklodik, igaz itt csak 1200mAh

    - a toltes viszont siralmas: 540mA-nel nem hajlando tobbet felvenni a telefon egyik toltovel vagy kabellell sem(joparat kiprobaltam), igy tobb orara rug a toltes ami a mai vilagban egyszeruen buntetes. Sokkal jobban zavar az ilyen lassu toltes minthogy nem USB-C vel toltheto a telefon

    - remekul mukodik kulso appal a netradiok hallgatasa, es a BT kapcsolat is stabil pl. BT hangszorokkal, de a headsetek is kivaloan egyuttmukodnek

    - a micro SD n elhelyezett zenet is le lehet jatszani de a gyari lejatszo nagyon furcsan mukodik, ossze-vissza keveri a zeneket ha kategoriankent vagy nevenkent akarjuk kezelni, elobb utobb mindig egy olyan mappabol kezd el jatszani amit eppen nem szeretnek.

    - a mindennapokban ettol az SoC tol nem kell tobb ennek a rendszernek, de egy modernebb mar csak a fogyasztas miatt is jot tenne.

    - parhuzamos app kezelest felejtsuk el, fogalma nincs a telefonnak ha esetleg valamely appbol ki kell lepni, hogy hol tartottunk

    - a google bol sikeresen tudtam a nevjegyeket importalni ami nagyon nagy plusz egy ilyen nyomogombos telonal. Ugyanakkor a nagyjabol 650 nevjegyet (gondolom a memoria kurtasaga miatt) minden alkalommal ujraindexeli ami sulyos masodpercekbe kerul ennel a mennyisegnel ezzel az Soc-vel, es addig nem keresheto a telefonkonyv , ami a legidegesitobb az akkumulator lassu toltese utan a sorban.

    -a kijelzo. Kallodott itt a fiokban nehany 15 ev koruli gombos telefon, de ennyire rossz minosegut egyszeruen nem tudok elovenni a fiokbol, akar Nokia akar mas markarol legyen szo. Szigoruan szembol hasznalva allo helyzetben teszi a dolgat, de mas szogbol ne akarjuk hasznalni. A legfajobb hogy a Youtube-on tenyleg jol mennek a videok, de a kijelzo siralmas minosege lehetetlenne teszi a hasznalatot elforgatott allapotban.

    -mindig pozitivan zarjunk: a netmegosztas kivaloan mukodik, es a KaiOS es telefonoknal van programozhato gyorsgomb, a (Nokia) HMD alapvetoen ezen funkcio gyorselereset allitja be, ami ismet hatalmas plusz pont.

    Sajat konkluziom:
    A kis testver -10 ezer, tehat nagyabol 23 ezer forintos araval viszont velemenyem szerint versenykepes, hiszen van neteleres, alapveto funkciok, 4G, dualsim, es ha kell akkor eloveszek egy tabletet ami mar elheto, megosztom a netet es kesz. Igy is lehet elni, nem utolso sorban nem kell remegni hogy a strandon esetleg ellopjak, vagy osszekarcolodik az elo es hatlap, mert ennyiert egyszeruen nem kell vigyaznom ra ami a tobb szazezres uvegfolias toro masinak koraban bizony nagy aldas.

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz llax #38 üzenetére

    En is ezt a koncepciot probalgatom, sajnos ez a vas meg igencsak a a minimum ehhez, de mar kozelit ehhez az elkepzeleshez. Nagyon szeretnem ha 30-40 korul tisztesseges kijelzovel es kb 100 buggal kevesebb szoftverrel lenne a piacon hasonlo meretu es tudasu telefon. Az sem baj ha nem NOKIA HMD hanem mas markaju. Talan nemsokara oda erunk.

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz Zigi #39 üzenetére

    Akkor kedves Zigi, talan ne hasznald es add el. En power usernek tartom magam, es nem esik nehezemre ha ket gombnyomassal a memoriatisztitot kell hasznalni :)
    ~10 eve kezdtem Android 2.1-en, gyalazatosan lassu vasak voltak meg sokkkal bugosabb szoftverekkel, de azt is tul lehetett elni valahogy. A KaiOS mar most par ev elonyben van ahhoz kepest hasznalhatosagban mint anno az android volt.
    A Nokia HMD valoban nem ugyanaz mint regebben, de vegyuk eszre hogy egy 10 ezres teloban egeszen mas ligaban jatszo hardver es egeszen mas ligaban jatszo szoftver van, meg ha ezt az oreg snapit tenyleg nem kellene mar semmilyen teloba sem eroltetni. A ketto kozott kb a gombos kezelofelulet es a keszulek nagysaga a kozos de lassunk mar egy szakmai forumon a dolgok melyere: eg es fold egy butafon, es egy valodi okos funkciokkal ellatott telefon hardver es energiaigenye.
    En pozitivan allok hozza es remelem hogy sokkal jobb is lesz, majd mikor minden otodik ember ilyet hasznal en ujra jot mosolygok, mint egykor az android gyengesegein es a helyenkent vallalhatatlan vasakon. :))

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

Új hozzászólás Aktív témák