Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sandor01

    csendes tag

    Sziasztok.
    Lennen egy kérdésem, ha segítenétek benne azt megköszönném.
    Szeretnék venni egy mobilt úgy szeptember és december között.
    Már most nézegetem milyen készülék lennen megfelelő nekem.
    Csakhogy elakadtam.
    Megvenném magamnak a S.E. K800i-t a fényképezője miatt, még akkor is ha van nála több megapixeles, jobb képet készítő gépek is.
    De viszont ami nekem motívál egy mobilban, hogy legyen benne szépen szóló sztereó hangszóró. ( Jelenleg egy Nokia 6234 tip. telefonom van, ami nem szól rosszul)
    Ezen kívül nem rossz ha van benne egy xenon vakú, bár ha van benne sima egy vagy két LED akkor hasznos tud lenni sötét helyzetekben, bár fényképezéskor nem olyen mint a xenon, de tud segíteni.
    Így jutott eszembe a Nokia 5800 XpressMusic. Lehet , hgy nem olyen szép, de állítólag nagyon szépen torzítás mentesen szól. Van bennen két LED( ami gondolom elége erősen világít).
    Csak nem tudom , milyen használni, mert 3 gomb kivételével érintő képernyős.
    Ki tudja milyen azt használni? ( már az érintő képernyőt)
    Milyen egyáltlán a készülék.
    Tudna valaki más készüléket ajánlani a fenti paramétereket figyelembe véve.
    A segítséget előre is köszönöm.

  • sandor01

    csendes tag

    No ezt szeretem a legjobban.

    Mindenkinek más a véleménye.
    Így aki nem ért annyira hozzá, mint mondjuk én akkor bajban van, vagy zsákbamacskát vesz. Elég drága zsákbamacska azért azt meg kell hagyni.
    Sajnos nincsen bennem meggyőződés, hogy melyik készüléket válasszam.
    Pl. a Nokia E65 is tetszik, pedig 1 db. hangszóró van amolyan üzeli telefon.

    Most egy nokia 6234 tip. telefonom van és igazából főleg a hangszórói miatt vettem meg (vigyáázok rá), de nekem a 2mp kamerával sincsen semmi bajom. Nem a legjobb, de nem photo művész vagyok, emlékek megörökítésére jó fény viszonyok közöött nekem megteszi. Kedvelem ezt a telefont.
    Ezen kívül telefonálásra használom, meg néha egy pár sms.

    Nem mondom néha jól jonne egy gps -es telefon egy szorult helyzetben. Nézeggettem telefonna egybeoltott pda-t , csak a telefon az telefon a pda-s navigációs telefonálós készülék meg valami olyan amit nem tudom, hogy szeretnék-e. ( nem a hoszú készenléti időről híresek., nem tudom milyen szépen szól a hangszótó- hopp ez még egy fontos - hogy ne keljen minden nap tölteni).

    Szóval nem tudom milyen telefont vegyek. Persze a készülék vétel szeptember és december vége között lenne, de nem akarok akkor hirtelen dönteni, utána nézek a dolgoknak.)

    Eddig kis szájhúzással a Nokia 5800 a nyerő. Ezen kívül kacsingatok a Mitac Mio A701 felé ami telefon + pda+ gps. ( vagy valami ilyesmit, amihez van szoftver is szép is.) Mitac Mio A701 nem olyan szé, de nem is olyan csúnya. Mivel gps is egyben nem kell fizetni a térképért, csak egyszerűen megveszem , vele együtt adják a szoftvert és ennyi. Ha akarok veszek rá másik térképet vagy frissitek. Nincs adtforgalommal való babrálás, nincs plusz költség, egyszer fizetek és slussz.

    De majd megltjuk meglátjuk, hogy melyik lesz a nyerő. De eddig ez az álláspontom, még ha helytelen is.

    Ha valaki valami értelmeset tanácsot tud mondani a fent írtakohoz azt szívesen olvasom.

    sziasztok

    és köszönöm az eddigi ssegítségeteket.

    Lö pá
    Majd meglátjuk.

  • sandor01

    csendes tag

    Sziasztok lenne egy röpke kérdésem.

    Nem tudjátok, hogy a N 5800 ra ha feltelepítek egy iGo 8 tip. navi. szoft-t akkor az működik? ( elméletileg akkor nem is kell fizetni a navigálásért) vagy ez nem lehetséges?
    Persze csak ki kell fizetni a szoftvert.
    Egyébként hallotta, hogy a Nokia Mpas nevű navigáció ami rajta van alapból, de az fizetős.

    Arra gondoltam, hogy bár kicsit drágább ugyan de egy másik fent említett iGo 8 szoftverrel megszünnek a gondok.

    A segítséget előre is köszönöm.

    Üdv mindenkinek

  • sandor01

    csendes tag

    Hali

    Mennyire jó a gps ? Többektől hallottam, hogy a garmi Xt elég jó passzol hozá. Van valakinek erről tapasztalata, hanggal tud navigálni ez a program?("gyorsan" talál műholdakat? elforog a térkép állása vagy nem?)
    Mennyire jól szólnak azok a hangszórók? (nekem nokia 6234 em van, ahhoz képest,?)

    Nagyon gondolkozom egy ilyen készüléken.

    Vagy tud valaki ajánlani egy telefont az sem baj ha PDA, aminek jó ( ha lehet stereo) hangszórói vannak, rendelkezik egy viszonylag jó kamerával ( 3.2 m) és a navigációja is jó, ha pda ról van szó akkor gondolom elfutna rajta az iGo 8.

    A segítséget köszönöm!

  • sandor01

    csendes tag

    Sziasztok!

    kérnék egy kis segítséget.

    Szeretném megvenni a Nokia 5800-t.
    Mindenki azt mondja, hogy rossz az anyagminősége, lefagyogat a rendszere, szóvan nem megbízható ( de ha jól hallottam akkor van szofvtverfrissítésre lehetőség) de remélhetőleg a frisebb szoftver bevált lesz és nem lesz vele gond. ( Ezeket mind csak hallottam)
    Tudtok ajánlani egy olyan navigációt ami gyalogosan is és autóvezetésnél hangal is navigál( nekem van egy Garmin Mobile Xt for simbian tip. navigációs programom, de nem tudok róla semmit, valaki használta már?)

    Mennyire szól szépen a hangszórója a Nokia 5800-nak. Jól nézhetőek a képernyőn a mobilok.

    Vagy inkább mondjak le a Nokia 5800-ról és vegyek egy Samsung i900 omniát a vodafonnál, már ha találok.

    A segítséget előre is köszönöm

  • sandor01

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Egy segítséget kérnék.
    A Nokia 5800 mekkora memória kártyát kezel maximum?

    Kösz a segítséget.

  • sandor01

    csendes tag

    Áááá.. a Nokia 5800 exp. van jobb zenetelefon? Illetve azt hallottam, hogy a ceruza egy idő után "elkopik" vagy valami pöcök eltörik és onnantól kezdve nincs biztonságban., bármikor kiesik elveszika cerka. Igaz ez?

Új hozzászólás Aktív témák