Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZoliM@ster

    aktív tag

    válasz ZozzHUN #9684 üzenetére

    Az 5730-asomban is volt GPS, tehát kiismertem.Ki volt kapcsolva minden, csak a beépített ment, ha már van benne nekem ne vegye le a pénzt azért, hogy hamarabb találjon jelet :DD :D :DDD :))

    Samsung Galaxy S22 Ultra

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZozzHUN #9684 üzenetére

    A hálózat alapú az ingyen és bérmentve működik internetkapcsolat nélkül, a vételi körzetben lévő GSM adótornyok koordinátáiból saccolja be, hogy hol vagy. Egy nagy lefedettségű városban egész jó közelítő adat lehet. Nem tudom, hogy a nokia maps a gyakorlatban kezd-e vele bármit, de első közelítésnek nem rossz, hogy mégis nagyjából besaccolja hol vagy a városok közt, és talán hamarabb mer kiírni saccolt GPS koordinátákat, ha már eléggé egybevágnak a cellainformációval.
    A kiegészített GPS pedig netről szerez be olyasmiket, mint például az ionoszféra-, és pályakorrekciós adatok (néhány ismert koordinátájú, fix földi mérőállomás folyamatosan méri a saját GPS koordinátáit, és a saját adataiból visszaszámolva meghatározza a műholdakét is, ezzel kiadódik a légkör pillanatnyi torzító hatásának karakterisztikus értéke, és az, hogy a műholdak mennyire tértek le a pályájukról az utolsó igazítás óta, és ebből a két adatból jó közelítéssel megjavítható a saját mérésed eredménye). Mivel nem néhány centiméteres, hanem inkább néhány méteres pontosságú mérést végez a navigáció, így valamelyest felesleges, de végül is jó irányba javítja meg a számokat, és jó lehet a névleges pontosság meghatározásához is, így az a pár kilobyte adatforgalom nem nagy ár érte, nekem pl. 16 Ft-ot szokott érte levonni úgy, hogy nincs semmilyen előre megvett netcsomagom (tehát így kurv@drága a forgalom).

    Szóval, ha sűrűn kapcsolod be a GPS-t, és nincs netcsomagod, akkor kikapcsolhatod az assisted (kiegészített) GPS-t, nem hal bele a navigáció. A cellainformációs hálózat alapút viszont kár kilőni, nem kerül pénzbe, és nem rontja a pontosságot (valószínűleg nem is sgít semmit, de rontani biztos nem ront).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák