Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Hi!King #46 üzenetére

    "150 ezres bevezető árra hivatkoztál, és hogy később 20 ezerért vetted. "

    Igen.

    "Aztán kiderült, hogy messze nem volt 150 ezer az induló ára, hanem ennek a töredéke, "

    Csúsztatás. Annyi derült ki, hogy olcsóbban is meg lehet venni - függően. "Töredékről" meg abszolút nem beszélhetünk, amikor 40 és 95 ezer közti összegekről van szó. Tudod töredékről 10-20 % környékén beszélünk. :U

    "de te állítólag láttad valahol függetlenül 150 ezerért, majd kártyásan vetted 20-asért (már itt is almát veted össze körtével). "

    Igen, lévén nincs infóm arról, mennyi volt függetlenül 2003-ban. Számoljunk az eredeti függő-független árral (kb. 50% különbség), akkor legyen 30 ezer. Ha ez ennyire zavar. :U
    Bár nem igazán értem, 17-19 év távlatából miért is érzitek magatokat ennyire butthurtnek?

    "Nem értem, mennyiben releváns, hogy valahol ennyire túlárazott volt, ha a kiinduló gondolatod az volt, hogy mennyire túlárazta az elején a Nokia? Nem a Nokia árazta túl, hanem az a bolt, ahol annyiért láttad."

    Ha nem is a Nokia árazta 150-re, de vegyük akkor a 120-at eredeti Nokia árnak, a 2003-as kifutó független árat 30-nak.
    Az még mindig 400%-os különbség.

    Na most ez kb. ma olyan, mintha a Samsung, vagy Apple flagship 400 ezerbe kerülne, másfél év múlva pedig megkapnád 100 ezerért. Létezik ilyen? Nem.

    (és csak zárójelben: megérte ennyi szájtépés? vagy akkora Nokia fanok vagytok, hogy mindenképp síkraszálltok mellette? szerintem nem érdemes)

Új hozzászólás Aktív témák