Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cilike

    csendes tag

    Gondoltam, hogy nem lesz agyondícsérve ez a teló. Egy hónapja használom, és egy kicsit más a véleményem, mint a tesztelőnek.
    Az előlap/hátlap csere nem volt olyan vészes, a szétszedés símán ment, de a cikkel ellentétben bizony nem "nyöszörgésmentes", rendesen recseg-ropog a készülék a nyomkodás hatására. Persze nem kell nyomkodni...
    Nyomkodás... a billentyűzet elég kellemetlenül pontatlan, könnyű mellémyomni, pedig nem vastagok az ujjaim. Csak akkor biztos, ha köröméllel nyomom, de a navigációs gomb így sem száz százalékos. Számomra ez a 2600 Classic legnagyobb hibája.
    A hengerő fergeteges, a hangja elég tiszta. Nyilván mélynyomó nicsen benne...
    Nekem nem lassú - ebből az következik, hogy csak a drágább készülékekhez viszonyítva lehet lassú, olyan meg még nem volt nekem. (Telefonálásra használom, ezért nem volt értelme túl sokat költeni egy cuccra.) A menüben még kevésbé éreztem lassúnak. Nyilvánvalóan meg kell tanulni a főbb funkciókat, azután már szinte logikus minden...
    Mint említettem, ezzel a készülékkel elsősorban telefonálni akarok, ezért a kamera és az FM rádió hab a tortámon. Mindenesetre egész jó képeket csináltam vele egy alkalommal, amikor szükségem volt képrögzítésre és csak a teló volt nálam. Dokumentálásra megfelel, ha ennél jobb kép kell, vegyél fényképezőgépet - egy telefon erre a célra mindig kompromisszum marad.
    A Bluetooth kifejezetten szempont volt vásárláskor, kiválóan működik is a Nokia Phone Browserrel. Jópofa, hogy amikor elmegyek hazulról, a teló elbúcsúzik a számítógéptől (kilépek a vételi hatósugárból...). A BT segítségével egyszerű volt megírni és beküldeni a névsort, az mp3 csengőhangokat. Jól testreszabható.
    Az akkuval nekem jobb a tapasztalatom. Egy percig sem hittem, hogy 24 napig bírja, ahogy ígérték, de egy hétig bizony elmegy.
    Mivel ez nem mp3 lejátszó és nem videotár, semmilyen hátrányom nincs a bővítő kártya hiánya miatt.
    Összegezve: ezt a telefont telefonálásra tervezték, arra jól megfelel. Csak lett volna kicsit olcsóbb...

    [ Szerkesztve ]

  • cilike

    csendes tag

    Megpróbálom elmondani, hogyan választottam ezt a készüléket.
    Nem vagyok telefonzabáló: 1995-ben vettem egy Nokia 2110-et, 2000-ben egy Nokia 6150-et és most, 8 év után ezt a 2600 C-t. Táblázatba foglaltam néhány 30000 Ft alatti Nokia, Samsung, Sony-E és LG készülék paraméterét, hogy ezek közül válasszak. Itt mindjárt látszik az első két szempont: a megbízhatóság és az árfekvés. A továbbiak pedig: magas készenléti/beszélgetési idő, TFT kijelző, Bluetooth, csengőhang variálhatóság, vibra, kihangosítás, hangjegyzet. (Nem volt nehéz dönteni a Bluetooth vagy az infraport között: több barátom állította, hogy az infraporttal nehézségeik adódtak, azonkívül a BT az egész házban működik.) Ezen feltételeknek legolcsóbban a 2600 C felelt meg (a 2630 is majdnem). A rádió és a kamera csak hab a tortán - mint korábban már írtam - örülök neki, de nem vágytam rá. Egy csomó dolog persze lutri volt a tesztek hiányában - mert azért a boltban nem mindent lehet kipróbálni.
    Nem döntöttem rosszul, ennyi idő után bizton állítom. Amit a billentyűkről írtam (könnyű mellényomni) fenntartom, de ez nem zongora, a beállítások megtörténte után nem sokat kell nyomkodni - és azért elég jól működik. A recsegés-ropogás szintén fennáll, de ettől is nyugodtan lehet telefonálni. Amit viszont újabban látok, hogy szép a telefon - nem elhanyagolható (a narancsbarna tokot használom). Aki hasonló igényekkel választana telefont, annak ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

  • cilike

    csendes tag

    Ami a készenléti időt illeti, meg vagyok vele elégedve: kevés beszélgetéssel több, mint egy hét. Csak a Bt-t ne feledjétek kikapcsolni: Menü/Beállítások/Kapcsolatok/Bluetooth/Ki. Így sokkal tovább tart az akku... (Egyértelmű, de lehet, hogy valaki nem is gondol rá.)

  • cilike

    csendes tag

    válasz m@xsys #62 üzenetére

    "Fakíroknak ajánlom szeretettel, de akinek ez is elég az legyen boldog vele. Számomra egy szép nyugdíjas telefon.
    Senkit nem akarok megsérteni, de ezzel is csak telefonálni lehet."

    Igen, egy telefonnal telefonálni lehet.

  • cilike

    csendes tag

    válasz -NOKIA- #66 üzenetére

    "Kár hogy nincs microSD bővítési lehetőség. Inkább a 3500c..."
    Mire kellene a bővítés? Hogy több "gyenge" képet tárolhass? Vagy kisfelbontású, gyér videót?

  • cilike

    csendes tag

    válasz AMD Power #74 üzenetére

    mp3 lejátszó nincs benne. De csengőhangokat tehetsz rá mp3-ban (is).

Új hozzászólás Aktív témák