Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Alg #32 üzenetére

    Amúgyis, ha semmi de semmi adatod nem megy a FB felé akkor honnan a francból tudja hogy létezel egyáltalán?
    Szerintem onnan tudják létezik a kedves ismerősei a fosbok messengeren keresztül hozzáférést adtak a névjegyzékbe szereplő név és telefonszámlistához. Vagy képet is tettek fel róla megjelölve rajta a valós nevével úgy, ő fent sincs azon a foson. Amire eleve nem lenne szabad legyen lehetőség. Mert ha én nem vagyok fent azon a foson, akkor semmilyen adatot ne kezeljen rólam. Még az ismerőseimen keresztül se, ne legyen erre semmilyen lehetősége se. Elvileg nem vagyok szerződésbe velük, hogy BÁRMILYEN adatomat kezelhessék, tárolhassák, használhassák bármire. De az is lehet az ismerős keresővel fértek hozzá az e-mail címéhez névvel együtt. Vagy épp a felsoroltak mindegyike megvolt együttesen. Hopp! Máris tudja a fosbok létezik. Méghozzá név, telefonszám, e-mailcím és kép, arc szerint. Ez, meg az ő ismerősi köre szerintem már elég sok adat valakiről be tudják azonosítani ki ő. Nem mellesleg szerintem úgy ő nem járult hozzá ezek az adatok róla a fosbokhoz eljussanak, kezelje, tárolja, felhasználja azokat.
    Lehet bőven erről olvasni hogy fér hozzá olyanok adatihoz is az a fos oldal akiknek még talán netje sincs a csodálatos okostelefon, fosbok messenger pároson vagy az ismerős keresőn át. Én azóta kapom ezeket az üzeneteket mióta az egyik kedves rokonom kiadta a fosboknak a nevemmel párosítva azt a telefonszámomat, ami a szolgáltatónál is megvan adva. A fos mesengeren keresztül sikerült ez neki, mivel az leszívta a névjegyeit az én számommal és nevemmel együtt. Ami megint csak nem legális, mivel én erre nem adtam engedélyt. Se a rokonom. Mert teljesen automatán ment ez nála.

Új hozzászólás Aktív témák