Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz sziliv43 #31 üzenetére

    Nekem csak az a furcsa, hogy ha már tavasszal is fenyegettek, hogy kizárnak az "Internet" (miért a nagy betű :F ) használatából minimum 3 napra, ha nem jelentkezel be, vagy regisztrálsz, akkor azóta miért nem zártak ki?
    Vagy miért nem pereltek, és követelték azt a 4000-35.000Ft-ig terjedő havi pénzt? Gondolod, hogy egy pénzéhesnek kikiáltott (amúgy tényleg az) cég simán lemondana sok-sok ezer forintról csak azért, mert gyorsan bejelentkezel? Meg a facebook szerinted hol nem szarja le, hogy a pluginjeiket használó weboldalaknak te fizetsz-e büntit, vagy sem? Ingyen letölthetők a pluginjeik, semmilyen szerződést nem kell hozzá aláírnod. Be sem kell jelentkezned. Megkapod a kódot text formában, bemásolod a weboldaladra, és működik is. Az építi be, aki csak akarja. Ha akarsz, csinálhatsz egy weboldalt, amin semmi más tartalom nincs, csak egy tetszik gomb.
    Meg mi az, hogy az "elmúlt néhány hónapban és vagy 1-5 évben"? What?? :Y Először is, ha ez egy hivatalos fenyegetés, akkor nem írhatnak olyat bele, hogy "néhány hónap és vagy 1-5 év", hanem konkrét időpontot kell írni, hogy mi az az adatforgalom nélkül eltöltött idő, ami után fenyegethetnek, és a te esetedben mióta áll fenn ez a dolog. Ez olyan, mintha az eon úgy küldene fizetési felszólítást, hogy az elmúlt néhány hónapban és vagy pár évben nem fizettél be egy-két számlát, légyszi most tedd meg, mert lekapcsoljuk a villanyodat. Majd. Valamikor. De addig is időnként kapsz egy ilyen levelet, amiben semmi konkrét nincs. Lehet, hogy havonta kapod, lehet, hogy hetente.
    Ilyen nincs. Mivel fizettél az internet szolgáltatásodért (mondjuk a Telekomnak), azt más nem korlátozhatja, csak a Telekom, az is csak megfelelő indokkal, és jogi háttérrel alátámasztva. Ha egy szabályzat megszegésére hivatkoznak, akkor be kell idézniük (vagy hivatkozniuk) a szóban forgó szabályt, és a számodra lehetséges jogorvoslati lehetőségeket. Mivel ők is jogi lépésekkel fenyegetnek, neked is a lehetőséget kell adni a jog alapú védekezésre. Nem egy ilyen írj a supportnak, meg hasonlók.
    Abba már bele sem kötök, hogy az "és vagy" szókapcsolatot nem szokás a jogban használni, és nem is így írjuk helyesen, hanem "és/vagy"-nak.

    Illetve, ha átvittétek a cuccost a szomszédhoz, és ott működött, akkor amint megnyitottál egy oldalt, ahol van facebook plugin, rögtön forgalmaztál adatot a facebook felé, ergo megnyugodtak, mert a te "Internet" (igen, nagy betűvel) előfizetésed forgalmazott adatot. Tehát nem kellene tovább zaklatniuk. De mégis megteszik.
    Amúgy meg lehet írni olyan programot (én nem tudok, mert nem vagyok programozó), ami feltérképezi az egész útvonalat egy adott szerver felé (tracer, vagy minek hívják), és az összes útválasztási pontot kilistázza a gépedtől kezdve a célszerverig. Még ilyen weboldal is van ( [link] )Onnan már csak össze kell párosítani a routered címét a szolgáltatói modem címével, és ha stimmel a páros, akkor feldobja az üzenetet, ha nem (mert a szomszéd szolgáltatói modemjét használod), akkor nem dobja fel. Gondolod, hogy ha a facebook látja, hogy házszám (szolgáltatói modem) szinten honnan lépsz fel a netre, akkor egy vírus nem láthatja?
    Plusz semmi logika nincs abban, hogy ha a facebook téged akar zaklatni, akkor a szomszédnál bejelentkezve a te előfizetéseddel miért nem zaklat? Hiszen ő nem tudhatja, hogy nem költöztél-e át véglegesen a szomszédba, ő csak azt látja, hogy Sziliv43 József bejelentkezett a netre, és hoppá, nincs rajta a facebook-on, most jól befenyítem.

    Csak pár ellentmondást írtam, egyik sem gyanús?

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz HiFiHobbi #41 üzenetére

    Én ennyi hercehurca után, meg szomszédnak fizetés után tuti, hogy kötbér ide, kötbér oda, szolgáltatót váltanék, és úgy is megnézném, mi történik. Akkor minden hardveredet is lecserélik, minden belépési pontod más lesz a netre. Plusz próbálj ki egy tök más oprendszert, teljesen legyalulva a mostanit. Az adatvinyót is kivenni a gépből, csak egy szűz rendszerrel. De először is, próbáld ki telóval fellépve a netedre. Ha ezek után is csinálja, akkor tényleg rádkattant valaki.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz sziliv43 #60 üzenetére

    Mondtam. Próbáld ki, hogy átmész másik szolgáltatóhoz. Ha most a Telekomnál vagy, akkor mondd le, tépd ki a falból a kábeljüket, és köss szerződést a UPC-vel, vagy a Digivel, vagy valamelyik helyi szolgáltatóval, ha van ott olyan! Oszt lássuk, úgy mi lesz.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Lenry #65 üzenetére

    Mondja ezt Master Chief... ;] :P

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz #70234880 #70 üzenetére

    Ez elég amatőr hiba lenne, a legtöbb router színekkel is megkülönbözteti a csatlakozókat. Ráadásul állításuk szerint több próbát is csináltak már a hónapok alatt.
    Én itt 3 reális lehetőséget látok:
    -Nagyon nagy troll valaki 3 néven, vagy 3 haver, akik széttrollkodják a fórumot.
    -Nagyon nagy troll valaki a csávó szolgáltatójánál, és szanaszét szopatja szegényt. (Ez viszont nem magyarázza a többiek esetét, ha külön emberekről van szó, és külön szolgáltatónál)
    -Valami megfertőzte a szolgáltató hálózatát, és egyes címeket szopat ezzel az üzenettel.
    Bár ez szintén nem magyarázza a többiek esetét, amennyiben külön emberekről van szó, és külön szolgáltatónál. Itt még fennáll annak a lehetősége, hogy mindegyikük szolgáltatója beszopott valamit, de akkor azzal már tele lenne az internet, mert lenne több eset is.
    Az mindenesetre gyanús, hogy semmilyen szókapcsolatra rákeresve nem találni még csak hasonlót sem a neten. Ha a facebook csinálná, már tele lenne a net a screenshotokkal és az idézetekkel mindenféle nyelven.
    Szóval a konklúzióm az, hogy az első megoldás a legvalószínűbb. Lásd: Occam borotvája

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz #70234880 #73 üzenetére

    Persze, egyszer-egyszer előfordulhat, hogy felcseréli a LAN-t a WAN-nal, de már több próbát csináltak, és annak elég kicsi az esélye, hogy többször is benézzék, ráadásul többen.
    És a gond nem az vele, hogy leírta, mit tapasztalt, hanem az, hogy ezt aztán nyakon öntötte egy jó adag facebook ellenes konteóval, amitől hiteltelenné válik. Ha csak azt írta volna már tavasszal, hogy "Emberek, jött egy ilyen üzenetem, csináltam pár keresztpróbát, és úgy néz ki nem nálam van a hiba, a szolgáltató szerint náluk sem, mit lehet tenni, segítsetek plíz!", akkor lehet, hogy nem nézik hülyének őket. De bármilyen tippből azt hozzák ki a végén, hogy "a zinternet van a fészbúkon", és a Zuckrosbácsi irányítani akar minket, ezért így cseszegeti azokat, akik nincsenek fent.
    Szóval nem csak tapasztalatokat tárt élénk, hanem egyből körített mellé egy fröcsögő kommentet.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák