Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Hosszabb bemutatót kapott a Steel Seed

    gp A PC-re és konzolokra szánt teljes kiadás valamikor idén debütál, pontos dátumot még nem kaptunk.

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz Somatom #171 üzenetére

    Vagy a szövegértelmezés, vagy a szövegalakítás (itt nincs tér az árnyalatos, minden részproblémát kifejtő, szakszerű fogalmazáshoz) problémás. Ha a mondott okokból kissé felületesen fogalmazva is, de jeleztem, hogy mobiltelefonról beszélek, aminek műszaki értelemben igenis igen közeli rokona a számítógép. De úgy, ahogy te értelmezed a szavaimat, a két egységet nem választottam szét - egy fél szóval sem mondtam, hogy alkalmazások nélküli, apró mobiltelefonokat kellene gyártani; ilyenből a mi tippünk nélkül is készítenek épp elég kétes használati értékű bóvlit. Az általam felsorolt, és a kezemben megfordult telefonok mindegyike úgynevezett okostelefon volt. Azt, hogy két generáció, a kiskamaszoké és a huszonéveseké, mobiltelefon képében egyre inkább egy hordozható számítógépre vágyik, a Samsung egyik főembere nyilatkozta, nem én találtam ki, bár a nyilatkozat nem valami egetrepesztően eredeti észrevétel. Akármilyen is, ebből a megállapításból, ami akár lehet igaz is, semmilyen logikával nem következik, hogy nem lenne szükség kompakt telefonra; ahogy írod olyan telefonra, amire alkalmazások telepíthetők. Egyébként mindez az asztali pc-vel is megtehető, sőt telefonálni is lehet vele. Nincs ellentmondás. Annyira, hogy lám: éppen az egyelőre még első számú telefongyártó tett határozott lépést, hogy szondázza a fogyasztót: mennyire lesz kelendő egy relatíve kompakt telefon, ami persze valójában nem kompakt, csak kisebb a tepsiknél. De fordítva ülik meg a lovat. Ha valamelyest ki akarják szélesíteni a trendet, kíváncsiak, hogy a kisebb méretű telefon milyen mértékű forgalmat (hasznot) generál, akkor egy kompakt telefont nem közel 300 ezer forintért kell kínálni. Ilyen áron kapható androidos telefon, műszakilag a lehető legjobb, azaz triluminos kijelzővel. Sőt: az arcfelismerő-rendszerét sem lehet átabotában készült grafikákkal átverni. Köszönöm a kiegészítés lehetőségét!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák