Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz AlyrArkhon #231 üzenetére

    1: az adja az első kavarodást, hogy először a PEPE2K általt "hivatalosan" készített uboot módosító fw-k és mappák voltak meg
    ezekkel könnyű az élet, mert ha létezik a routeredhez, akkor csak felrakod az fw-t, és az fw-ben benne van minden szükséges módosítás, csak el kell indítani a folyamatot putty-ban
    ez a readme van kirakva az UBOOTMOD-PEPE2K -s mappa gyökerébe

    2: aztán nexx-hez találtam moddolt uboot-ot (ami állítólag szintén PEPE2K munkája nyomán készült, de ez hosszú sztori...), és ezt is beleraktam ebbe az UBOOTMOD-PEPE2K -s mappába a NEXX-WT3020-ba
    viszont ennek külön readme-je van, hiszen ez csak maga az uboot -ot tartalmazza, nem egy komplett módosítást segítő fw-t

    Én úgy csináltam a 2. nexx-emet, hogy a nexx-es readme alapján:
    nexx gyári állapotban!
    -v2.1: fix ip a gépnek amivel rácsatlakozol kábelen, bejelentkezel putty-val a 192.168.8.1-re a megadott névvel és jelszóval, belépsz a tmp mappába, majd wget -tel letöltöd a besaba szerverről a bin-t (parancsot másolhatod a readme-ből), majd leellenőrzöd az md5-tel (parancs szintén másolható)
    SZÓVAL EZEKET MIND A NEXX-EN CSINÁLOD, ÉS NEM A PC-N!
    -v1.2 + v2.2: az előzőhöz hasonlóan végicsinálod a leírtakat
    a kettőskeresztes mindig a parancs, amit másolhatsz, a normál sorok pedig amit fogsz látni válaszként

    ha fent az új uboot, akkor már mehet az újraindítás reset gombbal, és a főmappában lévő readme igaz ide is asszem, hogy hány másodperc reset nyomva tartás után milyen funkció érhető el

    Amit félreértesz nagyon, hogy a luci nem kavar be semmit a 192.168.1.1-en, mert pont az a lényeg, hogy a módosított bootloader resetgombbal indítva egy teljesen külön webservert indít,egy teljesen külön állapotban van, és a router nem lép tovább, tehát a luci el sem indul.

    Az openwrt fw-ket meg felrakhatod a normál indulás után is.
    Ha fent az uboot, akkor újraindítod normál módon, és a gyári menüben felteszed a factory-t, aztán luciból meg mehet a mi BB-nk.

Új hozzászólás Aktív témák