Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz freemanone #27 üzenetére

    "De amint a HDD-t esetleg windowsos környezetben hordozni szeretnénk, majd otthon dokkolni a routerre, nem pedig egy olcsó NAS-t szeretnénk építeni az elmélet bukott."

    Mivel a linuxos filerendszerek nyílt forrásúak, már régen megírták hozzá a hibátlan windows drivert, ingyér le lehet tölteni és működik. Ellenben fordítva már nem ez a helyzet, mivel az NTFS zárt forrású és a Microfos nem is törekszik arra, hogy ezt a problémát orvosolja. Éppen ezért az NTFS használata linux alatt nehézkes, lassú, sokszor megbízhatatlan, bár sokat fejlődött.

    "NTFS és FAT filerendszereket pedig az új Marvell chip-el szerelt routerek kifogástalanul kezelik"

    Semmi köze a hardverhez vagy a chipset gyártóhoz, mivel linux fut a Marvell fölött is, ezt pedig a kernel driverek oldják meg.

    Természetesen kellemetlen ez az egész, de ha valaki filléres NAS-t akar annak itt van az egyik korlátja. Bár személy szerint nem érzem olyan égető problémának 2 perc alatt flerakni egy ext drivert windowsra, így mindkét rendszeren hibátlanul és gyorsan dolgozik majd a HDD. Biztosan nem erőltetném az NTFS-t linux alatt...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • biosphere2

    csendes tag

    válasz freemanone #27 üzenetére

    Szia!

    wnl3500l v1-em van tomato usb-vel.
    Eddig csak egy 8gigás pendrive volt sorozatokkal rajta, hogy tv-t tudjam nézni, de most szeretnék egy külső vinyót venni nagyobb dolgoknak.
    Kinéztem egy wd 500gb my passportot, ami ugye usb3.0-val simán rá tudom kötni és hordozható is.
    A másik dolog, amit néztem egy wd 1terrrás mybook live, ami nem annyira hordozaható, viszont gigabites ethernet porton tudom csatlakoztatni.
    Melyiket javasolnád, ha csak a sebesség lenne a fontos?
    Nem nagyon találtam konkrétan erre tesztet vagy tapasztalatot, de gondolom a második gyorsabb, nem?
    Ha a többi funkcióját nézem (kivéve hordozhatóság), akkor egyértelmű a másodikat választom.

    Előre is köszi a választ,
    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák