Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Amúgy szerintem ti nem tudtok elvonatkoztatni a rendszer össz használhatóságától meg az appoktól, emlékeitektől. Esetleg már arra se emlékeztek tisztán milyen volt egy 2.3, vagy vanilla 4.0.3.
    Ráadásul azt se tudom mivel illik összevetni a videón linkelt N8-at. Talán egy Huawei Y200 a vas miatt. 2 éves elmúlt mire Bellét kapott és csak 256MB RAM volt benne, ami csak a Symbian takarékossága miatt volt elég.

    Én csak és kizárólag a UI designról beszéltem, semmi másról. Az pedig a Bellében összeért. Konzisztens, jól néz ki (korabeli MA! hozzászólásokat elnézve nem vagyok egyedül). Ezen kívül tele van olyan apróságokkal amit vagy külön-külön kellett integrálni a droidba akkoriban, vagy benne se volt.
    Taskváltó például CM9 ekvivalens talán, de lehet még későbbi, most nem találom, nem nagyon mutogatták videókban...
    2.3-ban a recent apps az elég komolytalan volt ugye... Arról nem is beszélve hogy a Bellében volt multitask, 2.3-ban meg nem.
    Állapotsávban a kapcsoló hosszan nyomva az adott beállításhoz visz. Megint csak CM7. Nem sok gyártónál láttam ezt viszont akkoriban. (túl azon, hogy egyáltalán a kapcsolók megléte sem vanilla 2.3 feature)
    A mappázható menü és a kis bogyó az ikon sarkában az régebbi feature, de abszolút korrekt. Ehhez droidon már lehetett launchert cserélni.
    Ezen kívül az ikonok egységes designra lettek hangolva a widgetekkel együtt, az se rossz.
    A felület meg hardvergyorsított, ami droidon csak 4.x óta van.
    Ott volt a csúszka jobb oldalt, ami a nagyon hosszú listáknál segített.

    Meg aztán az is lehet mondani, hogy a Symbi 1db gombot használt csak, míg a droidhoz még mindig kell a 3 fizikai, vagy virtuális gomb. Ennyit a teljesen érintőre tervezésről.

    Én ráhagyom a vitát, mert felesleges ennyi év után erről harcolni, és ahogy elnézem értő füleket nem találok. 2012-ben még napi szinten pakoltuk a ROMokat, képben voltunk haverokkal. Teljesen piacképes volt a Belle mint felület. Nyilván nem ártott volna új hardver alá, de arról lekéstek.

    Mire az N9 vagy Belle megjelent, már az MS beletolta a fullánkját a cégbe. Én igazából anno azon voltam meglepve, hogy kihozták ezt a rengeteg jóságot a már meglévő eszközökre, amiből alig lesz hasznuk. Nokia 500-ra Belle? Egy Sony 2.2-t nem adott az X8-ra, nem hogy csak OpenVG-t támogató telóra portoljon új rendszert...
    Viszont mindenképp kontrasztos volt egy Nokia 701 vs N9 vs Lumia 800 oprendszer ;]
    Gondolom ez volt az egyik oka a saját rendszerek legyilkolásának, hogy ne legyen belső konkurencia. Aztán ezt követte a feature phone-ok MTK-ba kiszervezése, és pillanatok alatt ott voltunk, hogy a Nokia a Microsoft bérgyártója.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák