Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #17 üzenetére

    de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?

    Nem.

    Csak mert egy kutya egyrészt veszélyes lehet főleg gyerekekre. Tudom, ez nem bánt, aztán minden évben letépik pár gyerek arcát.

    Autókkal is elütnek gyerekeket, tiltsuk be az autókat is. A vonatok is ütöttek már el embert, azokat is tiltsuk be.
    Ugye mennyire abszurd?

    Vannak felelőtlen gazdák, de ettől még nem opció a kollektív tiltás.

    Mert még egy szájkosarat sem hajlandóak feltenni.

    Nem, mert a szájkosár maximum tömegközlekedésen kötelező. De azt leszámítva a gazdája felelőssége.

    A másik, hogy erdőben ha elmegy, mert érdekesebbek az őzek, akkor nem kell csodálkozni, ha a vadőr lelövi az ebet, teljes joggal. Ugyanis, ha a kutya űzi a vadat és nincs ott a gazdája, akkor bizony le lehet lőni.

    Részigazságok. Bár erről a törvényi háttér nem túlságosan jó megfogalmazása is tehet. Maradjunk annyiban, hogy ha a vadász (nem csak a vadőr) lát egy vadat űző kutyát, és nem látja a gazdáját a közelben, akkor lelőheti. Utána aztán jöhet a bizonyítás és a pereskedés, mert maradjunk annyiban, hogy nem túl életszerű, hogy maximum pár másodperc alatt felfogja a helyzetet, meg tud győzödni arról, hogy a gazda nem valahol a háttérben lohol a kutyája után, majd még rá tud célozni a kutyára és el tudja sütni a fegyver.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz stellaz #17 üzenetére

    Én eléggé átgondoltam ezt az erdőben sétálós dolgot, az én kutyám is egy őz után rohant el, aztán az egyik fejberúgta szépen, szerintem el is ájult, mert nem reagált a hívásra, aztán egy idő után pontosan arra a helyre tért vissza magától, ahonnan elrohant. Nyilván addigra már pont leforgattam a fejemben a filmet, hogy egy vadász lelőtte.
    Szóval igen, azóta olyan erdőben, ahol vannak vadak (plusz vadász), nem engedem el, de szerencsére akár Budapesten belül is tudok olyan, alig ismert, nagy, egybefüggő területet, ahol ez nem fordulhat elő és el tudok kirándulgatni vele órákat.

    De nem ez a lényeg. A lényeg, hogy a kutya kiszökik a kertből. Nem azért, mert a gazda hülye, hanem bármi egyéb megtörténhet, speciel a mudi olyat ugrik felfelé, hogy az megdöbbentő, más kutyák igen jól ásnak, de egy figyelmetlen szomszéd/postás/futár/villanyóra-leolvasó rosszul csukja be a kaput és cső. Arról nem is szólva, amikor a láncos póráz egyik fele a kezemben maradt, a másik felével meg vígan ügetett el a Csutka. Erre hogyan készüljek fel? (Egyébként véletlenül pont fel voltam készülve a képzéshez használt síppal, megfújtam és az eb instant visszajött, de ez pont szerencse.)

    Szóval függetlenül mindattól, hogy igen, a felelős kutyatartás az elvárt magatartás, ez a gyakorlatban nem működik. Az viszont okvetlenül gigabónusz a cuccban, hogy tényleg rövid idő alatt rá lehet szoktatni a kutyát, hogy ha hallja a nyakörv sípolását, akkor az azt jelenti, hogy most azonnal meg tetszik fordulni és irány a gazdi. Mintha egy láthatatlan karom lenne, amivel meg tudom fogni a nyakörvét.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #23 üzenetére

    A kutyát nem engedheted el szájkosár nélkül, főleg nem a nagytestűeket, nem is értem ezt honnan vetted.

    Kevered a szezont a fazonnal.

    Közterületen szájkosarat használni közforgalmú közlekedési eszközön (kivéve vakvezető és a mozgáskorlátozottakat segítő kutyákat), illetve az állat jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell, vagy amennyiben a hatóság az ebet korábban egyedileg veszélyesnek minősítette. Szájkosárra önkormányzat nem kötelezhet.

    Belterületnek minősülő közterületen (kivéve a kijelölt kutyafuttató helyeket) csak pórázon lehet kutyát vezetni. Kültereten nincs erre vonatkozó szabályzat.

    Az értelmesebbek egyből megfogják, ha látják, hogy gyerekkel jön valaki, velük nincs is bajom, sőt, meg is köszönöm nekik.

    Ember és ember között is van különbség. Viszont a szabályokhoz ennek semmi köze.

    Ha pedig a vadőr vagy a vadász lelövi a kutyádat, akkor jöhetsz itten bizonygatásokkal, meg pereskedéssel (amit jó eséllyel elbuksz), de Fifikét ez nem fogja visszahozni.

    Aham. Azért nem fogsz egy vadásztársaság beíró könyvében sem látni olyat, hogy gazdátlan kutyát vagy macskát lőttek ki? :)

    Maradjunk annyiban, hogy a gyakorlat az, hogy kerülik ennek a megfelelő eljárását, mert abból baja lehet a vadőrnek/vadásznak és a vadásztársaságnak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • szebe

    őstag

    válasz stellaz #17 üzenetére

    "Nem leszek túl népszerű, de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?"

    Én a lakótelepen szeretem, amikor nem várja meg legalább az első kábelfektetést a gazdi, a blöki meg persze a lehető legtávolabb pakolja le a cuccot :) Olyankor már se esély, se akarat összeszedni, aztán persze a normálisabbak kapják érte az ívet...

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #27 üzenetére

    Ha én lefújom, leütöm, lerúgom az elengedett kutyát, mert potenciálisan veszélyesnek ítéltem meg a helyzetet, akkor egy szavad nem lehet és a hatóságoknak is maximum hozzád lesz.

    Ezt előre nem fogja senki megmondani, se te, se én. Az adott szituációtól fogg függeni.
    Éppen ezért ne akard előre megmondani, mi történne ilyen esetben, mert benne van az esély, hogy meglepődsz. Láttam ilyet, nem egyet, nem kettőt.

    A beíró könyvbe azért nem lesz benne, mert nem akarnak szarakodni a marha agyú gazdákkal, akik utólag okoskodnak. A dögkúton vagy az erdőben megtalálod a hiányzó ebet. Ettől nyugodtabb leszel?

    A probléma az, hogy leírtál valamit, én pedig leírtam mi a valóság.
    Azt is leírtam, hogy ha a gazda valóban ott van, akkor mennyiben más a történet.
    Ismét azt tudom csak mondani, hogy ez nem előre lezongorázott történet, és bizony adott esetben a vadász/vadőr is megütheti a bokáját.

    Hiába akarod a magad világképét itt nagyon megmondani, amint ahogy a korábbi hsz.-eimben is rámutattam, alapjaiban hibás dolgokból indulsz ki. Innen kezdve pedig nem nagyottmondás lett belőle, hanem felesleges hangulatkeltés, amivel magadat járatod csak le...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #30 üzenetére

    Semmi nagyot mondás nincs benne:

    Ezek után azért idézzük fel, mit írtál:

    ...de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?

    Hangulatkeltés? :F

    Mert még egy szájkosarat sem hajlandóak feltenni.

    Miért kellene? Leírtam, hogy a magyar jogszabályok szerint maximum tömegközelekedésen kell felrakni, illetve ha a hatóság erre kötelez, mert az adott kutya veszélyesnek van minősítve.

    Hol írtam olyat, hogy ott a gazdája mikor lelövik? Ezt te költötted hozzá.

    Leírtam, hogy a jogszabály szerint lelőheti. Amit hozzáfűztem, hogy korántsem olyan tiszta helyzet, mint ahogy azt az egymondatosodból kiolvasható. A gyakorlat meg teljesen más. Nem ok nélkül.

    Nem inkább arról szól a dolog, hogy téged senki nem érdekel, te akkor is úgy és azt csinálsz, amit akarsz?

    Kettőnk közül, amennyire látom, én vagyok jobban tisztában az érvényes jogszabályokkal, mégis azt feltételezed, hogy én nem követem őket? :DDD

    Kettőnk közül te vagy az, aki folyamatosan hangoztatja, hogy te mit és hogyan fogsz csinálni.

    Nem hinném, hogy engem bármi megszólás érhet, én jobbára az általad felhozott dolgokat kommentáltam, javítottam. De ez persze a saját véleményem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Flagstaff

    tag

    válasz stellaz #27 üzenetére

    A feleségem a kocsihoz akart kimenni, de a kutyánk az asszonyt félrelökve kirontott a kapun, mert hallotta hogy a keresztutcában jár a postás (már akkor is rühellték egymást). A postás volt olyan hülye hogy a kutya után rohanó nejem többszöri figyelmeztetése ellenére lefújta a kutyát. Elsőre csak figyelmeztető jelleggel, másodjára már a teljes doboz a kutyán landolt. Nos a történet úgy ért véget hogy a postás át kellett ugorjon egy kerítést ahol tudta hogy nincs kutya. Amúgy a sprayvel csak még inkább felpiszkált staffi valószínűleg igen csúnyán helyben hagyta volna. Egy agresszív nagytestű kutyával szemben agresszíven fellépni nem biztos hogy bölcs dolog, jó eséllyel nem jössz ki jól belőle. Az pedig ha félreérted a kutya viselkedését és a rossz reagálásod kivált egy tényleges agressziót a kutya részéről, akkor ezért ki lesz a hibás?
    Azt az apróságot se feledd hogy bizonyos fajták (köznyelven harci kutyák) fájdalomküszöbe nagyon magas és fájdalom okozása csak arra jó hogy még durvábban támadjon. Ők halálig küzdenek, nem kérnek és nem adnak kegyelmet. Ütheted csákány nyelével is, nem fogja abbahagyni, sőt. Náluk a vagy te nem leszel vagy én az alap. Kérlek ezt gondold át mielőtt nekiállsz agresszíven fellépni a nagyobb testű kutyákkal szemben.
    Ha egy gazda a kutyáját veszélytelennek ítéli meg a külvilág számára (a házunktól pár utcányira az ősellenség postást is leszarja) és ezt nem csak mondja hanem hosszú ideje figyeli az állat reakcióját az emberekre a külvilágra, a szocializációs folyamatot aktívan alakította, akkor talán el lehet hinni hogy akár egy nagytestű, nem túl jó hírű fajtájú kutyában is meg lehet bízni. Rengeteg sztorim lenne saját és idegen gyerekekkel, saját portán és közterületen. A mai napig kritikus szemmel nézem a viselkedését, pedig rengetegszer bizonyított és soha nem hibázott.
    Ha úgy ítélem meg, behívom és pórázra teszem. Nem a kutyámban nem bízom, az emberek nem értik a kutyák jelzéseit.

  • borbastomi

    csendes tag

    válasz stellaz #30 üzenetére

    Ahogy én is lefújhatlak az utcán, ha veszélyesnek ítéllek... Azért gondold végig, mit írsz. Nem kapjuk elő a gázspray csak azért, mert egy sebhelyes arcú, 120 kg-os úriember szembe jön velünk az utcán, és megijedünk tőle (mert "szerintem veszélyes"). Az rendben van, ha tényleg támad, bár az emberrel szemben a kutyánál nagy eséllyel fordított hatást érsz el, ahogy már más is írta.

  • atike

    nagyúr

    válasz stellaz #17 üzenetére

    "de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?"

    Kertes házban lakom, nem engedem el. De a két kutyám közül az egyik félős. Elég ha hangosan dörög az ég és máris nem tudja kínjában hova bújjon. A kutyaház nem jó, a garázs mögötti rés sokszor megfelel, esetleg ha van még bármi szűkebb hely akkor az csodás. De ha hirtelen nincs semmi jól bevált és megszokott búvóhely elérhető közelségben akkor próbál bármi áron kijutni és szaladni a vihar elől.... És hiába van rendben a kerítés, a kapu.... Ha totál berezel akkor előfordult már, hogy valahogy átmászik (nem láttuk még saját szemmel, de máshogy nem juthatott ki) és mehetünk utána az utcákat járva, hívogatva. Törpetacskó, ásni is szeret és mászni is...

    Szóval gondolkodtam már én is valami hasonló megoldáson, de ez a cikkben szereplő kütyü lesz a befutó van egy olyan gyanúm...

    "Tudom, ez nem bánt, aztán minden évben letépik pár gyerek arcát."

    Nem semmi miket ki nem találsz... :U

    Szerk:
    olvastam a többi hozzászólásodat is - nem akarok mindenre külön reagálni... Csak egy észrevétel - remélem már nincs kutyád.... :U Totál nem kötözködésből írom, mindenkinek lehet véleménye (még jó :) ) bármilyen témáról is. Lehet eltérő ez másokétól, ez is nem kérdés... De amiket írsz itt a kutyákról.... Hát. Elég nagy általánosítást rendezel - negatív irányba... Vannak olyan részek amikkel amúgy egyet tudok érteni, de ez így egyben erős... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #43 üzenetére

    Megint fordítva ülsz a lovon. Illetve eleve rossz lovon ülsz...

    A jogszabály nem határozza meg, hogy a gazda hogyan teljesítse ezt, tehát ha kutyafuttatásra kijelölt területen el van engedve (belterületen ott lehet póráz nélkül, külterületen bárhol), akkor is az ő felelőssége, hogy ne veszélyeztessen senkit a kutyus.

    Ha a kutya megtámad valakit, akkor eme jogszabály megszegése miatt lehet felelősségre vonni.

    A linkjeiden megint csak röhögni lehet. Ha belinkelem, hogy hány embert ütöttek el autók az elmúlt héten, akkor pattoghatok, hogy tiltsák be az autókat? :DD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • merqree

    őstag

    válasz stellaz #43 üzenetére

    Várj, nekem kell biztosítani, de a módszert rám bízza ;-)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stellaz #47 üzenetére

    Ja, ez a jogszabály pont jó a kutyafuttatókra, vadászkutyákra, terelő kutyákra, munkakutyákra, stb.

    Ez a jogszabály vonatkozik mindenkire.

    De feltételez annyi intelligenciát a kutyatartóktól, hogy ha mondjuk egy sűrűn látogatott erdei ösvényen tartózkodik, akkor nem engedi el a kutyát, mert gyakorlatilag nem tudja megakadályozni, hogy mondjuk egy 3 éves kisgyereket leszedjen a bringájáról.

    Ahogy egy autó vezetőjétől is feltételez annyi intelligenciát, hogy nem üt el senkit. Ez volt a hasonlatom lényege, csak nem vagy képes megérteni.

    Ha külterületen van az ösvény, simán elengedheti a kutyáját és nem kell szájkosárnak lennie. Ennyire egyszerű a történet.
    Ha leszedi a 3 éves kisgyereket a bringáról, akkor ott pedig fel lehet jelenteni, és az idézet jogszabályok alapján büntetésre számíthat.

    Szóval a felvetésed, hogy nem engedi el a kutyáját, pont, hogy ostobaság. Ha ő úgy ítéli meg, hogy nem jelent veszélyt, akkor megteheti. Az ő felelőssége. Neked pedig ebbe nincs beleszólási jogod. Maximum megkérheted, hogy legyen kedves visszahívni. Ha jó érzésű kutyatartó, akkor visszahívja...

    De látom ehhez itt még sokaknak fel kell nőniük.

    Neked kéne felnőni, és megérteni a jogszabályokat, meg azt, hogy azok nem a te érveid mellett vannak.

    Tiltásól ugyan senki nem beszélt, de ezt erőlteted folyamatosan. Miért?

    Ha valaki jogkövetően jár el, akkor egy szavad nem lehet.
    Ha valakinek a kutyája megtámad valakit, akkor ott a tulaj felelőssége nem is kérdéses.
    Szóval amivel a kezdetek óta itt próbálsz hangulatot kelteni (idézek: "de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?", "Mert még egy szájkosarat sem hajlandóak feltenni." és a többi), az az igazi trollkodás...

    Nem akarok személyeskedni (veled ellentétben), de te már trollként viselkedsz, nem értelmes vitapartnerként.

    Tehát egy kutya-nyomkövető tesztje alatt nekiállsz hangulatot kelteni (hogy nem kellene elengedni a kutyáját senkinek, vagy legalább szájkosarat kellene felraknijuk rá, illetve jössz azzal az indokkal, hogy hány kutyatámadás volt), és én vagyok a troll? :DDD

    Értem...

    Mondjuk én pont a hozzád hasonlók miatt nem biztos, hogy engedném a kutyatartást. amikor fifike farokcsóválva megy oda egy nőhöz gyerekhez, bárkihez, aki szemmel láthatóan fél tőle, aztán az" áá nem bánt csak barátkozni akar", esetleg még röhögsz is rajta, meg jön a "de hülye ez".

    Szerencsére semmi befolyásod nincs ilyesmire a jelek szerint. :)
    Amúgy örülök, hogy ilyen szép képet alakítottál ki, úgy, hogy a jelek szerint az ég egy adta világon semmi, de ismétlem, semmit sem tudsz rólam.

    Ha esetleg érdekel a valóság (tudom, magasztos célok...), akkor azért jelzem, hogy én a kutyámat külterületnek minősülő területen szoktam séltáltani, és alapvetően ha emberek jönnek szembe, pórázra kötöm vagy a nyakörvét kézzel megfogva félreállok. Szóval nem férek bele a sztereotípiádba. Én kérek elnézést... :C

    Viszont a hibás sztereotípiád miatt kialakult világképed meglehetősen irritál, ezért kommentálom a hozzászólásaidat, amint látod, alátámasztott tényekkel, jogszabályokkal. El kéne gondolkoznod ezek után, hogy akkor ki is a troll...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • atike

    nagyúr

    válasz stellaz #49 üzenetére

    "Magyarországon az a mentalitás, hogy a kutya legyen ijesztő. Minél inkább, annál jobban dagadozik a büszkeségtől a gazda."

    :DDD

    Te kész vagy, ne haragudj. :)

    [ Szerkesztve ]

  • merqree

    őstag

    válasz stellaz #47 üzenetére

    Mindig éhes a kutyám, és tudja, hogy nálam van kaja ;)
    Ha szólok hozzá, tudja, hogy kap enni (egy falatot, de ezt mindig elfelejti a kis lüke)

  • atike

    nagyúr

    válasz stellaz #63 üzenetére

    Csak annyi, hogy nem a kutya méretével függ össze annak az idegállapota. Lásd palotapincsi / golden retriever... Például. De sok egyéb példa is lehetne.

  • válasz stellaz #65 üzenetére

    A yorkiek szoktak még nagyon kis agresszívek lenni aztán van vagy 2 kg egy olyan kutya.
    Nekünk egy 10 éves máltai selyem van, na nála békésebb természetű lénnyel még nem igazán találkoztam. Kicsit túlságosan is barátkozó típus. Mondjuk a gyerekek imádják mert hagyja magát simogatni, sőt szinte kívánja azt.

    Més que un club!

  • Magnat

    veterán

    válasz stellaz #71 üzenetére

    Bőven van igazságod a témában, csak éppen ez a topik baromira nem erről szól ... a kedvedért tételezzük fel, h mindenki akit érdekel, nagytestű macskára venné vagy ha kutyára, akkor azért mert akkora a telke (amit 5 méter magas szögesdróttal védett a kijutás ellen), h azon belül kell a kutyát megtalálni. :)

    (Ugye azon is lehetne vitázni, mekkora f@sság a biztonsági öv meg a légzsák, hiszen ha mindenki ésszel menne, teljesen feleslegesek lennének azok is.)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • fattyu

    veterán

    válasz stellaz #81 üzenetére

    de bazmeg annyira demagóg vagy. a kutyák 99%a nem ilyen.

    zebrán több embert ütnek el mint amennyi kutyatámadás áldozata lesz.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Narancskoma

    tag

    válasz stellaz #83 üzenetére

    Gondolom azt karja ezzel mondani, hogy teljesen aránytalanul emelted ki a kutyákat, mint veszélyforrást a bringázó gyerek ellen. És ha az erdőben megcsípi egy méh, és allergiás rá? Onnantól minden méhet agyontaposol amit látsz? Arányaiban nem túl nagy a veszélyes kutyák száma, és mint veszélyforrás még kisebb.
    Igen, igazad van, minden állatban (az emberben is) vannak leküzdhetetlen ösztönök, és igen, mindenkinek a saját kutyáját kell annyira ismernie, hogy tudja mikor milyen körülmények között sétáltathatja.
    Mindenesetre ha a kutyám önfeledten futkározik egy erdőben, és elfutna más mellett, úgy, hogy tudom róla, hogy soha nem támadna meg senkit, mégis belerúgnának nagyon morcos lennék. Lehet, hogy te agresszív fellépésnek látnád, de nem tudod megítélni, mert nem ismered úgy mint én.
    Sajnos ez ilyen, meg kell bíznod bennem, hogy tudatosan nevelem a kutyámat. és nem tennék ki senkit veszélynek miatta, mint ahogy a közutakon is megbízol a többi sofőrben, hogy betartják a kreszt, és ismerik a saját vezetési képességeiket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák