Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz fattyu #82 üzenetére

    Sőt egy atomtámadásban sokkal több ember hal meg, mit zebrán. És, mit akarsz ezzel mondani?

    Lehet, hogy a kutyák jelentős része nem ilyen, de azr nem tudom, hogy melyik ilyen és melyik nem, és nem szeretném a kiváló gazdákra bízni ennek megítélését, főleg, akik itt is leírják, hogy a kiszabadult kutyájukkal semmit nem bírták csinálni, de még a megtámadott postás a hülye, mert védekezni mert.

    Nem te vagy demagóg, ha már?

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • e-newsee

    addikt

    válasz fattyu #76 üzenetére

    Lehet, hogy jól neveltek a kutyáid, de egy kutya soha sem megbízható.
    Amit leírsz, a nyitva hagyott kapubejáró, póráz nélküli séta 3 kutyával, pont a felelőtlen kutyatartás megtestesítője. Megspékelve azzal, hogy vakon megbízol a kutyáidban.
    Ha ezek után mégis történik valami, akkor még jogalapod sem lesz védekezni. És most nem feltétlen egy támadásról beszélek. Lehet akár az is, hogy valami miatt elütik a kutyádat, mert nem is hordasz magadnál pórázt, hogy ha közeledik egy jármű, akkor legalább ráakaszd, hogy ha véletlenül kilő egy kavicsot a kereke a kutyád szemébe, akkor ne ugorjon ijedtében egy másik jármű alá.
    Nekem egy cavalier spánielem van. Annál a fajtánál hibának számít az agresszió. Egy rokon kisgyereknek 3 órányi kemény kínzásba került (üldözés, farokhúzás, nyaggatás, nyúzás, stb.), hogy a kutyám bebújjon az asztal alá, és onnan morogjon, és ugasson a gyerekre, amikor közelített. Egészen addig birka türelme volt. Ha a gyerek rálépett a farkára, akkor sem odakapott, hanem megpróbálta kihúzni a farkát a lába alól. A totyogó gyerkőcök előtt befékez, és kikerüli őket. Szóval egyáltalán nem agresszív, bárkihez oda lehetne engedni. Begyűjti a simit, és megy tovább. DE (igen nagy betűvel), van egy yorki a környéken, ami valami oknál fogva első találkozásuktól kezdve ellenszenvet vált ki a kutyámból. Nem agresszív, nem akarja megtámadni, nem húzza a pórázt ugatva, de megáll, és halkan morog, amíg el nem kerülik egymást. Nem tudom, miért. Talán a szaga, vagy egyszer valami olyan jelet küldött felé, amire így reagál azóta. Semmilyen más kutyánál nem csinálja, csak ennél az egy példánynál. Szóval igen, még egy cavi is tud meglepő módon reagálni. Ezért nem is engedjük oda senkihez csak úgy. Csak ha leguggolok mellé, és fogom a nyakörvét, akkor mehet az ismerkedés. Aztán, ha az megvolt, és megszületett a barátság, akkor engedem lazábbra, lehet játszani, futkozni.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • válasz fattyu #88 üzenetére

    Főleg falun egyébként, a kutyák jó nagy része csak van. Szocializáció 0, séta 0. Szerencséje van, ha nincs kikötve egy lánchoz. Az persze elvárás, hogy őrizze a házat, de, ha megmarja a nagymamát, akkor nagy csodálkozás van.

    De én már rájöttem, az emberek nagy része hülye. Ez tetten érhető a szavazási eredményekből is, de az egy másik téma. Viszont innentől kezdve nem lehet meglepődni semmin. A kutyákat már tenyészteni sem kellene évekig, nem, hogy szaporítani, annyi szerencsétlen van.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • orion1025

    őstag

    válasz fattyu #93 üzenetére

    Már ne is haragudj, de városban egy kezemen meg tudnám számolni hány láncra vert kutyát láttam eddig, meg mindenféle lomokat/gyűjtögetést az udvar szegleteiben, illetve extrémen lelakott házakat, ahol azért a bömbi vagy ajudi befigyel, mert meg kell mutatni.

    Mindezt mondom leendő falusiként... Engem hülyének néznek, hogy kutya bejáró, meg házba kutya, meg nem fosom tele a telket melléképületekkel. Mindezt nem egy eldugott 3-400 fős csodában teszik.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • e-newsee

    addikt

    válasz fattyu #88 üzenetére

    Értem amit mondasz, és én sem értek egyet azzal, hogy szélsőségesen féljünk minden kutyától. De, ahogy fentebb írta valaki, ha egy kutyátlan járókelőnek el kell hinnie (egyéb infó híján) egy kutyásról, hogy ismeri a kutyáját, és ha azt mondja, hogy nem bánt, akkor tényleg nem bánt, akkor nekünk kutyásoknak is meg kell értenünk, és adott esetben el kell fogadnunk, ha esetleg lefújja a kutyát valamivel, mert félreértelmezi a szándékait. Nem várhatjuk el egy átlag embertől, hogy felismerje, valójában mit akar egy idegen kutya. És szerintem a jogszabályok is ezt az oda-vissza bizalmatlanságot igyekeznek mederbe terelni nyilván a túlbiztosítás irányába elmenve, csökkentve ezzel a későbbi vitás helyzeteket. Nem akarnak egyértelműen tiltani, vagy kötelezni akár szájkosárra is mindenhol, de ha azt tennék, akkor sem lehetne kifogásunk ellene, hiszen a jogszabályok ebben a helyzetben alapvetően az átlagembert védik, aki mélyebb ismeretek híján olyan helyzetbe kerülhet egy kutyával szemben, amit nem ismer, nem tud kezelni.
    És ha az ilyen nagyobb szabadságot megengedő jogszabályokat úgy tartjuk be, hogy a biztonság felé megyünk, akkor már jobb kutyatartóvá válhatunk. De ha azt a kevés dolgot is megszegjük, amit különösebb erőfeszítés nélkül be is tarthatnánk (függetlenül attól, hogy mennyire szelíd a kutyánk), akkor hogyan várjuk el a nem kutyásoktól, hogy toleránsak legyenek velünk?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • ge.k.ko

    tag

    válasz fattyu #88 üzenetére

    Szerintem nics igazad. Unokahugom megharapta egy kutya, ami persze előtte soha senkit nem bántott. Azóta fél, nem kicsit. Gázspray van nála. Na most, ha Te közterületen elengeded a kutyádat, akkor azzal Őt stresszeled, és rossz reakcióra kényszeríted. Majd még jól fel is háborodsz ezen a reakción. Nem lehet mondjuk olyan, hogy a kutyádat közterületen - szabály szerint - pórázon vezeted? És akkor nem fog idegeneket szaglászva riogatni.

    Nekem az az alapvető problémám, hogy a kutyások jó része azt gondolja, hogy mindenki szereti a kutyáját, vagy legalább is úgy tesz. Pedig a francokat. A kutyások perpill egy agressziv kisebbség képét mutatja, akik nem kicsit hajlítva a valóságot, megideologizálják, hogy miért szarnak a szabályokra, és a nem kutyás többségre.

    És mielőtt! egy pit / cane corso keverékem van. Külsőleg félelmetes, szíve hatalmas. De SOHA nem engedem el közterületen, mert én hiába bízom benne, tudom, hogy az emberek jó része megijed tőle. És tudom, hogy egy futóhoz ha odaszagolna, simán felszaladna a pulzusa - az ijedségtől. És ha félelmében odarugna, az az én hibám lenne. Szóval, kár izmozni, meg fényezni magad, ugyan az az agresszív kutyás vagy, mint sokan, akik elvárják vadidegenektől, hogy az ő kutyájukat elfogadják. De persze, ha egy másik kutyás nem figyel a sajátjára, akkor meg az a hülye.

    Szóval, jó lenne, ha 20 év tapasztalat mellett 2 percet gondolkodnál - és máris megérkeznél a felelős kutyatartás kezdetéhez...

Új hozzászólás Aktív témák